ACCUSEE 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
zeli4ka
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 12:12 pm

Re: ACCUSEE 2011

Мнение от zeli4ka »

zeli4ka написа:НИКАКВИ ПЛАНОВЕ НЕ МОЖЕМ ДА СИ НАПРАВИМ.ПЪЛНО НЕВИДЕНИЕ КОГА СЛЕД КОЛКО ВРЕМЕ.ДА ЛИ СА НИ ИЗБРАЛИ.
МИСЛЯ ЧЕ СТЕ МИНАЛИ ПО ТОЗИ ПЪТ.
НЕКА ВСЕКИ КОИТО НЕ СЕ КРИЕ КАТО МИШОК ДА НАПИШЕ МАЛКО ИНФО.


ЗАСЕГА СМЕ САМО ТРИМА В ФОРУМА С МНЕНИЯ ИЛИ ПОНЕ ПИШЕЩИ ПО ТЕМАТА. :worried:
zeli4ka
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 12:12 pm

Re: ACCUSEE 2011

Мнение от zeli4ka »

Koko написа:
zeli4ka написа:НИКАКВИ ПЛАНОВЕ НЕ МОЖЕМ ДА СИ НАПРАВИМ.ПЪЛНО НЕВИДЕНИЕ КОГА СЛЕД КОЛКО ВРЕМЕ.ДА ЛИ СА НИ ИЗБРАЛИ.
МИСЛЯ ЧЕ СТЕ МИНАЛИ ПО ТОЗИ ПЪТ.
НЕКА ВСЕКИ КОИТО НЕ СЕ КРИЕ КАТО МИШОК ДА НАПИШЕ МАЛКО ИНФО.
Zeli4ka, писането с главни букви се възприема като крещене - не мисля че аудитория на форума е заслужила с нещо такова отношение.
О.К извинявам се на всички. :(
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: ACCUSEE 2011

Мнение от emili_vn »

zeli4ka, няма нужда да пускаш пост през 2 минути. В цял свят обработката на досиетата до покана за интервю е стигнала максимум до подадените през октомври 2010, само за Бразилия е по-добре и вече са минали в 2011: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... .html#note"

И не си мисли, че като си дала едни пари, трябва да се занимаят веднага с теб. Доста хора, подали преди теб документи все още чакат акюзе. Приготви се за година и половина - две процедура. И ако още отсега подскачаш, не знам какво ще правиш нататък. Ако си толкова нетърпелива, не те виждам какво ще правиш в Канада - там никой за никъде не бърза и всичко става бавно.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: ACCUSEE 2011

Мнение от mufc »

zeli4ka,
Аз пък ти предлагам да не гледаш сроковете и статистиките, защото те са само ориентировъчни и незадължаващи никой.
Едно е ясно- процедурата стана доста по-дълга.
А и тенденцията е да става още по-дълга.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: ACCUSEE 2011

Мнение от emili_vn »

....което хич не е приятно за нито един от нас.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Atina78
Мнения: 94
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 3:44 am
Обратна връзка:

Re: ACCUSEE 2011

Мнение от Atina78 »

Всички, които сме минали интервюто март месец, сме в тръпнене и очакване и се надяваме да действат по-бързо с документите, но те са си сложили срокове и това е. При започване на процедурата тези срокове се знаеха, поне тези които са се интересували и информирали....та нищо друго не ни остава да сме търпеливи и да чакаме и да си оправяме малко по малко нещата тук.
Предполагам всички искат да заминат до зимата, но кой може да каже....Лично аз се надявам да стане по-бързо, защото скоро ми свършва майчинството, а съм без работа и няма за кога да търся работа и да я започвам, но явно ще се наложи, защото зимата има доста сметки за плащане.
Ами това е
:rofl: Важното е, че имаме шанса да отидем на по-добро място!
Интервю - 15 март 2011 - успешно :) (party)
Документи до Букурещ - 4 април 2011
Баркодове - 11 май 2011
Медицински - получени на 11.11.2011, направени на 21.11.2011
ОК на медицинските - 14.12.2011
cazador
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 10:04 am
Местоположение: България-все още

Re: ACCUSEE 2011

Мнение от cazador »

Ние също чакаме много дълго от 22.12.2010,получени във Виена и все още чакаме акюзе/ако това те успокои/.
Изпращаме мейли и ни казват да сме търпеливи!Това е!Ще чакаме!
21.12.2010g.-Vienne
26.05.2011г.-Accuse
zeli4ka
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 12:12 pm

Re: ACCUSEE 2011

Мнение от zeli4ka »

cazador написа:Ние също чакаме много дълго от 22.12.2010,получени във Виена и все още чакаме акюзе/ако това те успокои/.
Изпращаме мейли и ни казват да сме търпеливи!Това е!Ще чакаме!
Благодаря на всички които се вкючват .
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: ACCUSEE 2011

Мнение от angelheart »

zeli4ka написа:...САМО ТЪРПЕНИЕ И ЧАКАНЕ ЛИ НИ ОСТАВА НИМА НЯМА ДРУГ
НАЧИН.

НЕКА ВСЕКИ ДА ПИШЕ КАКВО МИСЛИ ПО ТЕМАТА. :)
Понеже напоследък всеки ден ми поднася примери за неуместно поведение в изобилие, веднага ще ти отговоря малко в твой стил: НЕ НЯМА ДРУГ НАЧИН. Всички сме свикнали от България да има ДРУГ НАЧИН, било то един "малък подарък" или откровената заплаха че "на някой ще му изстине мястото". Ако си се запътила насам, ще се наложи да свикнеш с чакането, както и с факта, че всички до един чакат наравно с останалите.
Ей това мисля по темата!
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: ACCUSEE 2011

Мнение от emili_vn »

angelheart написа: Всички сме свикнали от България да има ДРУГ НАЧИН, било то един "малък подарък" или откровената заплаха че "на някой ще му изстине мястото". Ако си се запътила насам, ще се наложи да свикнеш с чакането, както и с факта, че всички до един чакат наравно с останалите.
:handshake: Много добре казано...:)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
zeli4ka
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 12:12 pm

Re: ACCUSEE 2011

Мнение от zeli4ka »

за съжаление няма много свободно мислещи хора ,това е наследство от нашето възпитание отворих тема
за идеи не за страдания.
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: ACCUSEE 2011

Мнение от Double Trouble »

Ох, мислех да не пускам коментар, но не мога да се въздържа...
Ейнджълхарт и Емили добре са го казали - служителите във Виена имат удължени срокове. Предупредили са. Всички са в еднаква позиция на чакане - в момента се получават акюзета на документи подадени края на ноември / началото на декември (матренските са очевидно доста далече).
На някой явно "свободното мислене" му се изразява в липсата на търпение и разбиране, защото във Виена едва ли са удължили сроковете защото им е супер кеф да ни измъчват с чакане. Явно си имат обективни причини за това.
Аз лично мисля да си чакам като всички останали, да се въоръжа с търпение, да си уча френския, да си движа нещата в БГ все едно няма да заминавам, за да не се изнервям и ако видя, че хората подали около и след моята дата документи получават акюзета, а аз - не, да драсна един учтив мейл до Виена и да попитам.
Това е моята "идея" по въпроса, дори и на някой да му звучи като закостеняло възпитание от едно време и т.н.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: ACCUSEE 2011

Мнение от Joya »

И какви по-точно идеи очакваш?
Чакане му е майката....ето ти и една идея, използвай времето за учене и така после ще ти е по-лесно.
Учене, учене и пак учене, за да няма после изненади, че тогава чакането ще е много повече.
Айде успех, и аз съм луднала от чакане, ама живота си тече, уча, самоусъвършенствам се, и така.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
dolaria
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 11:57 am

Re: ACCUSEE 2011

Мнение от dolaria »

Вярно ли е, че може да си избереш интервюто ти да се проведе във Виена например и с това да ускориш процедурата? Също така вярно ли е, че федералната процедура е паднала под 1 година?

А за чакането - аз какво да кажа като вече година чакам за интервю/тест за гражданство...Не ми е минавало през ум да им давам зор да се размърдат - да вземе някой да стресне, да се притесни и да не му се смели обедния сандвич както трябва и да има проблеми човека.

И без друго измежду вас ще има доста, които като пристигнат ще се чудят за къде толкова са се били разбързали. :D
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: ACCUSEE 2011

Мнение от mufc »

dolaria написа:Вярно ли е, че може да си избереш интервюто ти да се проведе във Виена например и с това да ускориш процедурата?
Това от личен опит го казвам, че не става. Те си преценяват кой да викат на интервю там.
dolaria написа:Също така вярно ли е, че федералната процедура е паднала под 1 година?
И там има забавяне.
Заключено