„Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

Censored!
Последно промяна от Pointzero на Сря Юни 01, 2011 8:43 pm, променено общо 2 пъти.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Тишка
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 9:13 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Тишка »

Pointzero
1. Не пиша до теб
2. Незнам кой си, но информацията, която изнасяш във форума ми дава основание да мисля, че поне спиш до църковен настоятел...
3. Ако не потвърдиш, че разбрал първите две точки няма да ти напиша трета
Хай със здраве мушморок...(тази дума не беше в речника ми докат не я видях в твой постинг)
Тишка
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 9:13 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Тишка »

Pointzero
А всъщност ти може би пишеш под вънкашност чужда и под име ново
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от bgmontreal »

Защо изобщо трябва да се обръща внимание на хора с 1-2 мнения, нови регистрации и извратен мозък?!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от nikolovata »

Ма това не е ли президентът parvanov :?:
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

Censored!
Последно промяна от Pointzero на Сря Юни 01, 2011 8:46 pm, променено общо 1 път.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Жалко, много жалко, че отецът е напуснал.При всичката тая кал, която се изля от няколко новосъздадени ника не съм и очаквала и друго. :(
Аз съм била наказвана за къде по-малки прегрешения, ама както и да е.
Това обаче още веднъж доказва, че Отец Димитър е човек с достойнство. Не всеки издържа на подмолни атаки и удари под кръста.
Така, че в заключение: Не бих подкрепила протеже -свещеник наложено от сегашното настоятелство.
Ама, то май точно това им е и целта: Да развалят църквата и да продадат имота на безценица на някой от своите среди.
Браво, Господа, вярващи в Бога!Постигнахте го много успешно!
Подпис: Една грешница и безбожница
;(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от optics »

Вие се уляхте ве. Щели да праят събрание да му приемат оставката. Чунким, че ако не я приемете ще стане магия и ще го върнете да си работи...
Всяко събрание трябва да има цел. Вашата цел е да намерите поп. Приемането на оставката не е цел, а чесане на его-то.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Vodolei
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Vodolei »

Много тъжно наистина. За мен отец Димитър е най-духовния свещеник, който някога съм срещала. За съжаление, настоятелите бъркат бизнеса с духовността, а те са обикновено доста противоположни понятия.

Църква се гради преди всичко с вяра. Като няма вяра може да направиш всичко друго, но не и църква. Може да направиш просперираща фирма или културномасов клуб, може дори да купиш сграда на църква и да си мислиш че правиш църква. Да бяха се допитали до отчето какво е това вяра и църква, явно не са питали защото всичко знаят. Знаят дори какво е добър свещеник и как трябва да си върши работата. Знаят и какво е духовен баща. Духовният баща, според това което казаха настоятелите, е някой който прави това което настоятелите му кажат. Те затова му плащат. И ако не прави това за което му се плаща, духовният баща се уволнява и на негово място се назначава друг, който да върши духовната работа така както настоятелството я разбира. Само едно не разбрах. Духовният баща не е ли духовен баща и на настоятелите. Не трябва ли те да се допитват до него, а не обратното. Не, те явно стоят над духовния баща.

Много грозна история.

А Pointzero не знам кой е и хич не искам да знам. Направо съм отвратена.
Аватар
thesaint
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 12:55 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от thesaint »

Здравейте Българи,
Днес 15.05.2011г. беше последната отслужена литургия на отец Димитър Шумов. След литургията беше съобщено лично от отеца, че това му е последната литургия.
Всички присъстващи бяхме съкрушени, защото никой не знаеше за това негово решение.

Църковното настоятелство и до ден днешен не са казали кога ще е събранието........., а може би господа/госпожи, точно това сте искали да стане с протакването си.
Изплашихте се, че ще бъдете махнати ли? Ако е така ЗАЩО? Ако ли НЕ защо отлагате събранието и не декларирате предварително дата?
Може би пак ще направите, като предния път:

"----- Original Message -----
From: BG CHURCH MONTREAL
To: bg-church-montreal@googlegroups.com

Sent: Saturday, February 19, 2011 5:44 PM
Subject: Съобщение
Скъпи сънародници, църковното настоятелство се е водило винаги от желанието
за запазване мира и единството на българската общност в Монреал.
В следствие на получените електронни писма през последната седмица,
настоятелството реши да остане след църковната служба
на 20 феврари 2011 ( в залата на приземния етаж),
за да отговоря на вашите въпроси.....
"
-------> ****Обърнете внимание на часа и датите.****

Госпожи и Господа църковни настоятели питам кога ще е следващото събрание? Ще го декларите ли предварително, а не както горното съобщение за няма и 13 часа от събота вечер, за неделя към обед?
Убеден съм, че като добри мениджъри и ръководители си планирате предварително дейностите поне минимум една седмица напред да не кажа и повече, а не от вчера за днес.

Не искам да съдя никой, а и не трябва, не е християнско, но честно да ви призная братя и сестри, това вече минава всякакви граници.
Не ликувайте и не унивайте, защото последната дума винаги е на Господ.
Човек предполага, Господ Разполага.
Какво ще стане знае само ТОЙ.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Chomsky »

Моето скромно мение, е че всички получаваме и ще получим точно каквото сме заслужили. И ако останахме без свещенник и няма кой сега да ни отслужи Света Литургия, то ние сме си го докарали. Въпорсът е, " А сега какво?". Кога да очакваме нов свещенник, кой ще е той и как ще работи храмът до пристигането и ръкополагането му от митрополията?

А що се отнася до настоятелството, те са виновни точно толкова, колкото и тези които са ги избрали. Тези които са ги ибрали са и хората, които ще изберат ново настоятелство за следващата година. Когато се усъмните в делата на някой настоятел - НЕ го преизбирайте... a propos нали знаете, че човек не може да е настоятел повече от 2 поредни години... по устав.

И сега нека да споделя нещо, което за в себе си мисля, че е важно

Защо на общо събрание гласуваме за тези, които се изтъкват с това, че са "бизнесмени"... какво означава това понятие изобщо? То не дава никаква представа за благородството на извършения труд -има ли го, няма ли го; труд ли е бил, нещо друго ли... а само акцентира на това че този труд (или "труд") е бил най-вече парично продуктивен. Не случайно в България сега всички са "бизнесмени".
Защо гласуваме за този, който ще каже, че върти там едни пари и с това той е достоен да управлява храма, а пренебрегваме онзи, който би казал, че иска да работи с любов и за слава Божия?
Хора, ако дойде пак да се гласува настоятелство, моля спомнете си това! Ние ги поставяме там тези хора, ние избираме кой е подходящ и кой не. Питайте (защото аз ще питам този път) "Кой от вас господа вярва в Бог? В какво се изразява вашата вяра?" Пък тогава гласувайте... така си мечтая аз поне.

Сега за храма

Никой не може да продаде храма (без това да е криминално деяние) ако не се гласува на общо събрание - освен ако на такова събрание хората не вземат да гласуват предварително промяна на пълномощията на настоятелството, сс което да им позволят продажби без искане на мението на народа.

Ако се притеснявате за собствеността върху храма според мен се замислете дали не трябва да се уреди статуса на собствеността му тъй както си му е реда. Имам предвид следното:

В момента сградата на храмът е собственост на едно дружество с идеална цел. Да така е едно малко сдружение регистрирано на местна почва.
Сградата на храмът в момента не е собственост на Църквата, тя е собственост на сдружение регистрирано само в Монреал което носи наименованието "Българска Православна Църква в Монреал "св. Иван Рилски".
Според мен храмът след закупуването му е редно да стана собственост на Българската Православна Църква (ИСТИНСКАТА, тази дето е самостоятелна автокефална Църква от 870 г. насам), а не на сдружението с нетърговска цел, което се казва "Българска Църква в Монреал" (основано преди няколко години).
Тогаз всичките грижи за това че настоятелите може да имат интереси и да искат да продадат храма отпадат, той не на настоятелството , той ще е на Църквата (истинската, а не дружеството което се казва така)... мои скромни мисли.

Моля, това което споделих да не е причина отново да се карате или да се впускате в язвителни забележки и агресивни нотки. Просто се замислете и който мисли, че е съгласен на следващото общо събрание да съобрази гласът си с това. Който не е съгласен да не го прави, а да гласува по своята си съвест.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ablood »

Е сега я оплескахме.

На попа едва ли му е удобно да продължава да ни служи след всичката помия, която изчете за себе си.

Разбирам го. И аз бих постъпил така.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Diman
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 7:07 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Diman »

На 8 май 2011, църковното настоятелство е взело решение за свикване на общо събрание на 22 май, неделя, от 13:30ч. Явно за да дойдат "повече хора" на събранието в църквата, събитието ще бъде обявено колкото се може по-късно!? Аз лично съм много отвратен от всичко това...
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от bgmontreal »

Настоятелството ТРЯБВА да подаде оставка и събранието да реши дали да я приеме, иначе трябва да му се поиска съгласно член 71ви! Дали забавянето на обявяването на събранието не е точно заради тази опасност?
Тия номера с писането на статии от съученици и хора с пресни регистрации криещи се под анонимни никове не може да заблуди нормално мислещите хора, които си задават въпроси:
1. Къде са финансовите отчети които според устава се публикуват в бюлетин издаван на два езика (прие се бюлетина да се замени от web site, но и там го НЯМА).
2. Кога ще се покаже НЕСЪСЩЕСТВУВАЩИЯ нотариален акт за църквата? Това е въпрос без отговор - защото църквата още НЕ Е наша собственост
3. Кога ще се покажат дарителските книги и да се отчетат издадените данъчни "бележки".
4. Кога ще се update-нат списъка с членовете? (моето име например го няма ?!)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от angelheart »

Diman написа:На 8 май 2011, църковното настоятелство е взело решение за свикване на общо събрание на 22 май, неделя, от 13:30ч. Явно за да дойдат "повече хора" на събранието в църквата, събитието ще бъде обявено колкото се може по-късно!? Аз лично съм много отвратен от всичко това...
Стратегията да се избере дата за общо събрание, съвпадащо с един от малкото long week-ends със сигурност ще доведе до почти нулево присъствие. Да се запитаме дали пък не му е точно това целта на сегашното настоятелство?
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Заключено