Подадени документи след 26 юни по федералната?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
victorcho_sf
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 4:07 am

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от victorcho_sf »

Lira написа:Здравейте всички! :)
Не намерих конкретен отговор, затова искам пак да задам следния въпрос:
Кандидатстващите, изпратили докс след 26 юни 2010, колко време след това получихте някаква обратна връзка от Сидни, НС?
И как - по и-мейл или по пощата ви пратиха отовор?
Здравей, аз съм пратил по новите правила преди около 2 седмици и също се интересувам колко време ще отнеме. Някъде намерих, че ако до 6 седмици не полуиш обратна връзка може да попиташ на следния адрес http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... da/csu.asp или да провериш дали са ти осребрили чека / изтеглили парите от КК.
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от Lira »

victorcho_sf написа: Здравей, аз съм пратил по новите правила преди около 2 седмици и също се интересувам колко време ще отнеме. Някъде намерих, че ако до 6 седмици не полуиш обратна връзка може да попиташ на следния адрес http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... da/csu.asp или да провериш дали са ти осребрили чека / изтеглили парите от КК.
victorcho_sf, здравей,
Благодаря ти за отговора. :)
Формата за запитвания от линка и аз съм я срещала и е хубаво, че го пускаш във форума за улеснение, ако някой я е пропуснал.

Но все пак, понеже чакането е много изнервящо и това го знаят всички, които вече са минали по този път, аз много се надявам, че тук ще споделят опита си хора, които вече са получили някаква обратна връзка. Предполагам, че има такива от 26 юни насам ... :^)

Предлагам ти и ние да пишем тук, когато получим отговорите от Сидни.
Ти вероятно ще си пръв, защото моите документи са ги получили преди по-малко от седмица.
Все си мисля, че човек като има някаква идея за времева рамка, в която нещото ще му се случи, това прави очакването по-малко тягостно и по-малко изнервящо. Поне при мен е така.
Затова ще съм много благодарна, ако се включат тук и съфорумци, които вече са по-напреднали в процедурата. :y:
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
sigi
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Апр 21, 2011 11:18 am

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от sigi »

Здравейте на всички.
Аз съм нова тук и от скоро чета инструкцията за феделалната процедура. Би ли ми казал някой каква е таксата за първоначалното разглеждане на документите, които се подават? Аз видях едни суми, които обаче са за визи. Нещо не успях да се ориентирам за таксите за разглеждане. Благодаря за вниманието. :)
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от smt »

Първоначалната такса е 550 канадски долара.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
sigi
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Апр 21, 2011 11:18 am

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от sigi »

Благодаря. :) Видях, че го пише и в инструкциите, но снощи не бях стигнала до там. :$
Знам, че сигурно ще прозвучи тъпо, но тези парички губят ли се в случай, че молбата ни бъде отхвърлена?
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от hadministratora »

Зависи кога я отхвърлят.
Ако от Сидни те върнат ще ти върнат и парите.
Но ако минеш Сидни, а от Букурещ нещо не се получи, тогава се губят.

Имай предвид, че това е малко стара информация и не съм сигурен дали не са го променили.....
dvoika skul
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 10:20 am

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от dvoika skul »

Един блиц въпрос! Кой чек лист се попълва?

–Skilled Worker–
Visa Office Specific Instructions
Sydney
или
Visa Office Specific Instructions
Bucharest
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от Lira »

dvoika skul написа:Един блиц въпрос! Кой чек лист се попълва?

–Skilled Worker–
Visa Office Specific Instructions
Sydney
или
Visa Office Specific Instructions
Bucharest
Здрасти, dvoika skul

Ние попълнихме и двата.
И аз се чудих, но информацията в тях не се припокрива на 100%, така че за по-сигурно - и двата.

Успех!
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
victorcho_sf
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 4:07 am

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от victorcho_sf »

Здравейте, някой от скоро подалите в близките 6 седмици дали е получил някакъв вид обратна връзка от канадците? При мен почти минаха 4 седмици от срока от 6 седмици, в които трябва да ми отговорят и все още нищо.
snejabreja
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 11:15 am

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от snejabreja »

Здравейте,
Аз подадох документите януари по dhl получени са на 31,01,2011 от някой си там/не помня точно името/ и до този момент нямам никакво известие- било то кодове, писмо или e-mail. Може би трябва време? Все пак нали се проверяват вече там. Ако някой след мен е подал документите до Сидни и е получил отговор от тяхна страна моля нека да пише.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от mortigur »

Не се притеснявайте за закъснението. Реално погледнато почти месец имаше избори, а всеки знае че чиновника предпочита тогава да се скътава, вместо да работи. Освен това чух лоша новина, че в Сидни офиса май ще съкращава 120 човечета. Така, че е възможно забавянето да се дължи на тези фактори.
Taxation is theft.
snejabreja
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 11:15 am

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от snejabreja »

Здравейте на всички,
Днес получих известие от Канада. Малко е кофти защото ми пратиха всички документи обратно по пощата, защото не съм пратила парите по правилната сметка/имало промени/.Някой ако може да ми каже по коя сметка точно е изпратил сумата и в коя банка?
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от mortigur »

А ти по коя си пратила, кажи за да не стане така че да ти дадем същата сметка.
Taxation is theft.
snejabreja
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 11:15 am

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от snejabreja »

Изпратих парите чрез MKB UNOINBANK клон във Враца.Обясних им точно за какво трябва да се изпратят - за обработка на документи за емиграция в Канада, те съответно ми казаха че знаят много добре сметката и няма никакъв проблем а тя е BG 35CBUN91951040120587 с банков код CBUNBGSF. Да но НЕ, дори сега ми обясняват че трябва лично да си търся парите, но къде и аз не знам. Оказва се, че са ги пратили в Канадското посолство в Букурещ. Като цяло УЖАС, обаждахме се в клона им в София. Един познат е платил с чек в ЦКБ и каза че вече са му ги изтеглили което означава че му обработват и документите а ги изпрати след мен. Между другото писмото от Канада ми е от 17,03,2011 а са получили документите на 31,01,2011 така че гору-долу един два месеца ги обработват. А го получих едва днес благодарение на Български пощи!
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Подадени документи след 26 юни по федералната?

Мнение от mortigur »

snejabreja написа:Изпратих парите чрез MKB UNOINBANK клон във Враца.Обясних им точно за какво трябва да се изпратят - за обработка на документи за емиграция в Канада, те съответно ми казаха че знаят много добре сметката и няма никакъв проблем а тя е BG 35CBUN91951040120587 с банков код CBUNBGSF. Да но НЕ, дори сега ми обясняват че трябва лично да си търся парите, но къде и аз не знам. Оказва се, че са ги пратили в Канадското посолство в Букурещ. Като цяло УЖАС, обаждахме се в клона им в София. Един познат е платил с чек в ЦКБ и каза че вече са му ги изтеглили което означава че му обработват и документите а ги изпрати след мен. Между другото писмото от Канада ми е от 17,03,2011 а са получили документите на 31,01,2011 така че гору-долу един два месеца ги обработват. А го получих едва днес благодарение на Български пощи!
Аз бях в същата ситуация преди две години. Очаквай връщане на парите около Юни месец тази година. Поне при мен им отне 8 месеца да ми ги върнат. Аз кандидатствах ноември 2008 и допуснах същата грешка.
Taxation is theft.
Публикувай отговор