имам ли шансове

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: имам ли шансове

Мнение от pavelyankov »

Емили, твойта работа стана "подай си пръста, че да ти отхапя ръката" :D
Към питащите: Подкрепям Емили, че всеки има шансове, стига да има желание и да положи усилие. Хора, наистина без четене не става. Преди интервюто СЪНУВАХ на френски :D

А за толкова често задавания въпрос за прословутите точки - ние никога не си сметнахме точките, колко имаме го разбрахме на интервюто.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
iliyana74
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 8:14 am
Местоположение: Варна

Re: имам ли шансове

Мнение от iliyana74 »

emili_vn написа:iliyana74, имате шансове със средно ниво на френски за двамата и английски за водещия (съпруга). Сядайте и четете.
Благодаря много за отговора и за вниманието и се извинявам,че ви притесних,получава се така защото и ние още не знаем къде точно да се насочим и съм доста обърка чета много и смесвам инфото с държавите за това се получава така,благодаря пак,че ми обърнахте внимание.Обещавам да чета и го правя! :)
01.09.2011 - Varna
02.09.2011 - DCS Vienne
24.11.2011 - Осребрен чек
22.02.2012 - Accusé de réception
Trimoncium
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:34 pm

Re: имам ли шансове

Мнение от Trimoncium »

мислим със съпругата ми да кандидатстваме
тя да е водещ понеже е завършила френска гимназия
на 36 и 35 години сме с две деца на 14 и 5 год
работим в държавната сфера
danielagogo
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 8:11 am

Re: имам ли шансове

Мнение от danielagogo »

Здравейте !

С огромно съжаление виждам,че с питаниците си съм ядосал някого!
Това изобщо не беше целта на поста ми ! Честно !

За всеобща радост на знаещите и новобранците информацията е много,и расте непрекъснато. Много хубав и полезен е форумът,благодарение на Вас-всички Вие,които
имате потенциал да разяснявате иначе сериозната процедура за емиграция в Квебек, на
нас-новобранците.

Емили, от доста време чета в сайта и форума,доста преди регистрацията ни.
За знаещите е ясно,че езиковото ни ниво е дотам слабо,щото да не сме сигурни
в себе си относно онлайн теста и всичко друго,написано на различен от българския език.
Затова ,Емили ,за нас е изключително полезно твоето мнение. Благодарни сме !

"Моля някой,който има време и желание,да ни помогне в преценката ни дали имаме шансове!"

Който не желае да си губи времето или пък да отговаря на глупави според него въпроси нека да не го прави. Просто времето си минава, ние , въпреки езиковите си занимания няма скоро да достигнем ниво,което ще ни позволи със задоволителна точност да попълним онлайн теста,да се ориентираме за нивото на образование,трудов опит,търсени професий,езиково ниво и т.н.

Затова решихме да питаме знаещите от форума, с риска да изглеждаме "готованци" !
Щото и от повечкото години също много точки се губят, нали така...?!
А относно мотивацията-ясно е ,че тя е в основата на успеха !

Това е !
Извинете още веднъж ! :)
Бъдете здрави !
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: имам ли шансове

Мнение от Вик »

Извинявам се, че подпалих страстите с моето питане и колебание. Въпреки това ще се осмеля да задам още един въпрос.
След внимателно прочитане на информацията относно област на образование и възможността за получаване на точки от там, разбрах че това е крайно ненадежден фактор за получаване на точки. Моята специалност я има, за придружаващ кандидат се получават 3т., но съм завършил отдавна и дипломата ми е Соц, следователно не мога да разчитам. Да се научи френски над ниво Б2 за 6 до 9 м. е нереалистично, или много трудно постижимо. В нашия случай решаващ се получава фактора "адаптивност". Тази променлива , доколкото съм чел е основна функция на знаенето на езика. Вероятно има и субективен елемент, но ще ви бъда благодарен да ми кажете на какво още се държи за да се получат повече точки от този фактор. Има ли значение наличието на приятели живвеещи в Квебек? Проучването на пазара на труда , наеми на жилища, и т.н. имат ли решаващо значение за адаптивността? Има ли значение, ако единия от кандидатите вече е бил емигрант и е минал по този път успешно?
Питам защото този фактор ми изглежда като възможност за интервюиращия да има право на лична преценка за случаите "на кантар".
А след доста четене, и трезва преценка на възможностите ни , нашия случай е точно такъв.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: имам ли шансове

Мнение от tonich »

pavelyankov написа:Емили, твойта работа стана "подай си пръста, че да ти отхапя ръката" :D
Това е и причината да не помагам повече на новорегистрирани мързеливци. И не само аз... Виждам, че и на Емили й писна. В моменат вървят половин дузина теми с едни и същи въпроси и никой не ще да ги чете. :swear:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: имам ли шансове

Мнение от Вик »

tonich написа:
pavelyankov написа:Емили, твойта работа стана "подай си пръста, че да ти отхапя ръката" :D
Това е и причината да не помагам повече на новорегистрирани мързеливци. И не само аз... Виждам, че и на Емили й писна. В моменат вървят половин дузина теми с едни и същи въпроси и никой не ще да ги чете. :swear:
Прав си за това, в един друг форум, в който вече не пиша се получи абсолютно същото. Не е необходимо да ги (ни) отсвирваш така.
Нормално е да си запознат ,какво , кога и къде е дискутирано вече. В онзи другия форум се опитахме да направим систематизирана информация, но не помогна. Винаги и ма нещо неразбрано или ненаписано. Препращанито с линкове също не помогна. Наистина някои хора ги мързи, но има и такива, които не намират отговора на въпроса си. В последния си пост въпроса ми беше по-скоро към хората преминали успешно последното интервю, изчел съм темата многократно.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: имам ли шансове

Мнение от martatabs »

emili_vn написа:Тук стана като рубриките с гаданията. Пращаш SMS с данни и получаваш отговор от врачката: Да, ще се влюбиш... или Скоро ще срещнеш мъжа на мечтите си... и т.н.

ХОРА СЯДАЙТЕ И СЕ ИНФОРМИРАЙТЕ ЗА ПРОЦЕДУРАТА И СПРЕТЕ ДА ЧАКАТЕ НАГОТОВО. ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИ, КОГАТО ВЪЗНИКНАТ НЕЯСНОТИ. ФОРУМА Е ЗА ВЗАИМОПОМОЩ, А НЕ ЗА АНАЛИЗ И ПОДГОТОВКА НА ЦЕЛИ КАНДИДАТУРИ. ЗА ТОВА СИ ИМА ФИРМИ ПОСРЕДНИЦИ....И ПОЧВАМ ДА РАЗБИРАМ ТАРИФИТЕ ИМ. ...>>>... ВЯРНО, ЧЕ С ПИТАНЕ И ДО РИМ СЕ СТИГАЛО, НО С ЧЕТЕНЕ МОЖЕТЕ ДА СТИГНЕТЕ ДОСТА ПО-ДАЛЕЧ.
В допълнение искам да спомена, че Емили е една от малко останалите във форума, която все още има желание да Ви отговаря. Но, след време и на нея ще и писне, и какво ще правите тогава!? Със здраве...

П.П. Относно точките за адаптивност, те се дават на самото интервю. Броя на точките зависи от това, как ще си подредите приоритетите след пристигането си в Канада, нивото на владеене на език, желанието което сте вложили за да се информирате с цел намиране на работа, и така нататък.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: имам ли шансове

Мнение от Вик »

martatabs написа:
emili_vn написа:
П.П. Относно точките за адаптивност, те се дават на самото интервю. Броя на точките зависи от това, как ще си подредите приоритетите след пристигането си в Канада, нивото на владеене на език, желанието което сте вложили за да се информирате с цел намиране на работа, и така нататък.
Точно това ме интересуваше, благодаря!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: имам ли шансове

Мнение от hadministratora »

Към всички присъединили се скоро към нашата общност:

Въпросите, които сте задали на тази страница са доста смислени и не вярвам някой да има нещо против да ви помогне или да ги подмине ако не му се занимава.

НО!
Въпроси от рода на "Аз съм на ХХ години, съпруга(та) ми е на ХХ, имаме ХХХХХХХ образование, стаж ХХ год. и Х деца. Колко точки мислите че ще ни дадат?" наистина дразнят. Независимо от причина, въпрос зададен по подобен начин изисква прочитане на цялото инфо за питащия и прекарването му през теста за самооценка.
Моля не се сърдете на гнева на emili_vn, а просто си вземете поука и сменете подхода и/или типа на въпросите. И не се притеснявайте - няма всички да направим като tonich и да спрем да отговаряме ;)
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: имам ли шансове

Мнение от emili_vn »

Вик, стр. 46 от гида и тук във форума на търсачка пишеш: адаптивност - аз поне няколко поста имам по въпроса.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: имам ли шансове

Мнение от Вик »

emili_vn написа:Вик, стр. 46 от гида и тук във форума на търсачка пишеш: адаптивност - аз поне няколко поста имам по въпроса.
Прочетох ги, намерих темата със споделен опит от интервюто. Просто не съм търсил на правилното място.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: имам ли шансове

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 6:48 pm, променено общо 1 път.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: имам ли шансове

Мнение от pavelyankov »

Съвсем наскоро имаше двама или трима потребители, които за всеки свой въпрос отваряха нова тема. И за да им помогнеш на тези хора трябва да кацаш от тема на тема като Мухата. Има много информация и на български във форума. Мартин от Бургас само да му кликнеш върху подписа и си си попълнил документите. Хора, моля задавайте смислени въпроси ! И учете френски, че следващия интервюиращ може и да не е мадам Ут.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: имам ли шансове

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 6:48 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор