Уточняващ въпрос за професиите

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
S_S
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:23 pm

Re: Уточняващ въпрос за професиите

Мнение от S_S »

Има, разбира се. В много от темите има линкове към един pdf от 43 страници, в който е описана цялата процедура. Запознал съм се с много голям обем от информация по въпроса още преди да си направя регистрация във форума. Тоест, доста време бях само читател за да не задавам глупави въпроси когато стана писател. :)
Сега съм на етап "финални проучвания по повод на неизяснените въпроси".
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Уточняващ въпрос за професиите

Мнение от mufc »

Еми за мен единствения ти проблем, може да ти изкочи от липсата на връзка между образованието и професията...
Изчакай да видим какво ще кажат другите колеги.

Преди си спомням , че имаше доста българи, които се правеха на водопроводчици (тогава беше много търсена тази професия) но не им мина номера... тогава пак се кандидатстваше само по документи.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Уточняващ въпрос за професиите

Мнение от klisurov »

Заглавие: Re: Зимна сесия 2010 Публикувано на: Сря Ное 03, 2010 9:16 pm
mufc написа:Колежки и Колеги, не са много хората в България, които биха инвестирали толкова пари и време ...

В очите на повечето ми приятели по-лекият път е към Западна Европа (няма визи, няма нужда да доказваш нива на езици, няма нужда да чакаш бавните служители ... и т.н.) Почти всичките ми приятели в последните 2 години заминаха за Западната част на Европа.
При това положение колцина от тях биха се занимавали с Канадските процедури???

Просто намаляването на желаещите за Канада си идва логично.

И реално погледнато за мен в този глобален вече свят - няма вече голяма разлика между развитите държави.
...
mufc, това ти мнение, от преди повече от половин година, мисля, че отговаря на въпроса, защо няма, примерно готвачи, засили ли се към Канада, и то по федералната процедура.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Уточняващ въпрос за професиите

Мнение от mufc »

klisurov написа:Заглавие: Re: Зимна сесия 2010 Публикувано на: Сря Ное 03, 2010 9:16 pm
mufc написа:Колежки и Колеги, не са много хората в България, които биха инвестирали толкова пари и време ...

В очите на повечето ми приятели по-лекият път е към Западна Европа (няма визи, няма нужда да доказваш нива на езици, няма нужда да чакаш бавните служители ... и т.н.) Почти всичките ми приятели в последните 2 години заминаха за Западната част на Европа.
При това положение колцина от тях биха се занимавали с Канадските процедури???

Просто намаляването на желаещите за Канада си идва логично.

И реално погледнато за мен в този глобален вече свят - няма вече голяма разлика между развитите държави.
...
mufc, това ти мнение, от преди повече от половин година, мисля, че отговаря на въпроса, защо няма, примерно готвачи, засили ли се към Канада, и то по федералната процедура.
Тук идеята ми беше че е по-лесно да отидеш като гастербайтер в западна Европа отколкото да се занимава човек със тежки, дълги и скъпи процедури... и съответно доста хора отидоха по Испания Италия...
А те бройките за професиите са си за кандидати от целия свят мисля, в смисъл след като целия свят се бори за тези позиции , защо тогава ще има още толкова незаети места.
Пак казвам , че съм по Френската програма и не съм много наясно с федералната процедура... просто мисля логически отстрани като неутрален наблюдател и някак си не ми се връзват нещата. :)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Уточняващ въпрос за професиите

Мнение от hadministratora »

mufc написа:Еми за мен единствения ти проблем, може да ти изкочи от липсата на връзка между образованието и професията...
Точно това не може да е проблем, защото федералните не търсят подобна връзка (или поне до сега не са го правили).

S_S, мисля че няма смисъл повече да пишем в тази тема - както ние, така и ти. Каквото и да напишем, ти го гледаш по твърде оптимистичен начин.
Много добре, че стана дума за теста за самооценка (без значение дали за Квебек или не). На този тест често всичко изглежда много добре само поради една единствена причина: хората не отговарят реалистично на въпросите, при това без дори да го осъзнават.
Само че Канада е различно от България място: тук след като се казва, че работния ти ден започва в 9, това значи точно в 9:00 ти да си на работното си място и да започнеш да работиш. В България, това значи към 9 да дойдеш на работа, да се преоблечеш или направиш кафе и т.н. и по някое време между 9:30 и 10:00 да започнеш да работиш.
Същото важи и за теста за самооценка. Ако си пишеш максималния брой точки за език, това значи да можеш да се явиш на изпит и да получиш достатъчно висока оценка, за да ти дадат точките. Ако твърдиш, че си готвач, ще трябва да го подкрепиш с документи. При това ще трябва да покажеш, че си готвач, а не кухненски работник! Ако се усъмнят ще ти поискат още документи, ще те повикат на интервю, ще звъннат на работодател, и т.н. Ако въпреки това не са убедени, просто ще ти отговорят, че представените документи не подкрепят в достатъчна степен твърдението ти и пак ще те отрежат.

Щом смяташ, че ще проработи - действай. Аз и мнозина други опитахме и сме в Канада. Още поне колкото нас също са опитали, но не се е получило.
Ти сам си решаваш, а ние тук можем да дадем някой и друг съвет. Както казах, в твоя случай това е просто излишно......
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Уточняващ въпрос за професиите

Мнение от mortigur »

S_S написа: В крайна сметка мисля да задвижа процедурата. Не откривам слаби места, на които работата може да се издъни. Все пак ако някой открие пропуски в цялата идея ще се радвам да ги сподели. :)
И ние не откриваме слаби места, остава да разберем какво мислят федералните. Между другото бих те посъветвал вместо да се пънеш, че много точки събираш и знаеш много език, да намериш една мома да се уговорите с нея и тогава да кандидатстваш. Още по добре ще е ако вече имаш такава. А желаещи да дойдат в Канада има много.

Мисля, че шансовете ти са стократно по високи, независимо от връзките ти, езика ти и това дали въобще си работил като готвач или не.
Taxation is theft.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Уточняващ въпрос за професиите

Мнение от hadministratora »

mortigur написа:...Между другото бих те посъветвал вместо да се пънеш, че много точки събираш и знаеш много език, да намериш една мома ....... Мисля, че шансовете ти са стократно по високи, независимо от...
Защо мислиш, че една мома би му повишила шансовете толкова много?
Аватар
S_S
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:23 pm

Re: Уточняващ въпрос за професиите

Мнение от S_S »

mortigur написа:Между другото бих те посъветвал вместо да се пънеш, че много точки събираш и знаеш много език, да намериш една мома да се уговорите с нея и тогава да кандидатстваш.
Не разбирам защо си мислите, че се пъна след като нищо не знаете за мен. За образование взимам максимума защото съм учил общо 18 години и имам магистърска степен. Това не е пънене, а факт. Английският ми е перфектен. Едно, че имам година и половина стаж в САЩ и друго, че преди години съм държал TOEFL и имам много добър резултат, а сега знам английския дори още по-добре защото го практикувам всеки ден писмено и говоримо. Едва ли ще имам проблем с IELTS. За години също вземам максимума точки. Там и да се пъна и да не се пъна ЕГН-то е факт. Няма смисъл да продължавам, мисля че схванахте. Точките са ми най-малкия проблем и това е факт както и да ги смятам.

Видях из канадските държавни сайтове, че има съществена разлика между кухненски работник и готвач. Както казах, стажът ми ще бъде реален и то по специалност каквато се търси, съответно мога да си извадя какъвто и да е документ. Включително длъжностна характеристика, извлечение за внасяни социални осигуровки, копие на трудова книжка, договор, препоръки и всичко останало, което съществува.

Въпросът в началото на темата беше не дали ми вярвате, че събирам точките, а дали има принципни пропуски в целия план. След като няма такива, както писах по-горе, смятам да задвижа нещата. Като стигна до някъде задължително ще се похваля тук. :)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Уточняващ въпрос за професиите

Мнение от mufc »

20 000 бройки отпуснати за целия свят (обща бройка за процедурата)и след близо една година да има още останали свободни бройки, при положение че има толкова маса народ, които биха продали всичко на минутата за да емигрират в Канада... е това не ми се връзва... особенно пък ако е толкова лесно както изглежда... доколкото знам и федералната програма си е предпочитана пред Квебекарската за масовия кандидат, защото там френски не трябва да се учи здраво при положение, че е втори език и дава по-малко точки...

Пак казвам, пиша тук като страничен наблюдател, и от опита ми по френската процедура, която пак излежда елементарна, виждаме колко народ остава с пръст в уста накрая.

Явно има някакви вътрешни цетки по Федералната, които не се споменават във гидовете.
sigi
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Апр 21, 2011 11:18 am

Re: Уточняващ въпрос за професиите

Мнение от sigi »

Здравейте. По-нагоре стана дума за 18 години учене. Аз съм учила 13 години и половина. Това включва средно образование до 11 клас и след това 2 години и половина , едно време се водеше полу висше образование. Та се чудя това как да го отбележа при първоначалното изчисляване на точките?
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Уточняващ въпрос за професиите

Мнение от mortigur »

sigi написа:Здравейте. По-нагоре стана дума за 18 години учене. Аз http://www.bgcanada.com/pforum/posting. ... 3&p=464262#" съм учила 13 години и половина. Това включва средно образование до 11 клас и след това 2 години и половина , едно време се водеше полу висше образование. Та се чудя това как да го отбележа при първоначалното изчисляване на точките?
Изображение

Би трябвало това да е.
Taxation is theft.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Уточняващ въпрос за професиите

Мнение от mortigur »

S_S написа:
mortigur написа:Между другото бих те посъветвал вместо да се пънеш, че много точки събираш и знаеш много език, да намериш една мома да се уговорите с нея и тогава да кандидатстваш.
Не разбирам защо си мислите, че се пъна след като нищо не знаете за мен. За образование взимам максимума защото съм учил общо 18 години и имам магистърска степен. Това не е пънене, а факт. Английският ми е перфектен. Едно, че имам година и половина стаж в САЩ и друго, че преди години съм държал TOEFL и имам много добър резултат, а сега знам английския дори още по-добре защото го практикувам всеки ден писмено и говоримо. Едва ли ще имам проблем с IELTS. За години също вземам максимума точки. Там и да се пъна и да не се пъна ЕГН-то е факт. Няма смисъл да продължавам, мисля че схванахте. Точките са ми най-малкия проблем и това е факт както и да ги смятам.

Видях из канадските държавни сайтове, че има съществена разлика между кухненски работник и готвач. Както казах, стажът ми ще бъде реален и то по специалност каквато се търси, съответно мога да си извадя какъвто и да е документ. Включително длъжностна характеристика, извлечение за внасяни социални осигуровки, копие на трудова книжка, договор, препоръки и всичко останало, което съществува.

Въпросът в началото на темата беше не дали ми вярвате, че събирам точките, а дали има принципни пропуски в целия план. След като няма такива, както писах по-горе, смятам да задвижа нещата. Като стигна до някъде задължително ще се похваля тук. :)
Така както твърдиш, че английския ти е перфектен, така може и да си преувеличаваш за точките. Не знам първо как можеш да твърдиш, че втори език ти е перфектен. Аз твърдо не мога твърдя, че българския ми се доближава до перфектния. Английски не знам.
Второ, лично наблюдение, не го взимай под внимание.

НЕ ПОЗНАВАМ СИНГЪЛ ДА Е МИНАЛ ПО ФЕДЕРАЛНАТА

Предполагам, че другите познават, но аз лично не. Общо взето познавам 15 човека май(включително и не българи) но нито един от тях не е сингъл.

Хайде със здраве и успех.
Taxation is theft.
Аватар
S_S
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:23 pm

Re: Уточняващ въпрос за професиите

Мнение от S_S »

mufc написа:20 000 бройки отпуснати за целия свят (обща бройка за процедурата)и след близо една година да има още останали свободни бройки, при положение че има толкова маса народ, които биха продали всичко на минутата за да емигрират в Канада... е това не ми се връзва... особенно пък ако е толкова лесно както изглежда...
Ами честно да ти кажа, не е толкова лесно колкото изглежда. В смисъл лесно е, но ако примерно имаш максималното образование и отговаряш на другите условия. Обаче далеч не всеки има магистърска степен, владее езика до нужното ниво за да вземе максимума на IELTS и има нужния стаж. Освен това не е чак такава масата народ, която се е юрнала към Канада. Там е студено, заплатите не са толкова големи като в щатско и има много други фактори, които биха отказали масата народ. Освен това бройките в онзи сайт, където се следи дали отговаря професията ти на условията са на кандидати, а не на одобрени емигранти. Тоест, броячът показва кандидатите, които са подали документи, но далеч не означава, че всички ще бъдат одобрени. Поне аз с такова впечатление съм останал.

Има и друг важен фактор, който виждам в този форум. Почти всички са се насочили към Квебек, защото е по-лесно. Разликата в броя на желаещите да опитат федералната процедура и тази за Квебек е огромна. Улесненията за Квебек разтоварват много кандидати от федералната програма.

Лесно и трудно са относителни понятия, тъй като федералната процедура не е състезание. Или отговаряш, или не отговаряш. Малко неща зависят от човека. Всичко зависи от това, което можеш да събереш като документи. Ако събираш точките и имаш една година стаж по нужната професия е лесно. Ако нямаш, не е. :)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Уточняващ въпрос за професиите

Мнение от mufc »

S_S написа:Освен това не е чак такава масата народ, която се е юрнала към Канада. Там е студено, заплатите не са толкова големи като в щатско и има много други фактори, които биха отказали масата народ.
Тук съм на обратното мнение, спечелих зелена карта 2003г и за 4 години престой там, ме хвана яд, че и аз съм бил залитнал по този маркетингов балон. Кризата още не беше почнала и ми правеше впечатление , че не малко хора предпочитаха в последствие да емигрират в Канада, вече след кризата нямам си наидея какво е , защото се отказах от статута ми в Щатите преди да почне същинската й част.
Нещата които не ми харесваха в US, бяха...
Голямото ниво на престъпност, непрекъснатото напрежение и стрес, дискриминацията и скитата омраза на черните към белите, маса нелегални... абе знаеш за какво говоря , след като си бил 18 месеца и ти там знаеш за какво ти говоря.

Пожелавам ти и ти да спечелиш ЗК, след като това ти е основната идея по принцип. Но поне за мен Канада е по-доброто място.
Аватар
S_S
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:23 pm

Re: Уточняващ въпрос за професиите

Мнение от S_S »

mufc написа:Пожелавам ти и ти да спечелиш ЗК, след като това ти е основната идея по принцип. Но поне за мен Канада е по-доброто място.
Мерси!

Да, сигурно е по-добро място Канада, но всички са се засилили към щатите. Просто такава е модата. Това обаче е добре за хората, които искат да ходят в Канада, защото за тях има повече шанс.
Публикувай отговор