Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
didrov
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 18, 2010 8:31 am

Re: Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Мнение от didrov »

Нямам отговор още ;(
10.10.10 формуляри
19.01.12покана
09.03.12 интервю
18.06.12 документи за Сидни Нова Скотия
06.09.12 Баркодове
30.10.12 Медицински формуляри по мейл
05.11.12Медицински прегледи-"Вита"-ОК:)
07.01.13 Покани за ВИЗИ
02.2013 ВИЗИ
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Мнение от angelheart »

Вашата ситуация е изключителна, затова и отговора може да не е светкавичен. Бъдете смели и не губете надежда!
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
ARES
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:28 am
Местоположение: МАРС

Re: Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Мнение от ARES »

Направо нямам думи!!!
Хора,изнасяйте се колкото можете по-бързо от тази дупка!
В милата ни родина нищо няма да се промени,НИКОГА!
danielagogo
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 8:11 am

Re: Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Мнение от danielagogo »

Дааааааа,за жалост и аз съм на това мнение,ARES!Който,както може,да напуска потъващия кораб!

didrov,наистина много неприятна ситуация...Искрено се надявам нещата да не са загубени и хората от Виена да проявят разбиране!Стискаме палци!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Мнение от martatabs »

Не знам дали ще ви е от полза, но при последната ни сбирка в Бургас едно от семействата сподели, че е подало документи за Виена през БГ Пощи. По това, което ми описаха, като "картинка" там не ми вдъхна доверие. БГ Пощи са назад с материала за много неща, "цари анархия" по техните думи. Освен това в БГ Пощи са им казали, цитирам: "Ако до един месец не получите отговор на подадените документи, елате и ги потърсете...". На въпроса относно срока на доставка на документите във Виена отговора е: "Не мога да ви кажа, утре ще бъдат в София...."
Горното го пиша с цел, ако мога поне малко да помогна на другите.
Колкото до казуса с Дидров, ако питате мен направо пишете едно писмо до Министерство на транспорта, информационните технологии и съобщенията...дори ако можете посочете клона, адреса и името на служителката, която ви е ''обслужила''. Не влагайте емоции в писмото до министерството, все пак трябва да бъде прочетено, а не хвърлено. Можете да споменете, че това не са изолирани случаи, дано се усетят и да направят реформи в бранша, или да ги пратят на езиков курс, ако не разбират написаното.
По принцип аз си получавам кореспонденцията редовно, ама тя от България...освен това пощальонката ме познава.


П.П. Щях да забравя.....стискам ви палци, Дидров! Поздрави от Бургас!
ARES
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:28 am
Местоположение: МАРС

Re: Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Мнение от ARES »

Някой би ли могъл да даде и друг е-мейл. за кореспонденция освен на мадам Шраибер?
Тази случка с Дидров леко ме обезпокои!
Благодаря на всички за инфото и успех!
:) :) :)
Аватар
didrov
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 18, 2010 8:31 am

Re: Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Мнение от didrov »

Благодаря ви за подкрепата!!!
Още чакаме... :$ с надежда!!!
Консултирах се с адвокат и започвам с Жалби до където се сетите!
После мисля да заведа дело!
Тук за няколко дни в объркването си допуснаха още куп грешки,като например да ми дадат служебна бележка,че не са получавали писма от Виена,което при поискване на проверка от в Централата на Бг Пощи става ясно,че са пристигнали в БГ цели 3 писма!
Хората и след интервюто са ни писали,но не!
Държа да кажа,че ние сме получили първото им писмо с изисквани още документи,но тогава на смяна е била по-добрата част от служителите им :!:
Сега се боря за документ да ми издадат,че на са ми доставили писмата,да го легализирам и да го изпратя,за да е съвсем сигурно,че не сме виновни ние,че не сме присъствали на интервюто!
Пак благодаря,на всички,а на тези който чакат от дълго време акюзе,съветвам да си направят справка по имеил!!!!Веднага щом имам отговор ще ви пиша!
10.10.10 формуляри
19.01.12покана
09.03.12 интервю
18.06.12 документи за Сидни Нова Скотия
06.09.12 Баркодове
30.10.12 Медицински формуляри по мейл
05.11.12Медицински прегледи-"Вита"-ОК:)
07.01.13 Покани за ВИЗИ
02.2013 ВИЗИ
Аватар
didrov
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 18, 2010 8:31 am

Re: Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Мнение от didrov »

Така само да ви информирам,след четири писма до Мадам Шрайбер,днес получихме отговор,че е в отпуска :o до 25.05!!!Сигурно и е писнало да й пълниме пощата :devil: !!!Великото чакане продължава :sweat:
За тези които мислят да и пишат да знаят след 25.05 :x
10.10.10 формуляри
19.01.12покана
09.03.12 интервю
18.06.12 документи за Сидни Нова Скотия
06.09.12 Баркодове
30.10.12 Медицински формуляри по мейл
05.11.12Медицински прегледи-"Вита"-ОК:)
07.01.13 Покани за ВИЗИ
02.2013 ВИЗИ
Аватар
коце
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 10:08 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Мнение от коце »

Здравейте,
Като Ви чета си спомням за нас и колко не бяхме наясно с много неща.
Не знам дали дори да осъдите пощите това с нещо ще Ви помогне за визите.
Щом като досието Ви е затворено трябва да се отвори ново и колкото по-рано толкова по-добре. Опитайте се да налучкате правилната посока и действайте последователно, защото и да се пукнете от ядове полза никаква.
От опит знам, че Канадските служби се чувстуват най-задължени, когато трябва да извършат предплатена услуга.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Мнение от milagro »

Дидров, какво стана по вашия въпрос! Много неприятна ситуация. Вие не си ли наехте платена пощенска кутия?!
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
Аватар
didrov
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 18, 2010 8:31 am

Re: Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Мнение от didrov »

Хора,още нямам отговор от Лиза Шрайбер,писа ни ,преди време ,че е отпуска до 26.05.и ,че след това ще ни отговори,но до днес... :( нищо!Питам се дали да не и пиша пак,да я подсетя,да не стане много нахално! :?:
Нашия случай,е както се казва" Българска работа"-ще се опитам да съдя и пощата и съседа си,защото се оказа,че с цялото си съзнание куриера и той (носещ малкото има на мъжа ми)са си викали преводачка от френски да им превежда писмата,и тя пък какво им е превела не зная,но въпросния съсед си помислил ,че има незнаен чичо в Канада и разбирате ли ,го чакало голямо наследство и някакви нелепости и филми....е кажете ми как да не се ядосва човек :@
Иначе пощенската кутия си е наша ,надписана е прилежно,държа да отбележа че ние сме получили от Виена едно писмо от самото начало в което ни искаха допълнителни документи,но тогава на смяна е била друг куриер,който си пуска писмата по адрес а не по малко име,разчитайки на това ,че града е малък и ,че всички се познават!
Не съм сигурна с колко неща наистина не сме наясно,но зная едно до този момент и с помощта на форума сме направили всичко по надлежния ред,пък странични фактори,като некомпетентни служители и ненормални съседи ми объркаха нещата!Не зная също дали с нещо ще ми помогне за визите,ако ги осъдя,но ако не вземем такива поне да си върна средствата вложени дотук,държа да отбележа ,че документите ни бяха подготвени от фирма за легализация!
Може да се ядосвам,но мисля положително!!!! ;) И да предплатените услуги в цял Свят са на първо място!
А БГ,тя.... е в друга Вселена :lol:
10.10.10 формуляри
19.01.12покана
09.03.12 интервю
18.06.12 документи за Сидни Нова Скотия
06.09.12 Баркодове
30.10.12 Медицински формуляри по мейл
05.11.12Медицински прегледи-"Вита"-ОК:)
07.01.13 Покани за ВИЗИ
02.2013 ВИЗИ
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Мнение от dea »

didrov написа:държа да отбележа ,че документите ни бяха подготвени от фирма за легализация!
Това какво ще рече?
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Мнение от Joya »

dea написа:
didrov написа:държа да отбележа ,че документите ни бяха подготвени от фирма за легализация!
Това какво ще рече?
Ще рече, че ако ги е легализирал е дал бая пари ....
К'во да кажа, БГ пощи са не за съд, а за абсолютна ликвидация, барабар с наглите лелки които работят там. Да ме извиняват свестните служители, ама колко неща са ми откраднали, не е истина!
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Мнение от emili_vn »

Това ще рече повече пари. Но не става ясно дали са си легализирали документите (което не е необходимо) или са ползвали фирма-посредник, което ще рече още повече пари.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
didrov
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 18, 2010 8:31 am

Re: Искам да изпратя запитване,относно кандидатурата!

Мнение от didrov »

Да, да ,чрез фирма посредник,не питайте |( ,като прибавя и курсове по френски за двама ни с мъжа ми по 3 нива и таксата за посолството и вие знаете де,разходите са много,но ние бяхме почти сигурни,че ще получим покана за интервю,фирмата беше направила проучване за нашето образование!А бе ще ги съдя това е! :envy:
10.10.10 формуляри
19.01.12покана
09.03.12 интервю
18.06.12 документи за Сидни Нова Скотия
06.09.12 Баркодове
30.10.12 Медицински формуляри по мейл
05.11.12Медицински прегледи-"Вита"-ОК:)
07.01.13 Покани за ВИЗИ
02.2013 ВИЗИ
Публикувай отговор