предложение за работа от канадски работодател

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Даниела1971
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 2:17 pm

предложение за работа от канадски работодател

Мнение от Даниела1971 »

Здравейте!Пиша Ви от България, преди няколко седмици съпругът ми се регистрира в сайт за търсещи работа и на имейла му пристигна писмо от трудов посредник. ПРедложението е за нискоквалифициран труд, след многобройни изпращания на имейли и документи между двете страни се стигна до попълването на CAQ.Документи към посолствата във Виена и Букурещ не сме изпращали.Междувременно пристигна сканиран договор, със подписи и печати на които е указано че първи работен ден на съпруга ми в Канада е 09.05.2011 г.
Притеснява ни факта за късия срок/договора пристигна на 28.04.2011 г./CAQ още не е оформено.
Молбата ми е ако някой от Вас е пристигнал в Канада след оферта от работодател нека пише така ли е пътя в действителност.
Посредническата фирма са следната:
Stepping 2 Canada inc.
4948 Queen Mary Road
Montreal,
Quebec QC H3W 3X4
А работодателя съответно:
Hunt Seafood Company limited
Ще бъдем благодарни и ако сте чули нещо за тези фирми ни пишете, няма как да проверим от тук достоверноста им.
С поздрав от България-Даниела
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: предложение за работа от канадски работодател

Мнение от hadministratora »

Даниела1971 написа:...няма как да проверим от тук достоверноста им...
То и ние тук няма как да провярим..... В смисъл, че истинска проверка едва ли някой ще се хване да прави.
Но поне по разни косвени признаци може да дадем някои идеи.

Аз реших да погледна адреса в Google Streets - излиза магазин за 1 долар (http://maps.google.ca/maps?q=4948+Queen ... 8g-f9k4Xow" ). Номера се вижда върху стъклото, но се пада точно върху думата "Queen" е маскиран.
Не знам колко са актуални снимките, но май са от преди около две години. Тия пичове твърдят че са на пазара от '95.
Вярно е че може да е офис някъде в сградата, но лично според мен мястото има малко вид на дупка и най-малкото заради това би трябвало да сте по внимателни.

Ако някой има повече инфо да сподели. Аз от Tоронто и за 5 мин. толкова можах да измисля.
Даниела1971
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 2:17 pm

Re: предложение за работа от канадски работодател

Мнение от Даниела1971 »

Благодаря ви че се отзовахте и направихте тази проверка. Звънях и в Букурещ.След като изслушах операторката и следвах инструкциите накрая служителя не си вдигна телефона...Вече не знам къде и как да да питам...Желая ви здраве!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: предложение за работа от канадски работодател

Мнение от ablood »

Ако не се лъжа в същата сграда е офисът на нашия съфорумник BGMontreal, но като се има впредвид колко е зает с данъците в този сезон, едва ли е разумно да го притесняваме.
В този магазин съм влизал - няма си нищо общо с морски храни, но това не значи, че не върти подобен бизнес в офисче отзад.

Ниско квалифициран труд в Монреал има колкото си искаш, така, че и да не стане, няма значение.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: предложение за работа от канадски работодател

Мнение от optics »

Няма време кога да вадиш виза и да купуваш билети.
Цялата работа смърди. Кой ще си прави труда да докарва нискоквалифициран работник от другия край на света ?
То не, че няма такива случаи, но са по българо-българо, китайо-китайо и прочие линия.
Дай сканираният договор, да го видим, че сме се нагледали на нови форумци, които всъщност са прикрити стари, правещи си кефа с измислени истории.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: предложение за работа от канадски работодател

Мнение от John Smith »

Според мен, този "работодател" е пропуснал факта, че съпругът на Даниела не се намира в Канада.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: предложение за работа от канадски работодател

Мнение от 7George »

Може би трябва да пробвате да си извадите работна виза (мъжът) с тоя договор. После ще кандидатствате ако стане, от Канада. В нашата фирма имаме 1 таъв (филипинец), шефа явно си е направил сметката, м че 2-3 години ще му бачка евтино. После ще е плюс може би - уредена работа в Канада. А и за самите вас може да е добре - да видите нещата на място, не само от форуми и картинки.
Embrace your climate change!
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: предложение за работа от канадски работодател

Мнение от emyangels »

Уеб сайт на фирмата: http://stepping2canada.yolasite.com/"
определено далеч от идеята за професионален уеб сайт

с невероятна процедура за наемане на кандидатите и издаване на визи http://stepping2canada.yolasite.com/rec ... cedure.php"

телефон, който е с код (418) и адрес в Монреал, а в жълтите страници излиза тази информация http://canada411.yellowpages.ca/search/ ... 8+907+8409"

адрес в Монреал, с който не стигаш до такова име на компания или вид дейност

компанията с офис в Монреал, но пък не съществува в сайта с агенции за намиране на работа за Квебек: http://www.agences-de-placement.ca/"

и много други дребни елементи като сканиран договор с подписи и печати, кореспонденция, която се води само по е-мейл, дори без телефонно интервю ...

Дано да не сте дали лични данни!!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: предложение за работа от канадски работодател

Мнение от ablood »

emyangels написа:Дано да не сте дали лични данни!!!
И как някой от тук може да злоупотреби с българските им лични данни?!? :lol:
Аман от параноя.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Даниела1971
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 2:17 pm

Re: предложение за работа от канадски работодател

Мнение от Даниела1971 »

:worried: Лошоооо, това което сме изпратили са сканирано CV , CAQ и копие от паспорт.
Благодаря на всеки който е откликнал, и е взел отношение.
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: предложение за работа от канадски работодател

Мнение от emyangels »

ablood написа:
emyangels написа:Дано да не сте дали лични данни!!!
И как някой от тук може да злоупотреби с българските им лични данни?!? :lol:
Аман от параноя.
Далеч от идеята да се заяждам питам защо се приема, че въпросната фирма е в Канада? Защото са посочили на някакъв сайт и в е-мейл адрес в Монреал и телефон и факс някъде в Канада?
Имам близки познати, пострадали от подобен тип измами и дори платиха скъпи суми за предлаганите услуги.
По-скоро бих заменила думата параноя с предпазливост!

Поне хората биха могли да си сменят паспорта с нов и този, който са дали да е невалиден!!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: предложение за работа от канадски работодател

Мнение от ablood »

emyangels написа:Поне хората биха могли да си сменят паспорта с нов
"Поне" това, а? :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: предложение за работа от канадски работодател

Мнение от hadministratora »

ablood, на хората едва ли им е смешно.
На мен, във всеки случай, не ми е.
Ако нямаш конкретна информация по въпроса или конструктивно предложение, за това какво да направят, моля да се въздържиш от писане в тази тема.
Публикувай отговор