ВЪПРОС за точките, шансовете, децата...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
T_LEO
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 9:00 am
Местоположение: Бургас

ВЪПРОС за точките, шансовете, децата...

Мнение от T_LEO »

Здравейте, все още имам някои питанки относно точките, шансовете и децата...

Аз ще съм водещата, на 35 г. с френска гимназия и като висше-приложна лингвистистика с френски и английски, на дипломата пише преводач и преподавател в СОУ по френски и английски език. Не съм работила точно по специалностите - от 6 години съм съдружник във фирма, 1,5г от които и на трудов договор, част от задълженията са и търговска кореспонденция на английски, което дали би могло да се сметне за практикуване на професията преводач ? и да донесе точки ? по трудов договор се водя офис мениджър.
Нямаме брак, le conjoint de fait е по настоящем военен, работи по специалността си от военното училище, като има и цивилна специалност- радио и телевизионен техник. Има висше Счетоводство и контрол-бакалавър, Финанси-магистър, без стаж., с минимални почти нулеви познания по френски и малко повече по английски.
Имам 3 деца, първото е на 16 от бившия ми брак, може би ще ми трябва някакъв документ от бащата ?
Другите 2 са на 6г. и 1 г.
Според вас имаме ли шанс ? Голямото дете ще трябва да прекъсне училище тук, ако всичко мине ОК с документите и интервюто, как ще продължи средното си образование там ?

Благодаря на всички, които ще отговорят !!!
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: ВЪПРОС за точките, шансовете, децата...

Мнение от fandjo »

T_LEO написа:Здравейте, все още имам някои питанки относно точките, шансовете и децата...

Аз ще съм водещата, на 35 г. с френска гимназия и като висше-приложна лингвистистика с френски и английски, на дипломата пише преводач и преподавател в СОУ по френски и английски език. Не съм работила точно по специалностите - от 6 години съм съдружник във фирма, 1,5г от които и на трудов договор, част от задълженията са и търговска кореспонденция на английски, което дали би могло да се сметне за практикуване на професията преводач ? и да донесе точки ? по трудов договор се водя офис мениджър.
Нямаме брак, le conjoint de fait е по настоящем военен, работи по специалността си от военното училище, като има и цивилна специалност- радио и телевизионен техник. Има висше Счетоводство и контрол-бакалавър, Финанси-магистър, без стаж., с минимални почти нулеви познания по френски и малко повече по английски.
Имам 3 деца, първото е на 16 от бившия ми брак, може би ще ми трябва някакъв документ от бащата ?
Другите 2 са на 6г. и 1 г.
Според вас имаме ли шанс ? Голямото дете ще трябва да прекъсне училище тук, ако всичко мине ОК с документите и интервюто, как ще продължи средното си образование там ?

Благодаря на всички, които ще отговорят !!!
плюсовете:
на 35 г. - точки за възраст към момента на кандидатстване max
френска гимназия - носи точки за ниво на език
висше-приложна лингвистика с френски и английски - ако успееш да ги убедиш на интервюто на чист френски, че можеш да преподаваш езиците става
работи по специалността си от военното училище, като има и цивилна специалност- радио и телевизионен техник - ако това е ел. инж. или нещо такова носи точки
Имам 3 деца - носят точки
Другите 2 са на 6г. и 1 г. - носят по - вече точки

минуси:
висше-приложна лингвистика с френски и английски - преподаваш двата родни езика на населението - няма бонус точки, но си има за ниво на образование
висше Счетоводство и контрол-бакалавър, Финанси-магистър, без стаж. - няма точки над предното висше образование, ако няма стаж над година
първото е на 16 - по - малко точки
от бившия ми брак, може би ще ми трябва някакъв документ от бащата ? - да, задължително

и не забравяйте, че най - важното решение ваше
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
anitsa
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 9:22 pm
Местоположение: Montreal

Re: ВЪПРОС за точките, шансовете, децата...

Мнение от anitsa »

Мисля, че имате големи шансове да съберете необходимите точки. Направете теста в официалната страница за имиграция на Квебек.
http://www.form.services.micc.gouv.qc.c ... ageCode=en"

http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... e-synthese"

Най-голямото ви дете е желателно да си завърши средното образование в България преди да замине, защото тук ще остане извън системата и ще трябва да си доучва в училища за възрастни в които не е приятно да се учи. Другите 2 деца няма да имат никакви проблеми с адаптацията.
T_LEO
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 9:00 am
Местоположение: Бургас

Re: ВЪПРОС за точките, шансовете, децата...

Мнение от T_LEO »

anitsa написа: Най-голямото ви дете е желателно да си завърши средното образование в България преди да замине...
И аз мисля, че е най-добре да е завършило средно образование в България , но какви са възможностите тогава , кой вариант да изберем:
- да кандидатстваме само с двете деца , а третото да дойде при нас по-късно, след като завърши ( като спонсорство или не ми е ясно как... )
- да кандидатстваме с трите деца, а да заминем по различно време ( най- голямото да дойде по-късно, след като завърши) и в такъв случай какъв е срока за заминаване след получаване на виза и може ли евентуално да се увеличи...

Благодаря !
DCS Vienne - 30.09.2011
Entrevue - 07.11.2013
Doc. Sydney - 04.12.2013/11.12.2013
Баркодове - 29.01.2014
Медицинснки - 25.04.2014/ 08.05.2014
Покана за визи - 16.03.2015
ВИЗИ - 28.03.2015
Полет - 24.04.2015
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: ВЪПРОС за точките, шансовете, децата...

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 6:24 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: ВЪПРОС за точките, шансовете, децата...

Мнение от Double Trouble »

Вариант за голямото дете е, да заминете лятото с него, докато е във ваканция, да му издадат там каквото трябва да му се издава (не знам на 16 имат ли или не карта за перманент резидънс) и след това да се връща за учебните години. Докато ви мине процедурата едва ли ще му остават повече от 1-2 години до завършване и ако важи същата схема за получаване на гражданство, да трябва да е било в Канада 3 от 5 години, мисля, че няма да има проблем.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: ВЪПРОС за точките, шансовете, децата...

Мнение от hadministratora »

Double Trouble написа:...не знам на 16 имат ли или не карта за перманент резидънс...
Да, имат. Дъщеря ни е на 3, но беше на 2 когато дойдохме и си има PR карта.
Double Trouble написа:...ако важи същата схема за получаване на гражданство, да трябва да е било в Канада 3 от 5 години, мисля, че няма да има проблем.
За гражданството пък изобщо не се притеснявайте - там никой не ви гони. Можете и след 10 години като да подадете документи и не е задължително цялото семейство да го правите едновременно :)
Публикувай отговор