Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от zory_bory »

Не искам да ви звуча песимистично, щото явно нашата кандидатура е от малкото, които освен огромното забавяне получава и бонус - още по голямо забавяне по неизяснени причини. След като почти всички от нашата сесия вече получиха покани за виза, повечето са дори вече в Канада, ние все още стоим и си чакаме покана за виза. Но нали съм си оптимист всеки ден седя и чакам и си казвам, че може би днес ще е щастливия ден. Няколко пъти им писах в Букурещ и винаги получавах следния отговор: още не е изтекъл 9-месечния срок за обработка на документите (който почва да тече щом вашето писмо бъде прието в офиса в Букурещ). Въпросният срок при нас изтича на 14 април. Но какво беше чувството, лед като получих последното им писмо!!!!!!!!!!!!!!!!

"Dear Madam,

Please be advised that the average processing times of the immigration files of the skilled workers destined to Quebec are 12 months from the date of receipt of the complete application.

Thank you for your interest in Canada,

Regards"


Ние по късно (на 1 окт) пращахме последните свидетелства за съдимост от САЩ. Но подчертавам "12 months", а не 9 мес. както досега все ми пишеха и то от датата на "receipt of the complete application", а не от датата на пращане на документите. Затова искрено ви призовавам, тези, които имат да вадят свидетелства за съдимост от други страни - направете го по най бързия начин, особено за САЩ - отговорът се бави по 3-4 мес. Не умувайте трябва или не, а си вадете, защото е огромна вероятността да ви поискат.
Пожелавам на всички бърза процедура!
Успех и на канадска земя!
Ние явно ще махаме през стъклото на залата за изпращачи още време :rock:
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Даммм... аз също съм се настроил да чакам около година. :y:
Аватар
sourisGBG
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 9:05 am
Местоположение: Gatineau/Ottawa

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от sourisGBG »

Привет на всички!
Днес успяхме да подготвим всички документи и ги изпратихме до Букурещ.
Ползвахме си стандаретната поща с препоръчана пратка без обратна разписка.
И влизаме в листата на чакащите!
Документи до Виена - 22.03.2010
Accusé de réception - 04.01.2011
Интервю - 02.03.2011
DRP-Букурещ-02.04.2011
Баркодове - 27.05.2011
Получени мед. формуляри - 09.09.2011
Покани - 27.01.2012
Визи - 01.03.2012
Полет - 9 юни 2012
Пристигане в Gatineau
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nedelcheva_n »

Някой да се похвали с баркодове? Изпратихме док на 12.03 а още нищо.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Ето един отговор, който са го дали от Букурещ на един наш колега относно баркодовете.

Ceci est en réponse à votre courriel (voir ci-dessous). Veuillez prendre note de ce qui suit :

Le délai de traitement des demandes pour recevoir la lettre d'accusee de reception avec le numero de dossier, est plus long qu'auparavant, et est maintenant evalué a 8-10 semaines.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от azzura »

:swear: тия се бъзикат с нас, да не се бъркаш с първите докс до Виена?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Отговора са го дали на DAWN на тази страница преди месец и половина
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... &start=660"
за мен това е отговор относно настоящите срокове за получаване на акюзе от Румъния (демек баркодовете)
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от azzura »

отдолу пише, че са се объркали тия от букурещ, но това ми прилича на писмо от виена, тъй че за мен лично въпроса е решен :D
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

След като му отговарят от Букурещ, би трябвало да говорят от тяхно име, знам ли :drunk:
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Joya »

Спокойно, ей тая седмица ще започнат да пристигат ;)
nedelcheva_n, чакам довечера да се похвалиш....
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nedelcheva_n »

Дано да пристигнат ще се похваля като дойдат.
warthog
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:22 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от warthog »

Спокойно приятели.
Имахме късмет с интервюиращ (мадам Ут), ще имам късмет и със сроковете за баркодове, медицински и визи. Учете френски, събирайте пари и си търсете работа по спеиалността. Другото ще се подреди. От прочетеното във форума не видях някой да се е отказал поради забавяне.
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Karadjova »

Колеги,да ви "успокоя" .И на мене ми писаха, че сроковете са удължени и се извиняват за това :)
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от azzura »

по какъв повод ти писаха, пита ги що се бавят с баркодовете ли?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
MVM
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 3:19 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от MVM »

Здравейте! Един такъв въпрос ми минава през акъла, моля за съвет: на демандето за отсядане в Канада, първия въпрос е да се избере една от 4 възможности, първата е Travailleur qualifié fédéral. Има и поле Autre.
И в английската и френската версия на упътването пише, че се попълва само полето ДРУГИ, като вътре се пише Travailleurs qualifiés sélectionnes.....
Това ли написахте? Ако да - при печатната версия не излиза целия текст, на ръка ли допълвахте :)

И още нещо: чек листа, който последно реших да изпратя е с информация и за снимките на последната страница. Целия документ е 12 страници, с квадратчета за федералната, провинциалната и кебекската програма. Това ли пратихте и вие?

Квадратчето за представител оставям празно, защото не ползваме такъв и не пращам документа, нали?

Струва ми се всичко останало е ясно :) и току-виж сме пратили документите тия дни 8)
Публикувай отговор