Второ интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
bbprs
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 1:15 pm

Второ интервю

Мнение от bbprs »

Здравейте на всички в този форум!

Бих искал да попитам има ли в последните години кандидати, които след направени медицински изследвания и чакане за покана за визи в продължение на 8-9 месеца, са уведомени,че е необходимо второ интервю от посолството в Букурещ по тяхната кандидатура?
Има ли семейства от предишни сесии,които все още не са приключили процедурата си, т.е нямат покана за визи и не са получили такива?
Предварително благодаря на всички,които биха се отзовали и отговорили.
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Второ интервю

Мнение от zory_bory »

bbprs,
да не би да са ви пратили покана за интервю в Букурещ? Ние също чакаме покана за виза - вече сме в края на 8 месец, и при едно от последните писма ми казаха, че ако се наложи, ще ни викнат на интервю или ще има background check. Вие откога чакате?
bbprs
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 1:15 pm

Re: Второ интервю

Мнение от bbprs »

Здравейте отново.
Ние нямаме все още покана,но я чакаме.Уведомиха ни,че интервюто ще бъде със сигурност поне тази година,но кога точно - не могат да отговорят,което означава че може и да е и декември 2011г. за съжаление.Не знам дори и какво представлява това интервю-изчетох от форума преди 5-6 години е имало такива случаи,но за нас как ще бъде-не знам.Лошото е неизвестното и резултата от интервюто.
Ако някой знае повече,дори и от свои познати,дори и от предишни години,моля ако желае да сподели.
Ние чакаме от 02,2010г.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Второ интервю

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 6:24 pm, променено общо 1 път.
ARES
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:28 am
Местоположение: МАРС

Re: Второ интервю

Мнение от ARES »

Нямям претенций че познавам процедурата в детайли но за пръв път чувам за второ интервю.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Второ интервю

Мнение от azzura »

Имало е втори интервюта за военни. Какъв е вашият случай?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
bbprs
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 1:15 pm

Re: Второ интервю

Мнение от bbprs »

При нас няма нищо необичайно или различно от всички останали, но така са решили от Букурещ.Само бих искал да спомена,че от старите теми става видно,че не е задължително да си полицай или военен/дори и бивши/, за да достигнеш до второ интервю-имало е и кандидати с други професии н-р масажист.Така че е строго индивидуално и никой не е застрахован.Имайки предвид,че интервюто ще бъде в София, а както виждам засега се очертават 2 кандидатури,много ме съмнява да дойдат от Букурещ само за двама човека.Най-вероятно ще изчакат и документите на кандидатите от последната сесия и може би ще има хора и от тях,което за нас е още по-голямо чакане, а дай боже успешно интервю следват нови медицински и пак голямо чакане.Нерви да имаш...
Но ще видим,живот и здраве какво ще става.
И бих искал само нещо друго да спомена-особено на хората ,които тепърва ще си пускат документите за Букурещ и искат да отложат във времето нещата-не го правете,защото може да се удължи много повече отколкото трябва и ви се иска.Това е само мнение,всеки си преценява.
DAWN
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 1:07 am

Re: Второ интервю

Мнение от DAWN »

Здравейте!Ние също чакаме за покана и девет месечния срок изтича април.
Не съм сигурен, но някъде видях че е имало забавяне още с два-три месеца след този период и са си получавали поканите без ново интервю, но не се сещам името на човека който беше публикувал изказването.
bbprs
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 1:15 pm

Re: Второ интервю

Мнение от bbprs »

Здравейте!
Мисля,че всички знаят,че срокът на визата е една година от датата на направените медицински.Имайки предвид,че след поканата трябва поне още месец,за да си получите визите,малко трудно би могла да се получи покана след 10 месец от изпратените документи,ако през този период не сте изпращали други някакви документи по искане от тяхна страна.
Публикувай отговор