Съединението прави силата!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съединението прави силата!

Мнение от martatabs »

Само за протокола.
Спомням си, че преди време имаше подобна тема, само че там ставаше въпрос за една българска студентка, която участваше на някакъв конкурс в Торонто. Спора, който се развихри там, се препокрива с този тук. :) ;)

П.П. Ето и линка към въпросната тема, ако ви интересува...>> http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=24&t=40507"
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Съединението прави силата!

Мнение от John Smith »

Точно така, абсолютно същото, даже темата е пусната от същия човек. Ако дървото, студентката или каквото и да било друго заслужават гласовете си, те ще ги имат. Няма нужда да се организират форумни молби/подбуди да се гласува за определено нещо. Един клик наистина не струва нищо, но е нарушение на принципа. Позицията ми в другата тема е била абсолютно същата.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Съединението прави силата!

Мнение от seeker »

С голямо съжаление открих, че неволно съм участвал в нещо като дежа вю.
John Smith написа:...опитвам се да запазвам стойностните български неща и да изхвърлям чалгата.
За което мога само да ти стисна ръката! Не разбрах как допринасяш за стойностните български неща като гласуваш за чуждо дърво.
John Smith написа:Без да чета кое дърво къде се намира, харесах си едно (доколкото може да се направи по малката снимка) и то получи глас.
Проблемът е, че организаторите са вложили история. Освен да се гледат снимки трябва и да се чете.
John Smith написа:качествата "честност" и "откровеност"
Едни изконни български качества. Крум ни е научил на тях.
John Smith написа:Възможно е да съм някой следващ принципи идеалист и изчезващ вид, не знам.
Ние всички сме изчезващ вид, защото не можем да се подкрепяме!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Съединението прави силата!

Мнение от John Smith »

Виж, цялата история с това дърво е глупава. Полезност, близка до нула. Също както и конкурс за храст на годината. Прочетох историята им набързо, но за мен нито една не може да даде предимство на някое. Тези 5 дръвчета, които са представени, могат да изглеждат съвсем различно, снимани под различен ъгъл. Всяко едно от тях можеше да изглежда най-добре. Не е в това въпроса. Както казах, въпросът е в принципа. Фактът, че дървото се намира в България, за мен не дава предимства. Ако всички гласуваха на стаден принцип за тяхното си, една невзрачна брезичка в Германия, примерно, с техните 82mln население, щеше да отнесе всякакви награди по конкурси. В това ли е идеята? Ако е в това, то мога да предположа къде ще се намира "Tree of the year - World 2011". Само да погледна коя е държавата с най-много интернет потребители и ще ти кажа. Опа, май ще е в Китай. Погледнах. :)
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
невзрачен
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Окт 05, 2005 6:40 pm

Re: Съединението прави силата!

Мнение от невзрачен »

До Джон Смит или какъвто е там.
Ами ако не се пускат такива теми ,ти бе бай ... как ще знаеш,че има такива гласувания?
Нямам завършено средно ,така че не ми прави забележка за правописните грешки!
Всеки може да е колкото си иска луд,стига да не пречи на другите!
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Съединението прави силата!

Мнение от Marto »

seeker написа:С голямо съжаление открих, че неволно съм участвал в нещо като дежа вю.
John Smith написа:...опитвам се да запазвам стойностните български неща и да изхвърлям чалгата.
За което мога само да ти стисна ръката! Не разбрах как допринасяш за стойностните български неща като гласуваш за чуждо дърво.
Извинявай, но по-уместният въпрос е: "Как допринасяш за стойностните български неща като гласуваш за българско дърво?" Отговорът е - никак.

А "честност" и "откровеност" и редица други "изконни български качества" нито са само български, нито пък са открити от Хан Крум.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Съединението прави силата!

Мнение от myhata II »

Нито пък и китайски или американски
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Съединението прави силата!

Мнение от Omega3 »

Като не можем да гласуваме за правилните политици, да видим сега дали поне за едно дьрво ще вземем правилното решение.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Съединението прави силата!

Мнение от mama mia »

Малеее, оставете го на мира това дърво....Като не ви кефи-ок,но да се подигравате с усилията на организаторите си е вече прекалено...Като нищо българско не ви харесва,да питам аз какво правите в български форум?Че дори и стара тема ми открили,лелее не знам какво още може да ми се случи.Какво лошо има да ви призова да гласувате за нещо българско?На който не му харесва,отваря ,поглежда и минава на другата тема.Толкова ли е сложно?Ама нали темата не е за техника,коли и други там малоумни джаджи ,с които може да се изфукате, че сте по-по-най...ТЕ това е полезна тема за вас...странна ценностна система,няма що.И мен много теми не ме кефят и нииикакъв смисъл не намирам в тях ,но си ги подминавам тихо и кротко.
Хайде сега моля ви не се заяждайте и си останете със здраве!
Съединението прави силата!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Съединението прави силата!

Мнение от ivandaman »

@mama mia..

Значи вината е на другите че ти:

1. Използваш манипулативни методи за да привлечеш внимание върху тема, която ти е ясно че е тотално безмислена и безинтересна за повечето трезво мислещи хора.

2. За това че отказваш да проумееш че трезвомислещите хора гласуват за това което харесват и считат че си заслужава, а не за това което някой/я псевдо патриот/ка се опитва да им налага и да ги задължи, в стил "комсомолски секретар от началото на 80те" години.

3. Че повечето от нас сме свободно мислещи хора и нямаме нито морално, нито етично, нито каквото и да е друго задължение да гласуваме за нещо което ти желаеш.

4. Че патриотизъм (или псевдо такъв) не е изискване за да пишем в български, китайски, монголски и какъвто и да е друг форум.

5. Че не споделяме "ценностната ти система" според която трябва да "кажем на черното че е бяло" само за да ти угодим.

................

Sorry Mama mia.. Wrong place, wrong time, wrong country, wrong people...

Good luck with your next topic..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Съединението прави силата!

Мнение от Omega3 »

Повечето нации на земята се подкрепят при такива работи даже и да има по хубаво при сьседа. Ама бьлгарина все по друг начин прави нещата.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Съединението прави силата!

Мнение от Странджата »

Българинът е окомуш човек!Не се води....
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Съединението прави силата!

Мнение от John Smith »

ivandaman написа:@mama mia...
Я, един мислещ човек и българин от Коста Рика, че даже и на български пише! Има надежда... :handshake:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Съединението прави силата!

Мнение от Omega3 »

Вижте кво, тази тема доказа, че бьлгарина си има типично балкански манталите. Защо казвам балкански? Ами защото такова поведение сьм забелязал и при румьнците, но в по малка степен.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Съединението прави силата!

Мнение от IFF »

John Smith написа:
seeker написа:Да, аз искам да питам две неща:
Аз искам да те питам само едно нещо:
Това конкурс за ДЪРВО ли е или за нещо друго?

Ако е конкурс за дърво, то от представените българското на мен лично не ми харесва най-много, т.е. съвсем нормално е да гласувам за това, което ми харесва. Пък ти гласувай по какъвто признак искаш, по регион на растене, познанство с организатора, приятелство с уеб-дизайнера, красота на шрифта, цвят на страницата и каквото там се сетиш. Съединяването на стадо овце, на които някой им казва какво да правят, не прави никаква сила. Прави единствено глупост.
Marto написа:Тъпня отвсякъде.
Абсолютно. И тези снимки 300х400 пиксела след увеличението са просто невероятни.
Имам само един въпрос към теб, ако видиш някой да бие брат ти, и разбереш че той е виновния, ще оставиш ли да го млатят, щото така е справедливо, или ще се намесиш в негова защита?
Публикувай отговор