Средната учителска заплата е около 710 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от jovani »

cocose написа:Ставам банален, ама САП програмист е същото като морското свинче :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Само за протокола - сестра ми работи по т.нар. "коре" Р&Д, демек чисто програмиране.

Ако правеше юзер форми като консултант (това дето ти му викаш "морско свинче") можеше да изкарва и повече пари, както в България, така и в Канада, но за целта трябва да си подготвен да разбираш много от дейността на фирмата, която се автоматизира; да си контактен с клиентите (нещо, което на много програмисти липсва, поради това, че прекарват повечето време пред монитора); да си флексибъл, комуникативен, общителен, ресорсфул, дипломатичен и т.н. В края на краищата тези хора "продават" продукта на клиентите и от тях зависят приходите на фирмата, те могат да договорят добри цени, да се споразумеят и за подкупите ако щеш, без тях на производството (демек "коре девелоперите") ще им се наложи да си търсят друга работа.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от azzura »

John Smith написа:
cocose написа:КОлкото и да е "трудна" и "отговорна" и "животоспасяващ" боклуджийската професия, някак си не върви да се сравнява с хора които са вложили 15г в образованието си, и още 15г труд и учене за да са постоянно квалифицирани.
Аз такъв пример в темата не виждам. Видях неоснователни претенции на entry level счетоводител или нещо от сорта. Ако пък стажът и образованието на такъв счетоводител са големи, а все още получава по-малко пари от "куриерчето", значи не си е продал труда добре. Никой пари насила не дава. Уменията, в каквато и да било област, се търгуват на пазара на труда. Двама души, работещи едно и също нещо в една и съща фирма, могат да имат значителна разлика в заплащането. Същото важи и за транспорта, строителството и т.н. всякакъв вид услуги.
:rofl: Търгуват се да, за обикновен претенциозен счетоводител от400 до 800лв, виж за главните счетоводители работата е дебела от 800 до 1000лв :rock: Хайде изкоментирайте и вашите професии. Явно сравнението ми с ''бачкатора'' предизвика самоотъждествяване и сарказъм.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от cocose »

Пич, истинският програмист пише на ЦЕ, ЦЕ++, ЦЕ0Х ако щеш, в краен случай прописва и на Паскал, но да ми казваш че кафето и заразата (САПа сиреч) са програмни езици........ми то и Париж Хилтън на ден хачи точно толкова колкото ти не можеш да спечелиш за целият ти съзнателен живот, ама от това не следва че тя баш хотелиерката, както и че всички хотел собственици са богати кат нея :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Айде бегай да си пийнеш още едно обезпаразитено кафенце и остави сериозната работа на нас, истинските програмисти :tmi:
А да, и твоята сестра е толкова програмист, колкото моята е камила :lol: :lol: :lol:
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от John Smith »

azzura написа:Явно сравнението ми с ''бачкатора'' предизвика самоотъждествяване и сарказъм.
Предизвиква усещането, че прекалено се вглеждаш извън собствената паничка. Ако не си доволен(а) от заплащането си, търси начини да си продадеш труда по-добре. "Бачкаторите", които споменаваш, излиза да са били по-добри от теб в тази част. Има тенденция да се омаловажава труда на другите. Трябва да знаеш, че много хора от "физически активните" професии изкарват повече пари от много други, които се смятат за "бели якички" и цъкат нещо по компютрите в кюбикълите. Опитах се да ти кажа, че е съвсем закономерно и правилно, защото както първия не може да върши работата на втория, така и втория не може да върши работата на първия. Ако случайно първия иска, то може да не може поради липса образование, а ако случайно втория може, то най-вероятно няма да иска, защото се мисли за прекалено образован. Така всеки си намира баланса между желания и умения, а най-добре са тези, които успяват да балансират и удовлетворението.
cocose написа:Пич, истинският програмист пише на ЦЕ, ЦЕ++, ЦЕ0Х ако щеш...
Хех, викаш разните там Visual languages, Java developers, Communications equipment programming, CNC programming, Firmware support, Controller programming и т.н. са все някакви лигльовци, нали? Най-добрият индикатор колко си "истински", било програмист или "бачкатор", е банковата сметка.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от roumensp »

Истинските програмисти пишат бинарен код, всичко друго са лигавщини. :rock: :rofl:
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от cocose »

Един строител, или шофьор на тир примерно, е нормално да получават доста сериозна сума пари, било заради риска, заради тежкият физически труд и т.н..... за тях не изпитвам никаква завист. Те си плащат със здравето си, което трудно се връща. Но некакъв си там скапан боклуджия, или некаква си там смотана детска учителка, да изкарва по 70к на година, със основен, разширен, че и с life insurance платен с моите данъци?????????????????? Е това вече е прекалено. Ей вижте кво става в щатите, по специално щата на терминатора, щата с най много пенсионери със 100к пенсия................. Как няма да фалират, и после ела и ми обяснявай че то това е нормално, да фалира цял щат не заради кражби и корупция, ами заради.....ПЕНСИИ :swear: :swear: :swear:
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от cocose »

Иначе, истинските програмистти пишат на ФОРТРАН-77 :rock:
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от cocose »

John Smith написа:
azzura написа:Явно сравнението ми с ''бачкатора'' предизвика самоотъждествяване и сарказъм.
Предизвиква усещането, че прекалено се вглеждаш извън собствената паничка. Ако не си доволен(а) от заплащането си, търси начини да си продадеш труда по-добре. "Бачкаторите", които споменаваш, излиза да са били по-добри от теб в тази част. Има тенденция да се омаловажава труда на другите. Трябва да знаеш, че много хора от "физически активните" професии изкарват повече пари от много други, които се смятат за "бели якички" и цъкат нещо по компютрите в кюбикълите. Опитах се да ти кажа, че е съвсем закономерно и правилно, защото както първия не може да върши работата на втория, така и втория не може да върши работата на първия. Ако случайно първия иска, то може да не може поради липса образование, а ако случайно втория може, то най-вероятно няма да иска, защото се мисли за прекалено образован. Така всеки си намира баланса между желания и умения, а най-добре са тези, които успяват да балансират и удовлетворението.
cocose написа:Пич, истинският програмист пише на ЦЕ, ЦЕ++, ЦЕ0Х ако щеш...
Хех, викаш разните там Visual languages, Java developers, Communications equipment programming, CNC programming, Firmware support, Controller programming и т.н. са все някакви лигльовци, нали? Най-добрият индикатор колко си "истински", било програмист или "бачкатор", е банковата сметка.
Ти правиш ли разлика между език за програмиране, среда за програмиране, области използващи програмки, хардуерни драйвери и последният да затвори вратата?????????
Иначе по твоята логика бате божко треба да е най-печеният програмист :lol: :lol: :lol:
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от John Smith »

cocose написа:Но некакъв си там скапан боклуджия, или некаква си там смотана детска учителка, да изкарва по 70к на година...


Изкарвай ги и ти бре! Имаш ли някакви ограничения да станеш едното от двете?

Аз имах индиректен познат, който се пробва да събира смет с камион (виждали сте такива, имат волани от двете страни), който трябваше да кара сам прав, да спира на всеки 10m и да хвърля торбите в него. Само това, нищо повече. Още 2004 предлагаха $28/h (ако не се лъжа), които си бяха много добри пари. Никакъв проблем, нали? И той така си мислеше. На третия ден едвам върнал камиона в базата, оставил го там и не се появил повече. Няколко стотин слизания и качвания на ден + около 10 тона торби на ръка на два трипа до базата. Както написах по-горе, на всеки чуждата работа изглежда по-лесна. Ако няма кой да ти събира боклука и да ти учи децата, тогава какво ще правиш? Ще ги занимаваш със С++ вкъщи, докато те сортират и рециклират отпадъците? А определенията ти показват не само неуважение към чуждия труд, ами и нивото на собствената ти култура.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от cocose »

Имам лошият навик като видя крадец, да каже че е крадец, поради простата причина че е крадец :)
Как се нарича човек който взима два пъти повече от средната за провинцията заплата, и който работи на издръжката на всички тия бачкатори? КРАДЕЦ.
Една държава вече пропадна заради такива крадци, като гледам, ако и местните не се вземат в ръце........
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от cocose »

Иначе и аз имам познат който се опита да "пробие" на подобна сладка общинска работа...........само с опита си остана, и един горчив вкус в устата :swear:
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от John Smith »

cocose написа:Имам лошият навик като видя крадец, да каже че е крадец, поради простата причина че е крадец
Имаш лошия навик да пишеш по-бързо, отколкото можеш да мислиш, ми се струва. :!:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от cocose »

John Smith написа:
cocose написа:Имам лошият навик като видя крадец, да каже че е крадец, поради простата причина че е крадец
Имаш лошия навик да пишеш по-бързо, отколкото можеш да мислиш, ми се струва. :!:
Ми....случва се....че и почвам да го позабравям българският :tmi:
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от jovani »

azzura написа:
John Smith написа:
cocose написа:КОлкото и да е "трудна" и "отговорна" и "животоспасяващ" боклуджийската професия, някак си не върви да се сравнява с хора които са вложили 15г в образованието си, и още 15г труд и учене за да са постоянно квалифицирани.
Аз такъв пример в темата не виждам. Видях неоснователни претенции на entry level счетоводител или нещо от сорта. Ако пък стажът и образованието на такъв счетоводител са големи, а все още получава по-малко пари от "куриерчето", значи не си е продал труда добре. Никой пари насила не дава. Уменията, в каквато и да било област, се търгуват на пазара на труда. Двама души, работещи едно и също нещо в една и съща фирма, могат да имат значителна разлика в заплащането. Същото важи и за транспорта, строителството и т.н. всякакъв вид услуги.
:rofl: Търгуват се да, за обикновен претенциозен счетоводител от400 до 800лв, виж за главните счетоводители работата е дебела от 800 до 1000лв :rock: Хайде изкоментирайте и вашите професии. Явно сравнението ми с ''бачкатора'' предизвика самоотъждествяване и сарказъм.
На мен ми е интересна една друга информация (която, поради естеството на работата ти би следвало да я знаеш): каква е цената на ремонтните услуги на час във вашият дилършип (ако се определя като работа за определени часове)?
Ако моето твърдение за 1 към 3 разлика в стандарта е вярно, то би следвало цената на сервиза в дилършипа да е между 30 и 50 лева на час. Може би малко по-ниска, защото става дума за Бургас, не за София - много би ми било интересно ако знаеш и цената за София на подобен дилършип сервиз.
В Торонто са между $70 и $100 на час за "народните" марки автомобили.
Има и по-евтини малки сервизи, но не са към дилършипи.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от azzura »

30 на час, за Сф нямам информация, предполагам, че цените в оторизирани сервизи са подобни
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор