Средната учителска заплата е около 710 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от Linko »

jovani, колко ли още такива препирни ще са ти нужни за да се решиш да направиш решителната крачка?
От километри личи вече, че сам себе си се опитваш да убедиш в нещо, в което не си съвсем сигурен.
Може и да ти е напълно обективна и точна преценката, че тук си достигнал предела на възможностите за реализация, но оценката за перспективите в България все още не е успокояваща.
Ако бяха толкова оптимистични нещата, да си вдигнал гълъбите отдавна.
Историите за забогатели познати и приятели не вършат никаква работа и ти го знаеш много добре. Много са факторите, които са изиграли роля и оказват влияние за да се случи едно нещо или да не се. И ти не можеш да си сигурен, че и при теб ще се подредят по същият начин нещата.
Едно е сигурно. Колкото повече се назландисваш и събираш увереност, толкова по-трудно ще ти е да пристъпиш към действие.
И едва ли ти казвам нещо ново с това.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от miteto »

jovani написа:
miteto написа:Ферманите ги писа също така и ти, аз да не съм спорил със себе си, пак беше с радиото. Също така е лъжа, че се оказало че "може да се купи в България, много по-качествен и на много по-ниска цена" - поредната ти измишльотина. Сега като не можеш да кажеш нищо конкретно по темата за заплатите на учителите или на мед. сестрите и почваш локумени атаки. Понеже се хвана за това, че писах че сестрите в БГ взимат 10-15 пъти по-малко и те е яд, че успях много ясно да го покажа - вместо да си признаеш, че си сгрешил и аз съм прав, ти изписваш тонове празни приказки, естествено без грам конкретна информация за техните заплати било в България било в Канада ;)
То имаше даже и снимка във форума на рафтове със зехтин на по-никса цена, ама ме мързи да я търся, а ти "хитро" си пропуснал да я видиш.
По отношение на заплатите - нищо не си доказал, лично аз не се наемам да споря с теб по тази тема.
Дори не си доказал, че учителските заплати са 10 пъти по ниски в България. От този линк http://resource.educationcanada.com/salaries.html/ виждаме, че за Онтарио учителските заплати са:
4 Years of Education 6 Years of Education
Minimum Maximum Minimum Maximum
$37,043 $62,625 $42,258 $73,472

Ако сравним мимнималните заплати за учители в България (600 лева бруто, според статията) и тези в Онтарио с 4-годишен стаж = $3086 на месец, виждаме че се отнасят 7 към 1 (не 10 : 1).
Аз наистина не съм видял снимка, защото няма такава, а ти "хитро" пропускаш да я "намериш" и пуснеш линк към темата, понеже те "мързяло" ;)
Гледам продължаваш опитите за усукване, но ще трябва пак да пробваш - първо минималната заплата в БГ е 550, а не 600 и второ в твоя линк са дадени заплати за Канада от 2004 ;) Ако дадеш канадските заплати от 1994 може и до към 5 към 1 да докараш разликата...
550 лева са 392 канадски долара и дори сравнено с твоите "удобно" пуснати заплати от 2004 разликата е почти 10 пъти. Ако се сравни със заплатите от 2010 си е направо 10 пъти
Сори, ама пак не вървиш.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от myhata II »

Митьо аз не мога да разбера каква е целта на темата,топлата вода ли се открива тука,що не минете на лични ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от jovani »

miteto написа:Аз наистина не съм видял снимка, защото няма такава, а ти "хитро" пропускаш да я "намериш" и пуснеш линк към темата, понеже те "мързяло" ;)
Темата със снимката е "Приказки под шипковият храст/Къде е този университет", мнението е на "оптикс" (от Съб Апр 03, 2010 9:55 pm)
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 53#p423453
Текст:
Ето и обещаният:
ПИЙТЕ ЗЕХТИН !!!
За съжаление снимката "не работи" в момента.
Това мнение е от преди почти година - и много се надявах да си я видял - сигурен съм, че не пропускаш много мнения в предид активността ти във форума.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от miteto »

Джовани, уж не ти харесвало да се пишат фермани за зехтина, ама ти бая изписа и то в тема за учителските заплати в БГ. Дали ще е удобно да те помоля да не тролиш повече в тази тема, а да си отвориш собствена на тематиката, която те интересува - било то зехтина, било то за създателя на магазините "За един лев"?
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от cocose »

Усреднено, един добър програмист в Канада взима 100к, докато един добър в БГ взима колко.....30к???? Максимум????
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от jovani »

cocose написа:Усреднено, един добър програмист в Канада взима 100к, докато един добър в БГ взима колко.....30к???? Максимум????
С което си мнение ти ни казваш за себе си, че си един пишман-програмист в Канада, поне от гледна точка на доходите.
В БГ са само 30К, ама Евро :)
30К EUR * 1.35 = $40,500CAD = 1:2.5 спрямо Канада, според твоите данни. Което беше и моята теза.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от cocose »

30к евро = 60к лева = 5к месечна заплата.......
През целият ми съзнателен живот не съм видял един средно статистически ДОБЪР програмист да взима толкова 8)
Разбира се, разни педалчета и връзкарчета взимаха и по 10к на месец, но те са толкова програмисти колко и морското свинче е свинче.....или пък е морско :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от jovani »

cocose написа:30к евро = 60к лева = 5к месечна заплата.......
През целият ми съзнателен живот не съм видял един средно статистически ДОБЪР програмист да взима толкова 8)
Разбира се, разни педалчета и връзкарчета взимаха и по 10к на месец, но те са толкова програмисти колко и морското свинче е свинче.....или пък е морско :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Е ти си най-добрият и най-умният, и всичко ти е ясно. Аз познавам човек, който плаща 5К евро на най-добрите си програмисти на месец, сестра ми изкарва над 2.5К евро брутно на месец, отделно данъците са символични, а осигуровките са с таван около 600 лева на месец.
Защо е така аз не знам, но сигурно има някаква причина някои да взимат повече от други, в Канада също е така - и тук явно педалчетата и връзкарчетата са на далавера, че даже и комунистите - например моя милост. Е, не ви ли писна от тези комунисти - все да ви взимат парите под носа.

Освен това положението в България не ще да е толкова лошо, колкото се опитвате да го изкарате, щом дори ти си свидетел, че някои изкарват 10К на месец че и нагоре. Тези някои съответно като си ги похарчат тези пари те ще идат в джобовете на други и така - в същност истината е в оборота, не в това кой колко изкарва - повече оборот = повече производство и консумация на стоки и услуги. Което е и целта на играта, наречена "висок стандарт".
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от John Smith »

Дори аз познавам 2-ма доста богати... индийци! Прилагайки логиката на jovani, в Индия въобще не е толкова лошо да се живее, колкото се изкарва. Един тарикат като него примерно, само го пускат да плува там и след няколко месеца става maharaja. :lol:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от azzura »

Тук ключовата дума е ''някои'' дори не повечето.И защо само програмисти?Или учители?Има толкова други професии, където ти съдират гъза от бачкане обаче вземаш смешна заплата.И тука говориш за СРЕДНА заплата, не за минимална за бранша, което значи , че някои вземат 500 други 1000, но това е бруто.Като махнеш удръжките какво се получава? Едно голямо нищо.Минималната заплата в момента е 122,71 евро.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от John Smith »

azzura написа:Като махнеш удръжките какво се получава? Едно голямо нищо.
Сега jovani ще ти обясни, че looser-и има навсякъде и дори албанците, завършили в България, правят милиони там. |-)
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от haimana »

jovani, България страда от лош мениджмънт на държавно ниво и това е причината всички ние да не сме там. О да, забравих: някой са тук защото ги е срам да се върнат :D . Това е смешка, но дори да беше истина пак показва калпаво възпитание на популацията(присмиването и осмиването на някой направил неправилен избор). Чувал съм, че един от най-ценнита капитали бил човешкият ресурс, та ....

По отношение на бизнес моделите, готови да работят в България. Хубаво е, че ги има, ама дано успееш да вземеш и бизнес средата заедно с тях, че иначе не е добре.
За големите заплати и харченето им -супер стига да са масови, а те не са. И няма от къде да дойдат, защото нещо трябва да се прави(произвежда). Аутсорсинга е хубаво нещо, но ти е пределно ясно,че щом цената на труда доближи нивата на страната от която идва, то автоматично се обезсмисля и отпада.

И последно, но не на последно място:
Всички имаме роднини, познати и приятели в България, и си пишем и чуваме с тях. С две думи научаваме какво е положението в страната през погледа на тези хора. Не знам защо, никой не ми споменава нещата дето ти ги споменаваш. Да не би за друга България да говориш?

Това са моите 2 цента и е време е да ходя на риболов :)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от jovani »

azzura написа:Тук ключовата дума е ''някои'' дори не повечето.И защо само програмисти?Или учители?Има толкова други професии, където ти съдират гъза от бачкане обаче вземаш смешна заплата.И тука говориш за СРЕДНА заплата, не за минимална за бранша, което значи , че някои вземат 500 други 1000, но това е бруто.Като махнеш удръжките какво се получава? Едно голямо нищо.Минималната заплата в момента е 122,71 евро.
Като дойдеш в Канада, ще се увериш, че така е навсякъде по света.

И като откриеш истината може и да се мотивираш да си подобриш положението - изкачвайки се в йерархията, работейки за собствена фирма, че защо не и експлоатирайки нови имигранти в едно по-далечно бъдеще? Няма как да ти "съдират гъза от бачкане", ако си напуснеш работата - а ако си много печена защо не се опиташ да конкурираш боса си (както е направил един друг "играч" от един разказ на съфорумник http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 42#p453842 - успехът за едни е нещастие за други).

Аз лично познавам една полякиня - дипломиран кинезотерапевт, на която и разказаха играта, докато се сертифицира в Канада за 5-6 години, през което време работеше за 10-12 долара на час парт тайм на 2 места в старчески домове и редовно не и подновяваха договорите - беше в постоянен стрес и живееше в стая под наем. Като си плати данъците (удръжките), транспорта и наема и оставаха 400-500 долара на месец. В момента е по-добре - работи като здравен консултант за известна застрахователна компания, но аз лично не бих издържал, ако бях на нейно място. Добре че сме приятелите, да си помагаме :)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от myhata II »

Е Митьо не е от тия хора той направо от самолета е почнал по специалността си и затова вижда нещата под различен ъгъл
Аз да ви кажа до сега не срещнах човек дошъл в Канада и да е почнал работа от раз по специалността !!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор