Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
katge
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 2:41 pm

Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Мнение от katge »

Имаме нужда от човек, който смята да лети от София до Канада (Торонто или наоколо) скоро - тъй като трябва да изпратим кучнце до там, а се оказа, че най-евтиният вариант е да пътува с някой, който лети натам. Тогава слагат животното като свръх-багаж, таксуват го и така - пътува си съвсем отделно - в багажното отделение. Този вариант ще ни излезе най-изгодно и затова реших да те попитам, като виден екс-Канадец, дали нямаш познати, които да летят скоро до Канада? Дестинацията му е Торонто, но и наоколо би свършило работа. Човекът няма да има ангажимети към кучето - ние го занасяме на чек ин, с всичките му документи, плащаме му "билета" и то заминава с куфарите :) После, в Канада, трябва да го вземе като си взима куфарите и в залата Пристигащи ще чакат посрещачите му.
Моля, ако някой може да помогне, пишете ми на pipia@yahoo.com
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Мнение от speedy »

Хубаво сте го намислили, но не е лошо да прецените, че ако някой се наеме да го направи нещата може да не са толкова безоблачни. Кученце и пакетче с чорапи са доста различни неща. Човекът става отговорен за животното и трябва да мине инспекция на летището в Канада. Да не говорим какво става, ако "багажът" не се прехвърли навреме по европейските летища и пристигне в Канада с друг полет. Помислете дали да не пратите животното като карго.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
katge
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 2:41 pm

Re: Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Мнение от katge »

Здравейте!
Благодаря за отговора! Точно така - и за разлика от пакетчето чорапи си има една папка с документи ;) Без значение, дали лети карго или не - документите се изискват и ние сме ги подготвили. Така че гарантирам, че са изрядни и няма опасност от тази гледна точка. А що се отнася до малкото време за престой на летището - това не е проблем и е съвсем постижимо - познати са честно подобни "travel buddies" за животинки, имали са и престой по само 45мин и пак всичко е наред. Така че всичко това е решимо, стига да има желание :rock:
GreenForest
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 5:26 pm

Re: Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Мнение от GreenForest »

Хмм, може и да е така както го казвате и да ви е чиста работата, но......НО ми хрумна, че може да искате да пренасяте и наркотици зад граница. Разбира се това са само мои предположения, но в днешно време ако съм аз не бих се съгласил на такава оферта, защото автоматично това кученце става собственост и отговорност на този, с когото лети. Предполагам кученцето върви с колибка нали? В тази колибка без проблем могат да бъдат скрити известна доза наркотици или други неща като скъпоценни камъни например или пари или въобще всичко, което закона НЕ ПОЗВОЛЯВА да се изнася зад граница и въобще, което е противозаконно. Какво по добро прикритие от кучешка колибка, нали? Служебните кучета-търсачи на летищата и да почнат да душат около колибката му, никой няма да се усъмни, че душат за наркотици, а просто кучешка му работа, нали? Ако е така, планът ви е доста хитър и предупреждавам хората да не се връзват, защото може да идат на топло за дълги годинки, ако ги хванат по някакъв начин!! Наркотици или други неща могат да бъдат скрити даже и в горкото кученце за съжаление, с риск за живота му!
Разбира се, това са само мои предположения и просто си изказвам мнението.
Въпреки всичко, ако ви е чиста работата, всичко добро ви желая и успех, дано кученцето стигне успешно.
Моят Път е да имам чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Мнение от pumpy »

Е това не е истина :)
Онзи, който се кълнеше до гроб, сега започна да става супер подозрителен.....Аз лично чуждо куче не бих се наел да пренасям, но това е въпрос на избор. Ако не е тайна каква е разликата ако пътува с човек и ако пътува само ? Просто ми е интересно за каква сума говорим ?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Мнение от Павел »

Не само ти - никой нормален не би се наел да пренася животно и то на непознат.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Мнение от Omega3 »

Павел написа:Не само ти - никой нормален не би се наел да пренася животно и то на непознат.
АКо се плаща добре за услугата не виждам какьв е проблема.

Колко са сложени на масата нещо не разбрах обаче.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Мнение от Omega3 »

pumpy написа:Е това не е истина :)
Онзи, който се кълнеше до гроб, сега започна да става супер подозрителен.....Аз лично чуждо куче не бих се наел да пренасям, но това е въпрос на избор. Ако не е тайна каква е разликата ако пътува с човек и ако пътува само ? Просто ми е интересно за каква сума говорим ?
Виж сега, човека заеква и в сьщото време е професионално нереализиран. Аз като бях мальк заеквах доста и понеже в Бг-то има много простак, все се намира някой кьдето и да отидеш да те имитира или да се бьзика с недьга ти. Много често сьщо и все по често в модерният свят един индивид си гради самочувствието вьрху професионалното му реализиране, а и другите го сьдят по професията мк.

Всеки индивид поставен известен период от време в подобна ситуация би станал подозрителен в следствие на психологично травматизиране.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Мнение от optics »

Omega3 написа:
Павел написа:Не само ти - никой нормален не би се наел да пренася животно и то на непознат.
АКо се плаща добре за услугата не виждам какьв е проблема.

Колко са сложени на масата нещо не разбрах обаче.

Ми нищо не е сложено на масата засега.
А какво правим ако посрещачите на кучето не се явят на летището ?

Не знам ма аз от непознати не бих взел животно за пренасяне без значение колко плащат.
(щото па, ако плащат повече - пак засилват подозрението ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Мнение от Omega3 »

АКо не се появят го оставяш срещу 30$ в пьрвият кучкарник. Аз не виждам какво може да има подозрително с това куче. Странно ми се струва да се иска такове нещо от непознати без да се предложи нищо в замяна.

400$ ми се струват нормална сума за такова нещо. Безплатните услуги водят до лицемерно любезнене и до кавги по кьсно.

Рабира се има и ситуации в които скачаш на помощ без да тьрсиш нещо в замяна, но тази не ми се струва такава.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Мнение от cocose »

Чуждо куче по принцип не е добра идея да се вземе защото, на повечето пропускателни пунктове изрично питат дали пренасяте чужд багаж, или на приятел, и т.н......и ако кажете не (което ще е лъжа) и ви хванат, като нищо ще ви откажат достъп и айде с обратният полет. Ако пък кажете ДА, и веднага ша ва попитат ама как така ще се съгласили да пренасяте чужд багаж!!!!!! и айде пак с обратният полет ;)
Разбира се, това за Канада най вероятно да не важи, но знае ли човек....
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Мнение от Koko »

cocose написа:Чуждо куче по принцип не е добра идея да се вземе защото, на повечето пропускателни пунктове изрично питат дали пренасяте чужд багаж, или на приятел, и т.н......и ако кажете не (което ще е лъжа) и ви хванат, като нищо ще ви откажат достъп и айде с обратният полет. Ако пък кажете ДА, и веднага ша ва попитат ама как така ще се съгласили да пренасяте чужд багаж!!!!!! и айде пак с обратният полет ;)
Разбира се, това за Канада най вероятно да не важи, но знае ли човек....
Всъщност въпроса Носите ли чужд багаж? ти го задават преди да се качиш в самолета на началното летище и то не за друго, а да не би да носиш бомба - така че идеята да те върнат от летището на което вече си пристигнал с обратния полет (защото евентуално може да носиш бомба в багажа си) е меко казано странна.
В случая с пренасяне на куче, предполагам че ако кажеш че кучето не е твое ще заподозрят че кучето е терорист-самоубиец. ;)
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Мнение от anxeli »

Сега пък 400 за куче :o, ма вие не сте добре! За 400 и малко чартър ще му наемат. Малки кученца не се ли возят в кабината, багажното е за големи песове. Какви са тези хора ;(, да подложат горкото хлапе на студ и страх в багажното за да спестят някой долар за породисто куче оттук :^)?
Aз бих изчакала като се прибирам да си доведа куче. Друг е въпроса че не бих го подлагала на презокеански полет, аз едвам себе си подлагам |( ...
Циганите - на Сатурн !
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Мнение от Omega3 »

Имам един колега маниак на кучета. Каза ми, че преди години си купил немаска овчарка от Германия, по интернет, и Еьр Канада докарала кучето тук, без никакьв придружител. Цялата операция струвала около 5000$, но само кучето струвало 4000.

Така че за 1000$ (билет, документи и други разправии) може да се докара тук кучето. Ще издьржи и в багажното. Нищо няма да му стане.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Някой ще лети ли от София до Канада скоро?

Мнение от prace »

Аз исках да си купя куче от България немска овчарка и щеше да ми струва с Луфтханза до Ванкувър 500 долара каргото. Кучето щеше да е на 3 месечна възраст.
Бях готова да го направя и не ми трябваше човек да ми прекарва кучето. Каргото от София се занимаваше с всичко. Аз само трябваше да си го взема от летището.
Но междувременно си намерих кученце каквото исках от Уинипег и ми го доставиха до Ванкувър за 150 долара, така че се разми българката сделка.
Публикувай отговор