Wind mobile

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Re: Wind mobile

Мнение от zorina »

Kan_Tangra написа:файдо рулзз!

Наскоро си взех айфон4 за 30$. Имах 130 файдо долара натрупани, които изразходих. Пазарих се и ми дадоха невероятен план. За 50$ включва 10 000 екстри и минути. Разбира се и интернет. Стандартно тия опции биха се продавали за 100ина $.
Обхвата му е железен. Файдо също ползва мрежата на Роджърс. Защото са една фирма.
Имам договор за 3г, но какво от това? Аз нямам домашен и от 6г ползвам твърдо и само мобилен. И нямам намерение да спирам.

Имам 1 познат, той се хвалеше, че минал на Пъблик. Голяма далавера било, много евтино, негораничени разговори, не знам какво. Нямало договори.
Първо, телефона му е абсолютно дърво. Освен за говорене за нищо друго не става.
Второ, май си го беше платил целия.
Трето, след като мина на пъблик съм го търсил 3-4 пъти. При 100% от случаите прекъсваше и не се чуваше и трябваше да затворя. И даже самия апарат прекъсваше на първите 10ина секунди. Реално все едно че няма телефон. Аз вече съм се отказал да го търся. Просто не си струва нервите.
Ако не искате никой да ви се обажда, минавайте на пъблик. Няма по-голяма цигания.

А уинд не ги знам. Или тях ги няма в Монреал?
kan_tangra-
хайде напиши малко по подробно какво си се договорил с фидо..аз имам 110$ фидо долари и стар телефон и мисля да подпиша нов договор с тях.
за 50$ на месец какво ти дадоха горе-долу?
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Wind mobile

Мнение от ivanko13 »

Реших се накрая и от вчера съм на Wind... Всичко unlimited и без контракт ... Засега всичко изглежда доста добре; качеството на разговорите е добро, интернета е с отлична скорост и се надявам да няма издънки за в бъдеще ... Промоцията е до петък включително и за момента по-добро предложение от това не виждам да има... Единствен проблем е телефонът ... Wind и Mobilicity работят на ASW 1700 / 2100 ... Смартфони като Nexus One и Samsung Vibrant от американския T-mobile стават и за Wind и за Mobilicity... Ако сте фенове на iPhone забравете за Wind... поне за сега ...

Изображение
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Wind mobile

Мнение от army »

Ми добре дошъл.
И ... :y: Честито!
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Wind mobile

Мнение от ivanko13 »

army написа:Ми добре дошъл.
И ... :y: Честито!
Добре заварил :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Wind mobile

Мнение от Kan_Tangra »

zorina написа:
Kan_Tangra написа:файдо рулзз!

Наскоро си взех айфон4 за 30$. Имах 130 файдо долара натрупани, които изразходих. Пазарих се и ми дадоха невероятен план. За 50$ включва 10 000 екстри и минути. Разбира се и интернет. Стандартно тия опции биха се продавали за 100ина $.
Обхвата му е железен. Файдо също ползва мрежата на Роджърс. Защото са една фирма.
Имам договор за 3г, но какво от това? Аз нямам домашен и от 6г ползвам твърдо и само мобилен. И нямам намерение да спирам.

Имам 1 познат, той се хвалеше, че минал на Пъблик. Голяма далавера било, много евтино, негораничени разговори, не знам какво. Нямало договори.
Първо, телефона му е абсолютно дърво. Освен за говорене за нищо друго не става.
Второ, май си го беше платил целия.
Трето, след като мина на пъблик съм го търсил 3-4 пъти. При 100% от случаите прекъсваше и не се чуваше и трябваше да затворя. И даже самия апарат прекъсваше на първите 10ина секунди. Реално все едно че няма телефон. Аз вече съм се отказал да го търся. Просто не си струва нервите.
Ако не искате никой да ви се обажда, минавайте на пъблик. Няма по-голяма цигания.

А уинд не ги знам. Или тях ги няма в Монреал?
kan_tangra-
хайде напиши малко по подробно какво си се договорил с фидо..аз имам 110$ фидо долари и стар телефон и мисля да подпиша нов договор с тях.
за 50$ на месец какво ти дадоха горе-долу?
Обаждаш им се на 611 и казваш така и така:
Изчаквах и проучвах варианти за нов договор. В момента най-изгодно ми е да се прехвърля на Роджърс и да ползвам техния студентски интернет план за 50$ (разгледай го тоя план подробно, защото ще те разпитат).
След това може да те превхвърлят да говориш с някой на по-високо ниво.
Обясняваш тоя план (на роджърс) и казваш, че ще отиваш при тях.
От файдо ти казват (а може и да не ти кажат), ок да видим ние какво можем да ви предложим.
И ти предлагат нещо, и се пазарите там.
На мен ми предложиха за 50$
250 дневни мин (от 7 до 5следобед)
файдо то файдо ънлимитед
от 5 следобед до 7 сутринта (или не знам колко) и Събота и Неделя неограничени
2500 смс-а
безпл колър ИД, войсмейл и име на който те търси. (май е за 2г)
500мб интернет (който е предостатъчно)

Ако договориш добър план, накарай ги да ти го включат веднага. Защото после е голяма разправия.
Така или иначе за да купиш айфона, трябва тоя план да ти е ВЕЧЕ активиран.
После отиваш до някой файдо магазин и искаш един айфон и подписваш договора. Там ти приспадат файдо доларите и айфона го плащаш с 1та или 2та фактура. Остатъка с таксите ще е към 50$ (30 без таксите)

Дори и да договориш по-лош от тоя план си струва да се сключи.
Тогава ми се падна да звъня няколко пъти и да говоря с различни служители на файдо.
Всичките по телефона, а и тия от магазина ми се изреждаха да ми казват нещо от сорта "ииии, ибаси плана имаш, много хубав план са ти дали".
Даже после като го активирах (защото не го бях активирал веднага) се опитаха уж че било грешка да елиминират 2 опции. (5-7следобед - ранните неограничени, и 100 ина дневни минути, или пък колър ИД и пощата). Даже един пич ме караше да си избирам кво да махам. Много се изнервих тогава и се разправях доста допълнително. Накрая дадоха всичко, каквото бяха обещали 1я път
така че, шанса да договориш точно същото е малък. И все пак виж какво можеш да изкараш.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Re: Wind mobile

Мнение от zorina »

браво.. на половината да се договоря пак ще е добре..мислех на място директно, ама може би наистина по телефон ще е по лесно..
значи те нямат фрии номера и въпреки това не ми се сменят.

мой познат наскоро с Белл - $ 300 за телефон, 65$ на месец, ама има 10 безплатни номера в Канада (нещо не ми се вярва да е така ама може и да е )..

само happy sms-и хубави обаждания на тези с новите телефони :y: скоро и аз в тази група :)
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Wind mobile

Мнение от John Smith »

zorina написа:...мислех на място директно, ама може би наистина по телефон ще е по лесно...
Не си губи времето на място. Единственото правилно място Customer Service. Хората в магазините не могат да решат нищо, те са само продавачи. В най-добрия случай могат да те свържат по телефона на някой техен вътрешен номер пак с Customer Service. Имаш добър шанс да изкараш добър план, но само ако имаш на какво да стъпиш, т.е. реално предложение от друг доставчик, години клиент на фирмата, липса на договор и т.н. Само с "разправяне" не става.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Wind mobile

Мнение от ablood »

KanTangra, от моя гледна точка това си е живо прецакване - плащаш $700 годишно с договор за 3 години за да ти дадат телефон, който струва $400 (или нещо такова. При това имаш мизерни 10 минути на ден ограничение.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Wind mobile

Мнение от miteto »

ablood написа:KanTangra, от моя гледна точка това си е живо прецакване - плащаш $700 годишно с договор за 3 години за да ти дадат телефон, който струва $400 (или нещо такова. При това имаш мизерни 10 минути на ден ограничение.
10 минути на ден, а вечерите и уикендите що ги забрави? Ти на твоя план колко минути имаш на ден за $100 на година (700-400 / 3) Да не споменавам че да намериш чисто нов Айфон 4 за $400 долара ще стане найш кога...
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Wind mobile

Мнение от Kan_Tangra »

John Smith написа:
zorina написа:...мислех на място директно, ама може би наистина по телефон ще е по лесно...
Не си губи времето на място. Единственото правилно място Customer Service. Хората в магазините не могат да решат нищо, те са само продавачи. В най-добрия случай могат да те свържат по телефона на някой техен вътрешен номер пак с Customer Service. Имаш добър шанс да изкараш добър план, но само ако имаш на какво да стъпиш, т.е. реално предложение от друг доставчик, години клиент на фирмата, липса на договор и т.н. Само с "разправяне" не става.
Аз ги имах тия 3те. Последния договор ми беше за 3г и ми беше свършил от 6 месеца. Не сключвах нов, плащах си месечните такси и чаках. Затова и ми повярваха, че наистина мога да сменя оператора.

Повтарям другите, договорките могат да се правят само по телефона. В магазините нямат права.

Аблод, къде забрави неограничените към файдо, неограничените дето почват от 5 следобед и тн.
Моите приятели (а и нови познати) почти всичките ползват файдо. Останалите 11-12 мин на ден, до 5 следобед са ми предостатъчни.
Абе гроздето е кисело. Карай си там с имитациите на айфон :)
Аз тия 700$ на година така или иначе ги плащам. И ги плащам с кеф, щото си го ползвам телефона доста. Плащах ги и преди, без да имам интернет и без да имам айфон. Затова сега айфона и интернет ми дойдоха 100% фрий.
Но явно за всеки сметките са различни.
Бягай след таксита, ще икономисаш най-много.
Или като оня, дето пред хотела спира някакъв, дето излиза с пура в ръка. Абе що ги пушиш тия пури? Тя едната е 50$. Ако ги спестяваш, ще купиш тоя хотел накрая.
- А ти като не пушиш и си спестил що не си купиш тоя хотел, който между другото е мой?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Re: Wind mobile

Мнение от zorina »

докато вие му броите минутите на кан-тангра той си брои гаджетата на i-phona :D :party:
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Re: Wind mobile

Мнение от zorina »

John Smith написа:
zorina написа:...мислех на място директно, ама може би наистина по телефон ще е по лесно...
Не си губи времето на място. Единственото правилно място Customer Service. Хората в магазините не могат да решат нищо, те са само продавачи. В най-добрия случай могат да те свържат по телефона на някой техен вътрешен номер пак с Customer Service. Имаш добър шанс да изкараш добър план, но само ако имаш на какво да стъпиш, т.е. реално предложение от друг доставчик, години клиент на фирмата, липса на договор и т.н. Само с "разправяне" не става.
ясно.имам всички козове в ръцете и ще ги атакувам тази седмица !!
благодаря!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Wind mobile

Мнение от Kan_Tangra »

Също бях им споменал, че студ план на роджърс има безпл опция за неограничени роджърс-роджърс и роджърс-файдо разговори.
Казах им, че мисля да я използвам.
Затова и ми дадоха безпл файдо-файдо.
Но файдо-роджърс не ми дадоха ... :)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Wind mobile

Мнение от John Smith »

miteto написа:Ти на твоя план колко минути имаш на ден за $100 на година (700-400 / 3)...
Сметката е $130 кредит + $30 платени + (36 месеца х $50 такса) = $1960 за периода или $2215 с данъците. Не е лош план, заради включената data, но няма да е подходящ за човек, който предимно говори по телефона. Предполагам, ablood ползва основно мобилни комуникации, затова не му изглежда добре. На мен също не би ми вършил работа подобен план. Все пак, важното е Kan_Tangra да е доволен от каквото плаща и получава.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Wind mobile

Мнение от ablood »

miteto написа:
ablood написа:KanTangra, от моя гледна точка това си е живо прецакване - плащаш $700 годишно с договор за 3 години за да ти дадат телефон, който струва $400 (или нещо такова. При това имаш мизерни 10 минути на ден ограничение.
10 минути на ден, а вечерите и уикендите що ги забрави?
Не съм, затова ясно съм написал НА ДЕН. Вечерите са $0.01 дори при ROGERS за $100/годишно
Ти на твоя план колко минути имаш на ден за $100 на година (700-400 / 3)
Сега ще ми сравняваш $700 годично с $100 годишно? Сериозно?
Когато не ми трябваше за работа и $100 годишно ми стигаха. Сега ми трябват много и минах на неограничен.
Да не споменавам че да намериш чисто нов Айфон 4 за $400 долара ще стане найш кога...
Ако ти намеря без да стана йога ще черпиш ли 20% комисионна?

Изобщо май подхващаш старата песен със заяждането, ей-така за спорта.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор