Какво мислите по въпроса за петицията?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
roe
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 9:51 pm

Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от roe »

Местните са доста развълнувани от това или поне тези, с които работя... Да не говорим, че всички искат независимостта на Quebec, но в същото време знаят че ако има трети референдум, то той ще е последен, и ако загубят ще е фатално. Вие бихте ли подписали тази петиция?

https://www.assnat.qc.ca/fr/exprimez-vo ... Conditions"
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от Godis »

Местните са доста развълнувани от това или поне тези, с които работя
Даже не кликнах на линка - препоръчвам ти да си смениш работата :)
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от bruto »

ако ми обещаят заплата 10000$ на месец.....подписвам всичко....кво ми пука..... :D
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от Странджата »

Ще ти обещаят днес и утреее...Твърдо Не подписвам,ако ще Полин Мароа в сметанова торта да ми обещаят! :devil:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от optics »

Разбира се - ако имах право - с двете ръце и с двата крака!
- Либерте, здрав шут и т.н.
И не затва че Кебек ще има дългове към Канада, а затова че ще се махне извратеното правило на 5000 км от Кебек да искат френски на държавните служители и да се хабят средства за писане на всякакви документи на френски (кебекарите гледат през пръсти на последното)
Отделно че хиляди кебекари ще бъдат щастливи колко са свободни и как САЩ ще може по-спокойно да инвестира при тях. (А те сащ само това им дай - да инвестират за нечие "възстановяване".
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от mwanza »

roe написа:Местните са доста развълнувани от това или поне тези, с които работя... Да не говорим, че всички искат независимостта на Quebec, но в същото време знаят че ако има трети референдум, то той ще е последен, и ако загубят ще е фатално. Вие бихте ли подписали тази петиция?

https://www.assnat.qc.ca/fr/exprimez-vo ... Conditions"
Кои са тия всички дето искат? Нормалните хора не само не искат, ами и не искат да чуват за отцепване,
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от optics »

Да за съжаление, защото нормалните хора си гледат интереса, а отцепниците са идеалисти готови да си дадат ризата за едната свобода. С годините съотношението се променя все повече в полза на първите.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от thehellgirl »

Повдига ми се като 4уя подобни глупости, но ако се отделят май 6те има преместване за пореден път :sweat:
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от optics »

Мисля че отцепниците са си вкарали автогол с тая мощна имигрантска кампания дето развиха от последния референдум насам. Щото на имигрантите им дреме на хурката за либерте.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Hungarian Salami

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от Hungarian Salami »

Каква свобода, какви 5лв, какви идеали? Че някой вързал ли е някой, в робство ли са завалачени в Квебек. Пак безмислени глупости и простотии за делене. Зле ли му е на някой сега, освен че останалата част на Канада яко дава парици на Квебек ама пак халал да са им, нали сме едно цяло.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от Godis »

Разбрал-недоразбрал....наясно ли си изобщо за какви пари става дума или "дай да пишем и ние каквото сме чули-недочули" ?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от miteto »

Godis написа:Разбрал-недоразбрал....наясно ли си изобщо за какви пари става дума или "дай да пишем и ние каквото сме чули-недочули" ?
Сигурно има предвид тези http://en.wikipedia.org/wiki/Equalizati ... _in_Canada"
Hungarian Salami

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от Hungarian Salami »

@Godis, по-скоро ти вземи да попрочети пък тогава се отцепвай, да не се окаже накрая като се "освободите" да няма какво сложиш на масата, това ако стане ще бъде масово преселение от QC най-вече към Онтарио плюс всичкия бизнес ще се изнесе особено който има headquarters там. Помниш ли предният път как BMO беше на път да си смени името?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от roumensp »

miteto написа:
Godis написа:Разбрал-недоразбрал....наясно ли си изобщо за какви пари става дума или "дай да пишем и ние каквото сме чули-недочули" ?
Сигурно има предвид тези http://en.wikipedia.org/wiki/Equalizati ... _in_Canada"
8.5 милиарда федерална помощ не е никак малко. И ако някой се опита да ме убеди, че това не е за сметка на останалите провинции - няма да успее.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от 7George »

Hungarian Salami написа:@Godis, по-скоро ти вземи да попрочети пък тогава се отцепвай, да не се окаже накрая като се "освободите" да няма какво сложиш на масата, това ако стане ще бъде масово преселение от QC най-вече към Онтарио плюс всичкия бизнес ще се изнесе особено който има headquarters там. Помниш ли предният път как BMO беше на път да си смени името?
:D Ааа, няма такива работи, дигаме стената за 1 нощ, и който си е бил оттатък, там си и остава. Кебекарите, само с виза. ;)
Embrace your climate change!
Публикувай отговор