Питане относно обжалване на фактура

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
dart vador
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 4:19 pm

Питане относно обжалване на фактура

Мнение от dart vador »

Здравейте,

Как и въобще дали мога ли да обжалвам една фактура от тексави.

Малко предистория: До преди 4 месеца бях абонат на тексави за дсл интернет. Малко преди да се махна от тях имах проблеми с интернета – понякога много бавно зареждаше страниците. Говорих с поддръжката и ми казаха че ще проверят и евентуално ще дойде техник в къщи. Никой не дойде. Доколкото си спомням май и проблема си остана. И така вчера получих една фактура от тях за 90$. Обадих се да ги питам и те ми казаха че това идва от Бел ( и на тях да им *** ма***та), тъй като линията е тяхна. Бел били проверили и проблема бил в моя модем (в което не съм убеден). Били настроили линията спрямо моя модем, така че фактурата била за тази настройка. И 4 месеца и половина от когато имах проблема и 4 месеца откакто вече не съм абонат на тексави, а и никой не ми е казал тогава, че проблема е в моя модем ми дойде фактурата, че са си дръпнали парите от кредитната ми карта.

Предварително благодаря за отговорите.
"Пали като трактор на северния полюс, в ръцете на бяла мечка"
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Питане относно обжалване на фактура

Мнение от miteto »

Не знам конкретно за Бел, но когато някой ти прави сървис, трябва накрая да подпишеш ордера - един вид признаваш че са извършили еди-си-какъв сървис и съгласен да им платиш за това. Иначе Бел могат да кажат че са ти направили настройки и за $500 долара ако решат? Някой пита ли те дали искаш да получиш настройка за $90?
А модема твой ли е или го купи от Тексави? Ако си го купил от тях, проблема не е в теб.
Ако никой не те е питал дали си съгласен да платиш $90 за настройка, можеш да направиш charge-back на кредитната карта. Обаждаш им се и казваш че има неоторизирана транзакция, изтеглили са пари без да те питат и без да си подписвал нищо.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Питане относно обжалване на фактура

Мнение от ablood »

Mite, възможно е да си прав. А също така е възможно в ситния текст да е написано, че когато се обадиш за проблем, този проблем е в твоя хардуер и после не се обадиш да откажеш заявката, те ти разрешават проблема и ти изпращат сметката. Сам знаеш, че "yes", казано по телефона се равнява на подписан договор.

Сharge-back на извършено плащане е доста груба мярка и не я препоръчвам, дори и да не възнамерявате да ползвате никога повече мрежата на Bell.

Уви не мога да препоръчам друг метод да си върнете парите. Bell, както повечето гиганти са некоректни и многократно са ме изкормвали, или са пробвали на принципа "ако мине". Доста часове съм си загубил през годините, спорейки с тях за изненадващи повишения на цените, връщане на парите за самоволно активирани услуги, настояване за обещани/неизпълнени намаления... Веднъж една агентка ясно ми обеща по $5 за всяка услуга, ако взема пакет от еди-какво си. Взех пакета и после се оказа, че вече съм бил ползвал промоция и намалението от $5 не можело да се приложи за интернета. Заядох се и прекарах над 2 часа на различни инстанции, но бях категорично отрязан. Разговорът ми с "щедрата" агентка някак си беше изчезнал.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Питане относно обжалване на фактура

Мнение от optics »

ablood написа:Bell, както повечето гиганти са некоректни и многократно са ме изкормвали, или са пробвали на принципа "ако мине".
Мен пробваха веднъж. Някъде 2001-ва. Оттогава казах - край и повече никога не съм имал нищо с тях.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Питане относно обжалване на фактура

Мнение от cocose »

В моят договор с тексави си пише още отначалото че ги оторизирам всеки месец да си теглят автоматично месечният абонамент за услугата, както и че ако се обадиш за проблем, и се окаже че проблема е в тебе (развален модем примерно), ти им дължиш пълната сума за ремонта. Разбира се, ако си прекратил договора с тях, оттам нататък те нямат правото да да ти начисляват никакви разходи, което май не е точно твоят случай.........но също така ако модемът който си ползвал за интернет е техен, тогава не им дължиш нищо за неизправностти в него, първо той е в гаранция, второ те продавайки ти го, гарантират че той ще работи за въшросната мрежа.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Питане относно обжалване на фактура

Мнение от pumpy »

Ако сумата в взета след прекратяване на договора аз бих се обадил на кредитната карта и бих рипортвал плащането като не оторизирано.
Може би бих се обадил първо на този, който ми е взел парите и бих искал да ми покажат моето съгласие да ми предоставят определената услуга и да ми вземат парите. Ако не могат пак се обаждам на кредитната карта.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Питане относно обжалване на фактура

Мнение от miteto »

ablood написа:Сharge-back на извършено плащане е доста груба мярка и не я препоръчвам, дори и да не възнамерявате да ползвате никога повече мрежата на Bell.
Защо, какъв точно е проблема в конкретния случай? Ако няма нещо специално и конкретно упоменато в договора (ситния шрифт както ти спомена) за такива случаи, спокойно може да си иска парите обратно. Бел клатят клиентите си доста по-грубо с повод и без повод ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Питане относно обжалване на фактура

Мнение от ablood »

miteto написа:
ablood написа:Сharge-back на извършено плащане е доста груба мярка и не я препоръчвам, дори и да не възнамерявате да ползвате никога повече мрежата на Bell.
Защо, какъв точно е проблема в конкретния случай? Ако няма нещо специално и конкретно упоменато в договора (ситния шрифт както ти спомена) за такива случаи, спокойно може да си иска парите обратно. Бел клатят клиентите си доста по-грубо с повод и без повод ;)
Нали не вярваш наистина да са такива идиоти, че да не са си вързали гащите?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Питане относно обжалване на фактура

Мнение от John Smith »

dart vador написа:Как и въобще дали мога ли да обжалвам една фактура от тексави.
Влез във форума на dslreports, там пише един от собствениците* на TekSavvy, доколкото помня. Ще го намериш бързо по въпросите и отговорите. Обясни му ситуацията и потърси решение без заплахи и ултиматуми. Това е единственият ти шанс за успех. Доколкото съм чел форума там, човека е разбран. Ако им спреш плащане по карта и се скараш с тях, най-много да те дадат на Collection Agency. Причината за бозата са наистина Bell, но ти с тях нямаш нищо общо, отношенията ти са е TekSavvy. Bell са натоварили тях, те са ти прехвърлили задълженията. Ако успееш да ги убедиш, че си прав, те имат по-голям шанс да се борят с Bell, съответно ти да си върнеш парите.

* - Никът му е ROCKY, току що проверих, че да ти спестя малко от търсенето. Има аватар с логото на TekSavvy.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
dart vador
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 4:19 pm

Re: Питане относно обжалване на фактура

Мнение от dart vador »

Да уточня още малко
Не знам конкретно за Бел, но когато някой ти прави сървис, трябва накрая да подпишеш ордера - един вид признаваш че са извършили еди-си-какъв сървис и съгласен да им платиш за това. Иначе Бел могат да кажат че са ти направили настройки и за $500 долара ако решат? Някой пита ли те дали искаш да получиш настройка за $90?
А модема твой ли е или го купи от Тексави? Ако си го купил от тях, проблема не е в теб.
Ако никой не те е питал дали си съгласен да платиш $90 за настройка, можеш да направиш charge-back на кредитната карта. Обаждаш им се и казваш че има неоторизирана транзакция, изтеглили са пари без да те питат и без да си подписвал нищо.
Не са ме питали дали я искам тази настройка и колко ще струва, нито саме уведомили че проблема е в модема. Иначе модема си е мой.
В моят договор с тексави си пише още отначалото че ги оторизирам всеки месец да си теглят автоматично месечният абонамент за услугата, както и че ако се обадиш за проблем, и се окаже че проблема е в тебе (развален модем примерно), ти им дължиш пълната сума за ремонта

Оторизирал съм ги да теглят месечния абонамент. За проблема дори да беше в моя модем, според мен би трябвало да ми искат да платя теста който са направили и са установили че проблема е в моя модем или ако са ми го ремонтирали, да платя за ремонта, но не и за настройка на линията за да работи "счупения" модем. След няколко дни ако пак си смени някои параметри пак ли би трябвало да плащам за нова настройка...
Ако сумата в взета след прекратяване на договора аз бих се обадил на кредитната карта и бих рипортвал плащането като не оторизирано.
Може би бих се обадил първо на този, който ми е взел парите и бих искал да ми покажат моето съгласие да ми предоставят определената услуга и да ми вземат парите. Ако не могат пак се обаждам на кредитната карта.
Да, 4 месеца след прекратяване на договора. Говорих с тях, но този който може да провери дали са ме предупредили, че ако проблема е при мен ще платя услугата го нямаше.
Причината за бозата са наистина Bell, но ти с тях нямаш нищо общо, отношенията ти са е TekSavvy.
Така е. Бел ги споменах защото те са извършили "услугата" а аз въобще не им вярвам. На времето ми пуснаха една фактура за добре дошъл, но тогава това ми беше най-малкия проблем, по късно така ми вързаха линята (за интернет), че цял ден ми се обаждаха какви ли не и ме питаха за какво им звъня..., после ми бяха ограничили скороста на 3 мега. Сега съм с тях и пак се пробваха да ми ограничат скоростта на 3 мега...

Благодаря на всички за мненията.
Тази седмица ще говоря пак с тях и ще пиша...
"Пали като трактор на северния полюс, в ръцете на бяла мечка"
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Питане относно обжалване на фактура

Мнение от John Smith »

Нямаш гарантирана скорост от 5Mbps. Скоростта е up to 5Mbps, като реалната не зависи само от тяхното желание да те прекарат. Само за пример ще кажа, че преди ползвах някакъв Speedstream модем, с който не можех да кача над 3.25Mbps, но след това го смених с някакъв световно неизвестен FSP, който ми се валяше в шкафа от предишния доставчик, при което изненадващо скоростта скочи на 4.3-4.5Mbps. Ако се окаже, че проблемът е наистина в твоя модем, тогава нямаш много основания да се оплакваш. А ако от ТеKSavvy DSL си минал на Bell DSL, то качеството на услугата ще ти е абсолютно едно и също, защото интернета ти идва по абсолютно същите линии през абсолютно същия хардуер, само плащаш на различни фирми. ТеkSavvy препродават услугите на Bell (и Rogers отскоро, за определени райони).
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
dart vador
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 4:19 pm

Re: Питане относно обжалване на фактура

Мнение от dart vador »

Здравейте,

В крайна сметка ще ми върнат парите, защото са проверили разговора ми с тях и е станало ясно, че не са ме предупредили, че ако проблема е при мен ще трябва да платя.
Иначе като говорих с един друг техник той ми каза, че при тях е записано, че в къщи е идвал техник от Бел (никой не е идвал) и е установил, че проблема е в модема...абе..
Нямаш гарантирана скорост от 5Mbps. Скоростта е up to 5Mbps, като реалната не зависи само от тяхното желание да те прекарат.
Знам, че скороста не ми е гарантирана, но Бел я ораничаваха до 3 мега (модема се връзваше на толкова , тогава бях с аканак ) и след като им се обадих вече започна да се връзва на 5 мега.
А ако от ТеKSavvy DSL си минал на Bell DSL, то качеството на услугата ще ти е абсолютно едно и също, защото интернета ти идва по абсолютно същите линии през абсолютно същия хардуер, само плащаш на различни фирми. ТеkSavvy препродават услугите на Bell (и Rogers отскоро, за определени райони)
От ТеKSavvy не мога да се оплача за друго освен за тази фактура, но така или иначе проблема се реши. Минах към Бел защото предложиха по висока скорост на същата цена.
"Пали като трактор на северния полюс, в ръцете на бяла мечка"
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Питане относно обжалване на фактура

Мнение от John Smith »

Какво по-добро предложение имаш?
Обикновено дребните букви казват "for the first 6-12 months" и "60GB traffic included", a ако ти се наложи да им се обадиш за нещо, първо 1/2h се въртите в кръг с Emily, после те прехвърлят на специалиста от Мумбай в Индия да ти обясни на indish какъв ти е проблема, опитвайки се да срича по Questions & Answers базата. А като се преместиш на друг доставчик след Bell, после 12 месеца ще ти спамят пощата (не електронната, а физическата) с техните уникални безумия. Това безплатно. Aко искаш Paper Bill обаче - $2 fee, за дръвчетата. Според мен, си сбъркал. Проблемите ти не са произлизали от TekSavvy.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Питане относно обжалване на фактура

Мнение от becks »

dart vador написа: Минах към Бел защото предложиха по висока скорост на същата цена.
Няма такъв план при който Бел може да ти предложи по-добри условия (имам предвид цена на изтеглен мегабайт). Освен ако не си минал на фибровооптичния им интернет, който е значително по бърз.
Супер си се набутал и предполагам скоростта ти не се е променила изобщо.

Ето описание на едномесечните ми сходни проблеми:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 0%B0%D0%BA"
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Питане относно обжалване на фактура

Мнение от John Smith »

И оферта за оптика 16Mbps имах от Мумбай, със 100GB трафик, за "не помня колко и не ме интересува" първите 12 месеца. Казах му на онзи с половината азбука име да си запише, че не желая повече да ми се обаждат от Bell, в противен случай ще се оплача. От тогава ми пращат само писма. Последното беше за уникален DSL up to 5Mbps за $19.95/месец с 2GB трафик. Чудя се вече майтап ли си правят или се взимат на сериозно. Вече съм абсолютно убеден, че такива фирми не следва да се поддържат по никакъв начин, ако ще да предлагат и 50% по-ниска цена. Закачайки се към такива монополи с единствена цел максимизиране на печалбата сами си спъваме шансовете за по-добри комуникации в бъдеще.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Публикувай отговор