Канадска шофьорска книжка в България?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадска шофьорска книжка в България?

Мнение от ivandaman »

Ябълке зеленичка си още.. Като "поузрееш" ще ти станат ясни някои неща.. :handshake:

Идваш си за малко, времето ограничено, искаш да свършиш и видиш колкото може поече неща и в някои случаи си заслужава да наемеш автомобил..

"Time is money" разправят хората по някои географски ширини :D

По принцип в населените места такситата са удобни, но аз правих обиколка из Родината (ползвах маршрута от едноседмичната екскурзия от 6ти клас) и няма как по друг начин..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re:

Мнение от ablood »

anxeli написа:Или направо си купи една, после някой роднина да я продаде :), тия не са у ред, 55 евро на ден за някаква трошка ...
Имам спомени, че регистрацията на кола в КАТ е свързано с ужасно чакане. Поне в София беше така. Отнемаше почти цял ден, като се има впредвид, че някои се нареждаха на опашка от предишната вечер за да минат сутринта.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Канадска шофьорска книжка в България?

Мнение от balbi »

Книжките се признават да, дори се оказа, че можеш да шофираш година в БГ с канадска книжка. А за колите под наем...имаше някой тука във форума дето беше предлагал, предполагам можете да договорите нещо за целия престой...
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Канадска шофьорска книжка в България?

Мнение от balbi »

bibco написа:Аз пък имам друго питане: някой шофирал ли е с канадска книжка из Европа? Четох, че в някои страни искат към канадската книжка да има и международна такава. Например за да наемеш и караш кола в Италия.
bibco няма такова нещо - караш си в Европа като пич!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Канадска шофьорска книжка в България?

Мнение от balbi »

speedy написа:
По принцип за Италия трябва да имаш. На мен не са ми искали да я показвам, когато съм наемал кола, но не пречи да е подръка. Струва $15 и се прави за 10 минути в CAA.
Мен па в Италия никой не ме е питал за подобно нещо :rofl:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re:

Мнение от balbi »

krimon написа:няма проблем да се шофира с канадска книжка в България (3 месеца)
Кримонче, годинка е в БГ с канадска книжка. Това беше първото нещо, което проверих. :)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадска шофьорска книжка в България?

Мнение от speedy »

balbi написа:
speedy написа:
По принцип за Италия трябва да имаш. На мен не са ми искали да я показвам, когато съм наемал кола, но не пречи да е подръка. Струва $15 и се прави за 10 минути в CAA.
Мен па в Италия никой не ме е питал за подобно нещо :rofl:

И мен не са ме питали, ама това не означава, че някой униформен Франческо няма да се заяде.

Driving License Regulations
Italy recognises driving licenses and other traffic documents that are valid in other countries. U.S. and Canadian driving licenses are valid in Italy but the license must be accompanied by a translation or an international license (check your local AAA in USA or CAA in Canada).

Източник - Italian Government Tourist Board
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: Канадска шофьорска книжка в България?

Мнение от bruto »

...точно така "спиди"... :y:
Публикувай отговор