Канадска шофьорска книжка в България?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Или направо си купи една, после някой роднина да я продаде :), тия не са у ред, 55 евро на ден за някаква трошка ...
Циганите - на Сатурн !
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

:o леле, тия верно не са добре. :?

И ко шъ праим сега? :lol:
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

Joy написа::o леле, тия верно не са добре. :?

И ко шъ праим сега? :lol:
гратскио транспорт ,баба ти се на коли под наем се е возила .купи си колело .
що да не са добре ? неправили са си екстра сметката ,кои зима коли под наем .кои има кинти ,що да го не ебнат с цените тогава .
THE LAST LINE OF DEFENSE
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

Аз миналата година взех Пежо 306 за 20 евро на ден.
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
aseto

Мнение от aseto »

Здравей Джой,
тук можеш да намериш повечето рент-а-кар компании в страната:
http://www.need.bg/?c=23&page=0
Ползвам съм тези, които са на летището, все са утвърдени фирми:
http://www.sofia-airport.bg/pages/conte ... 59&lm03=71
Аз никога не съм търсил автоматик, но виждам, че се намират. Особено колите 4x4 са в повечето случаи автоматик.
Например виж тук:
http://www.tany97.com/en/vehicles.html
Ползвах ги преди 2 години служебно и бях доволен.
Подготви се са убийствени цени на горивата и голям разход на гориво на колата (автоматиците в България са обикновено с голяма кубатура). Карай си спокойно с канадската книжка и си дръж винаги при документите на колата сгънати 20лв. за "зор заман" :D
Успех и карай внимателно!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Мерси, асето! За "Тани" съм чувала добри отзиви.

А как мога да разбера от сайта коя е автоматик и коя не? :roll: Дали има някакво хитро обозначение?

Направо грабителски цени, ей. Абсурд е да вземеш кола и да идеш на моренце. :( Щи излезне киро на кирия и моренце и чудо. :cry:
aseto

Мнение от aseto »

Автоматици има при по-новите коли и най-вече при 4x4. При Тани видях една Тойота СРВ, виж и тук:
http://www.teodortours.com/rent-a-car/c ... ng_bg.html
За съжаление евтините коли под наем са все с механична скоростна кутия. Може би ще е добре да помислиш какви са ти приоритетите. Имай предвид, че само горивото от София до Варна например ще ти е около 100лв. За колата ще трябва да плащаш платен паркинг. В България се кара по-различно, отколкото в Канада и ще трябва да си много внимателна, особено при изпреварванията. Всъщност, не останаха ли Гларуси с коли, за да можеш да си изкараш една хубава почивка? 8)
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

anxeli написа:Или направо си купи една, после някой роднина да я продаде :), тия не са у ред, 55 евро на ден за някаква трошка ...
И на мен това ми се струва добра идея, ако толкова много искаш да караш кола докато си в Бг. Аз лично избягвам това "удоволствие"
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: Канадска шофьорска книжка в България?

Мнение от bibco »

Аз пък имам друго питане: някой шофирал ли е с канадска книжка из Европа? Четох, че в някои страни искат към канадската книжка да има и международна такава. Например за да наемеш и караш кола в Италия.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадска шофьорска книжка в България?

Мнение от speedy »

bibco написа:Аз пък имам друго питане: някой шофирал ли е с канадска книжка из Европа? Четох, че в някои страни искат към канадската книжка да има и международна такава. Например за да наемеш и караш кола в Италия.
По принцип за Италия трябва да имаш. На мен не са ми искали да я показвам, когато съм наемал кола, но не пречи да е подръка. Струва $15 и се прави за 10 минути в CAA.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: Канадска шофьорска книжка в България?

Мнение от bruto »

някои беше писал,че не могат да ти напишат акт.....МОГАТ знам от личен опит(но се оправих... в бг с приятели всичко е възможно).а също така могат и да ти я вземат,какво като е канадска.......в някое село може полицая да гледа като отрепан ама в големите градове не им пука виждали са всякакви книжки.
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: Канадска шофьорска книжка в България?

Мнение от bruto »

да , да караш автоматик е улеснение и гот(и аз карам такава),но ръчката на спортен автомобил е супер кеф.....разбира се за тези които могат.....всяка година си хода в бг и нямам проблем с автомобилите.....блиски,приятели и таксита колкото щеш.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадска шофьорска книжка в България?

Мнение от ivandaman »

Да бе и на мен ми написаха глоба с чужда книжка.. и аз се "оправих".. Отидох и си я платих :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: Канадска шофьорска книжка в България?

Мнение от bruto »

така е.....някои хора си мислят ,че като живеят в канада са голяма работа.закона си е закон
П.С ...аз пък само почерпих.....и май ми излезна по-скъпо....ама аре нали са приятели,пак ще потрябват
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Канадска шофьорска книжка в България?

Мнение от apple »

Странна работа, да не са ви закърнели краката в Канада? :?: Тук все още се ходи и пеш, ползва се градски транспорт, а таксита има и нови и чистички и ще излязат по-евтино от продължителен рент /колелета в големия град не се препоръчват, че ще те отнесат като куцо пиле домат автомобилите, няма вело алеи и трафика е ужасен/. Освен това приятелите могат да услужат с кола. Ние сме давали назаем колата си на приятел по подобен повод. При това напълно безплатно. Ако някои тръгне на море може да си вземе рент до там. После не му трябва, курортите и селищата са малки и не е необходима кола та да стигнеш до плажовете в повечето случаи. Навръщане пак рентваш за 2/3 дена ако ще се заплесваш по пътя и готово.
А актове се пишат и още как. Обаче ако се правиш на забравил БГ езика може и да размислят и особено ако небрежно извадиш 1 ветрило от двайсетолевки примерно. Много върви като стратегия, веднага се охлаждат страстите :lol:!
Публикувай отговор