ОТНОСНО СРЕЩАТА ЗА СРЕЩАТА....

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
dobri4uk
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 10:09 am
Местоположение: Montreal.Qc

ОТНОСНО СРЕЩАТА ЗА СРЕЩАТА....

Мнение от dobri4uk »

VILLE DU QUEBEC :wink: :idea:
Софиянци се събираме всеки петък в " Баба Яга" ( бившата зоологическа градина - за тези ,които я помнят т.е plus ages ) Тези сродни души , които са от провинцията и са дошли в петък могат спокойно да дойдат в Баба Яга !!! В събота- денят на срещата може да се видим 1 ЧАС по-рано пред НДК ! Най-удовно е срещу БИЛЕТНИЯ ЦЕНТЪР, където има КАПАНЧЕ ( от лявата страна на НДК-заставате срещу входа и си припоняте коя е лявата ви ръка...вървите вървите и виждате едни хора с изцъклени очи, които се ръкуват нвепрекъснато и развяват някакви хартийки ) :roll: Та това е моето предложение !!! После местните ще ви кажем къде е разбора :beer: :beer:
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

Мнение от miloto »

Zasgto horata da idvat pred NDK i posle da hodite do Baba Yaga, kato mogat da doidat i na po-blizko miasto do parka. Mesta kolkoto iskash.
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

е ние супер ще дизориентираме хората от провинцията. аз миналата седмица предложих пред пилоните в дясно, сега през бурканите в ляво изобщо голяма организация. да се разберем по-добре за да не си ходим самечки накрая. а за баба яга предишната вечер е като всеки петък :beer:
ik
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:18 am
Местоположение: Монреал

Мнение от ik »

не дезориентирайте, моля! аз на приятели "тръбя" навсякъде, че на 13 септември в 12.30 ч. пред пилоните на НДК. Хайде за последно да се разберем!!!
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

А хората които не са от провинцията и не са от София?
Не че има такива но все пак ;)
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

Мнение от miloto »

Kiwi написа:А хората които не са от провинцията и не са от София?
Не че има такива но все пак ;)
Tova pak shto za vapros e?
:roll:
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

miloto написа:
Kiwi написа:А хората които не са от провинцията и не са от София?Не че има такива но все пак ;)
Tova pak shto za vapros e?
:roll:
Изображение

Истината е, че не обичам когато думата "провинцията". Може би съм старомоден или избивам някакви комплекси :)
Та затова и попитах няма ли го третото измерение между нас или всичко е само София и провинцията.

Бъдете здрави
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Има, Киви, има...
Това са хората от третия вид...
То и софиянците можеш да ги познаеш в събота слетобед... като махнеш тия, дето са си отишли по селата, и тея, дето са дошли да "пазарят" :D , ще останат има-няма 100 хиляди...
На истинските софиянци не им дреме, че са такива, а другите все едно че са хванало Господ за шлифера, като живеят в София...
Мдаа, комплекси...
Готина снимка :D
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

съжалявам ако съм засегнал някого. за мен софиянец и провинциалист не са стойностти. ако сте на ти с френския и там има такава думичка province и никой не се засяга.... все пак темата е за срещата, а не за Радини вълнения :lol:
ZouZou
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ZouZou »

Хи-хи не се косете и гневете на кивито, той е от "там някъде" :P :wink: :P
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

"A mind is like a parachute, it doesn't work if it isn't open."
--Frank Zappa

Опитвам се приятели. Наистина се опитвам, но не успявам. Проклети български думи. Как ли не се опитвам да нарека родния си край "провинцията" и винаги не ми се удава. А тази гадна дума "страната", не изчезва от съзнанието ми.

Кажете как да го отворя този парашут?

Помогнете.........

Трябва ли да бъда себе си?
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

Мнение от miloto »

Kiwi ne se kosi be chovek, ia prati po-dobre niakoia snimka, ti vse gi podbirash edni......

Lek den i have fun!!!!
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

Опитвам се приятели. Наистина се опитвам, но не успявам. Проклети български думи. Как ли не се опитвам да нарека родния си край "провинцията" и винаги не ми се удава. А тази гадна дума "страната", не изчезва от съзнанието ми.

Кажете как да го отворя този парашут?

Помогнете.........

Трябва ли да бъда себе си?

Хей Kiwi, не забравяй, че парашута може да ти "свърши работа" дори когато е затвотен....всичко зависи от гледната точка и желанието.
Не ти трябва парашут, за да се издигнеш обаче....само при падането....
А себе си трябва да бъдеш, независимо от това къде се намираш и с кого общуваш.
"Провинция", "страна", "държава", "столица".....това са само думи. Защо се опитваш да им придаваш и ти самия някакъв отрицателен смисъл и да бягаш от тях? Остави това на тези, които търсят с какво да си запълват и без това безсмислено пропиляното време...
Ето, аз имам едно малко чудно детенце на 2 годинки. И все по-често и завиждам за чудния, малък свят, в който живее....защото там тези, а и много други думи просто ги няма, не съществуват, не важат, нямат стойност...И ми е страшно грозно и мъчно, че след някоя друга годинка и тя ще си блъска главата и ще търси отговори на хиляди смотани и безсмислени въпроси. И ще се чуди защо слънцето изгрява и залязва, а то просто си е там...и независимо от това дали му харесва или не, ние го наричаме "слънце".
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »


Хей Kiwi, не забравяй, че парашута може да ти "свърши работа" дори когато е затвотен....всичко зависи от гледната точка и желанието.
Не ти трябва парашут, за да се издигнеш обаче....само при падането....
А себе си трябва да бъдеш, независимо от това къде се намираш и с кого общуваш.
"Провинция", "страна", "държава", "столица".....това са само думи. Защо се опитваш да им придаваш и ти самия някакъв отрицателен смисъл и да бягаш от тях? Остави това на тези, които търсят с какво да си запълват и без това безсмислено пропиляното време...
Ето, аз имам едно малко чудно детенце на 2 годинки. И все по-често и завиждам за чудния, малък свят, в който живее....защото там тези, а и много други думи просто ги няма, не съществуват, не важат, нямат стойност...И ми е страшно грозно и мъчно, че след някоя друга годинка и тя ще си блъска главата и ще търси отговори на хиляди смотани и безсмислени въпроси. И ще се чуди защо слънцето изгрява и залязва, а то просто си е там...и независимо от това дали му харесва или не, ние го наричаме "слънце".
Благодаря за подкрепата.

Наистина си права да търсим само красивото........
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

утре събота в 12,30 пред пилоните, а ?
Заключено