Въпрос за зимна сесия 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
mariqpetrova
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 4:19 pm

Re: Въпрос за зимна сесия 2010

Мнение от mariqpetrova »

Като става въпрос за точки аз бях останала с впечатление че точките се смятат към момента на подаване на документите, а не на интервюто. Дали е така? :?: Много ще ми е полезно да ми кажете, защото и моята дъщеря става на 12 на пролет.


Изпратени документи Виена- 31.05.2010
Аccusé 26.07.2010
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Въпрос за зимна сесия 2010

Мнение от anibani »

Като чакаща вече година и три месеца да завърша тая процедура, просто искам да споделя с Вас, че чакането е ужасно. :@
Е ще си кажете, тя поне е ясна - минала е всичко и чака само покана за визи. Ама като гледам как ги пращат - по 2 на месец, просто ми иде да се ...
И всеки ден отивам на работа и ми се иска да ми е последен. Цялото семейство живеем разкрачено и всичко зависи от един мейл. От друга страна иде зима и ми се иска да пристигна в по - нормални метерологични условия.
Единствения ми съвет към всички е да държите, сътовентите изпити за ниво и да получите сертификати без интервю.
:y:
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
niky_i
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 12:31 pm

Re: Въпрос за зимна сесия 2010

Мнение от niky_i »

Nescafe написа:Пак остава отворен въпросът:Защо точно с България се случва това?Защо в една съседна Румъния има цели 2 сесии.Това прехвърляне на емигранти за следващата календарна година/съответно забавяне на процедурата като цяло/ и най-рано влизане в Канада евентуално краят на 2011-2012 година /означава ли,че нямат нужда като цяло в момента от емигранти?Когато обаче опира до увеличаване на таксите ние си ги заплащаме в срок,с едничката надежда за нормални срокове на процедурата.Този път доста се изложиха,господата!
Ако това ви успокоява, само в Букурещ населението е колкото в България, да не говорим за цяла Румъния. Другото което трябва да отбележим е че все пак кризата е в световен мащаб, и Канада колкото и голяма и развита държава да е предполагам че и те си правят сметката. Има още нещо доколкото виждам от форума много хора ще пратят TCFQ, което намаля общия брой кандидати за интервю, за тях е по-лесно да организират една 30 дневна сесия отколкото две 10 или 15 дневни(най-малкото отстъпката в радисън ще е много по-прилична). А относно данните на сайта, честно казано аз лично не им се осланям на 100% защото като кандидатствахме ние чак след като започна интервюто обявиха датите за него. Така че споко и учете френски.
mag_66
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 9:33 am

Re: Въпрос за зимна сесия 2010

Мнение от mag_66 »

Акюзето ни е от 21.07 обаче....ще си проличи как ги смятат точките по писмото което ще получим. Чакаме с нетърпение да се раздвижат и първия късметлия да получи писмо по пощата. И веднага да рапортувате във форума че чакането и неизвестността са отвратителни |(
Аватар
kaliopeq
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 3:46 pm

Re: Въпрос за зимна сесия 2010

Мнение от kaliopeq »

Благодарности на Karadjova и nedelcheva_n за информацията. Поне остава времето за подготовка. Сега поне има информация, че сесия все пак ще има, макар и следващата година.
Хора имаме време да се подготвим много добре.
Успех на всички
23.04.2010 - 17.12.2011
Процедура : 1 година, 7 месеца, 24 дни
pileto81
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 9:32 am

Re: Въпрос за зимна сесия 2010

Мнение от pileto81 »

Здравейте явно съм пропуснала къде пише че ще има сесия и кога.успех с френския :) :) :) :)
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Въпрос за зимна сесия 2010

Мнение от Ninushevi »

anibani написа:Като чакаща вече година и три месеца да завърша тая процедура, просто искам да споделя с Вас, че чакането е ужасно. :@
Е ще си кажете, тя поне е ясна - минала е всичко и чака само покана за визи. Ама като гледам как ги пращат - по 2 на месец, просто ми иде да се ...
И всеки ден отивам на работа и ми се иска да ми е последен. Цялото семейство живеем разкрачено и всичко зависи от един мейл. От друга страна иде зима и ми се иска да пристигна в по - нормални метерологични условия.
Единствения ми съвет към всички е да държите, сътовентите изпити за ниво и да получите сертификати без интервю.
:y:
И при нас вече мина година, откакто сме подали документи, а още даже сертификати нямаме!!!А се скъсах да уча, ходих по изпити, получих цели 2 сертификата за езиково ниво( съответно сума пари са наринати, дето се вика) и до този момент ни вест, ни кост! А последния документ е получен официално на 22 юли! То както върви може да утикаме още година, докато евентуално получим заветните визи. Та мисълта ми е, че дори с изпити не стават бързо нещата. Даже ми се струва, че прекалено се забавиха.Какви са тея "административни срокове" като дължина, кой ли знае....Чакането е направо убийствено.. :@
Последно промяна от Ninushevi на Чет Окт 21, 2010 3:07 am, променено общо 1 път.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Въпрос за зимна сесия 2010

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 5:12 pm, променено общо 1 път.
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Въпрос за зимна сесия 2010

Мнение от nedelcheva_n »

ЕЕЕ споко бе хора, поживейте си още малко в абсурд и хаус, какво не Ви харесва тук, вижте че и при тях нещата не са с точен регламент, така че много чакане ще има изкарайте от шкафа ТЪРПЕНИЕТО
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Въпрос за зимна сесия 2010

Мнение от anibani »

Ninushevi,
съчувствам Ви.
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Въпрос за зимна сесия 2010

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 5:13 pm, променено общо 1 път.
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Въпрос за зимна сесия 2010

Мнение от KASTA7372 »

Нещата се бавят не само на първи и втори етап от процедурата, ами и на последен- изпратили сме си паспортите за визи на 28.09 и още чакаме да се върнат вече 23 ден.........а статуса ни е променен на взето решение, така че е необеснимо това бавене. Аз пожелавам на всички които са на различни етапи от процедурата- да пишат писма и да искат да бъдат информирани за всяко ненормално забавяне, а друг е въпросът дали ще ви отговорят.Късмет и здрави нерви! :y:
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за зимна сесия 2010

Мнение от bttm »

KASTA7372 написа:Нещата се бавят не само на първи и втори етап от процедурата, ами и на последен- изпратили сме си паспортите за визи на 28.09 и още чакаме да се върнат вече 23 ден.........а статуса ни е променен на взето решение, така че е необеснимо това бавене. Аз пожелавам на всички които са на различни етапи от процедурата- да пишат писма и да искат да бъдат информирани за всяко ненормално забавяне, а друг е въпросът дали ще ви отговорят.Късмет и здрави нерви! :y:
След промяна на статуса минават минимум три четири дни за поставяне на визите в паспортите и за издаване на документите за постоянно пребиваване :!:
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Въпрос за зимна сесия 2010

Мнение от KASTA7372 »

Ами аз не знам точно от кога ни е променен статуса, но би трябвало тогава в писмото покана за виза да пише че паспортите се връщат за 20-25 работни дни, а не за 15. При вас кога се върнаха паспортите? /малко наводнихме темата.../
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Публикувай отговор