Измами в ebay

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Измами в ebay

Мнение от tonich »

MrGeek написа:...безплатната доставка на първия търговец идва малко съмнителна...
Причината е, че използва услугите на Hong Kong Post, които са доста по-евтини от UpS Ground.
Гийк, не си наясно са мат'ряла май... :rofl:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Измами в ebay

Мнение от kill_u »

tonich написа:
MrGeek написа:...безплатната доставка на първия търговец идва малко съмнителна...
Причината е, че използва услугите на Hong Kong Post, които са доста по-евтини от UpS Ground.
Гийк, не си наясно са мат'ряла май... :rofl:
По какво съдиш, че използва тия услуги? По това че продавача е от Хонк Конг ли?

Ако е така наистина пощите там са безплатни защото съм поръчвал от dealextreme и всичко идва с тях.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Измами в ebay

Мнение от tonich »

Не е безплатна, но е в пъти по-евтино от UpS. За теб е безплатно, защото продавачът плаща транспорта, което пък калкулира в цената на стоката си. Недостатъкът е, че идва по-бавно.
Всичко, което идва от Хонк Конг е през тамошните пощи.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Измами в ebay

Мнение от MrGeek »

kill_u написа: Ако е така наистина пощите там са безплатни защото съм поръчвал от dealextreme и всичко идва с тях.
Чак пък безплатни няма как да са. Ето точен калкулатор на тарифите им. Можеш да си сметнеш точно колко всъщност струва доставката на тази батерия (предполагам лесно можеш да й измериш теглото плюс още известен грамаж за опаковката).
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Измами в ebay

Мнение от kill_u »

MrGeek написа:
kill_u написа: Ако е така наистина пощите там са безплатни защото съм поръчвал от dealextreme и всичко идва с тях.
Чак пък безплатни няма как да са. Ето точен калкулатор на тарифите им. Можеш да си сметнеш точно колко всъщност струва доставката на тази батерия (предполагам лесно можеш да й измериш теглото плюс още известен грамаж за опаковката).
Е MrGeek, ако я пратят с тия пощи както каза колегата tonich те са си я забили цената на доставката в цената на батерията.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Измами в ebay

Мнение от MrGeek »

kill_u написа:Е MrGeek, ако я пратят с тия пощи както каза колегата tonich те са си я забили цената на доставката в цената на батерията.
Именно, така можеш да прецениш колко идва цената само на батерията.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Измами в ebay

Мнение от ablood »

Стъписващо, но днес с Canada post пристигна една пратка, поръчана преди над 2 месеца, за която ми върнаха парите още преди 3 седмици. :worried: Сега трябва пак да им плащам. Една друга пратка все още се губи.

Пощите имат огромни проблеми в някои кватрали. Разказваха ми за една фирма в St-Laurent, която не си получавала част от пощата над месец. Шефа се обадил вчера в Canada post, разкрещял се и след 40 минути му донесли липсващата поща - десетки важни бизнес-писма. Много от тях с фактури, за чието плащане той вече е закъснял и е силно злепоставен. Други с чекове. Интересно, къде са ги складирали с намерение "някой ден" да им ги пратят?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Измами в ebay

Мнение от optics »

8ми (бизнес) ден чакам доставка от Роджърс (с DHL) която трябвало да дойде за 3-5 (бизнес) дни.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Измами в ebay

Мнение от Rhea »

ablood написа: Пощите имат огромни проблеми в някои кватрали. Разказваха ми за една фирма в St-Laurent, която не си получавала част от пощата над месец. Шефа се обадил вчера в Canada post, разкрещял се и след 40 минути му донесли липсващата поща - десетки важни бизнес-писма. Много от тях с фактури, за чието плащане той вече е закъснял и е силно злепоставен. Други с чекове. Интересно, къде са ги складирали с намерение "някой ден" да им ги пратят?
Гарантирам ти, че има друго обяснение което разказващия ти случката, или незнае или премълчава. За да доставят писмата за 40 минути, това означава, че са били на лице, т.е. в пощата са знаели къде са. Това може да стане, ако например редовния пощальон е в отпуска и го замества нов, който дословно следва препоръките за сигурност. Забелязва той, че нещо не е наред на посочения адрес, или може за известно време нещо наистина да не е било наред, като реконструкция например и уведомява шефа си, че на този адрес не може да се доставя поща. Между другото това се случва често през зимата със заледените стълби. Шефа проверява и ако и той е съгласен, че адреса не отговаря на изискванията, получателя се известява писмено да отсрани проблема. Докато това не стане кореспонденцията му е на разположение в пощенския клон, но той трябва да ходи да си я взима. Когато проблема е отстранен трябва да се уведоми пощенския клон за да им занесат писмата които са били складирани.
Предполагам в дадения случай, проблема е бил отстранен и пощальона е започнал да доставя текущата поща, но той автоматично незнае, че някъде се е трупала поща за този адрес.
Работните места на пощальоните се проверяват всеки ден и със сигурност не могат да складират писма. Изключвам случаите когато единици са го правили умишлено, но това е друга тема. Тогава ги пишат по вестниците, уволняват ги и ги съдят.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Измами в ebay

Мнение от ablood »

Стълбите били заледени (още не са),
пощальона бил в отпуска (на кой му пука),
нещо било в реконструкция (нищо на етажа),
писмата били на разположение да си ги потърси в пощата (явно)...

Купчина нелепи обяснения, като се има впредвид, че част от пощата пристига. На жена ми редовно и носят писма, грешно оставени в съседни офиси и обратното. Много по-лесно е да се признае, че има проблем в района, нали?

В моя квартал за 4 години никога не съм получавал чуждо писмо.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Измами в ebay

Мнение от Rhea »

ablood написа: Купчина нелепи обяснения, като се има впредвид, че част от пощата пристига. На жена ми редовно и носят писма, грешно оставени в съседни офиси и обратното. Много по-лесно е да се признае, че има проблем в района, нали?
Прав си. Признавам, че има проблем в района. Наистина било по-лесно, къде ли съм тръгнала и аз с тези нелепи обяснения...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Измами в ebay

Мнение от ablood »

Това би трябвало да е ирония, но всъщност прозвуча съвсем човешки.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ioiobg
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:03 pm

Re: Измами в ebay

Мнение от ioiobg »

аз до тук съм имал 2 проблема - поръчах си портативен DivX playeр от едно говедо с малко продажби живеещ някъде наблизо в лавал и си викам тоя е тукашен сигурно не е разбоиник пук и да е е къде е лавал - да ама говедото не праща нито стоката нито получавам писмо че е пратил нещо 2 седмици , 3 седмици, и аз го предупредих че ще се разправа с pay pal ili s ebay, ама на него не му дреме и пуснах оплакване до paypal и чак като ескалирах оплакването до финалната фаза говедото се обади че го праща веднага и доиде за 1 ден. После ми се молеше да затворя случая няколко пъти докато се смилих и го затворих .
А и веднъж по погрешка поръчах некакви части за сервера в работата от хонг конг, въпреки че бях щракнал да ми показва листинги само от северна америка, та ми се беше поизправила косата ама вси4ко доиде нормално и навреме.
Другия случай беше със една свиня от щатите преди години ми изпрати погрешен процесор пък пробвах да се оплача и от тоя ама paypal отказа да се занимава и ме остави сам да си заплашвам продавача ама пак накрая прати горе долу каквото трябваше.
DISCO до зори!!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Измами в ebay

Мнение от ablood »

Но като се тегли чертата май всичко идва, или рвъщат парите. В най-лошия случай чакаме повечко.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Измами в ebay

Мнение от optics »

Пратката ми от Роджърс (обещани 5 бизнес дни) дойде на 15-тия бизнес ден ! Междувременно изкарах 2-3 часа на телефона. Кретени ! Минаваш автоматичните менюта, сичко точно по въпроса, накрая някъв малоумник дига и вика - добре - кажи ся къв е проблема. Казвам му, той казва - е, ама ти не си за нас, щото си пазарувал онлайн. Мчи викам - аз още от номера дето набрах беше за роджърс.ком. Е не вика, набери друг - и ми дава тоя дето е за дженерал инкуайрис... и така до побъркване - всеки те прехвърля.. имаше една кака, по-разбрана - викам не ме прехвърляй че ми писна, тя вика - добре аз ще ги намеря лично. И така чакам 15 минути, каката се включва и ми вика - абе тия и мен ме туриха он холд, не знам колко ще ме държат, дай да ти звънна като намеря нещо... и действително след час ми звънна. Целия зор беше, че трудно се стига до тоя дето може да провери тая пратка, а когато се стигне, той търси , търси и никъде не може да я открие. Все едно нищо не съм платил (а според кредитната карта - съм).
Изобщо, дето казал оня - аааа, енергото ли сте - и на вас да ви ... !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор