Оръжие в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Оръжие в Канада

Мнение от Rall »

Прасчо мамин, на мене пищова ми служи единствено за дупчене на хартиена мишена. Не мога да разбера кво толко странно има.
Dead Eyes See No Future
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Оръжие в Канада

Мнение от prace »

E, то оставаше и да ти служи за да се целиш в хората и да ги дупчиш.....
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Оръжие в Канада

Мнение от hadministratora »

prace написа:А защо са ви тия пушки и пистолети? Някакви личностни проблеми? Или нещо анатомично?
Колите ме кефят, чисто като техническо творение и обичам да карам. Оръжията също ме кефят като техническо творение и.... какво да правя с един пищов освен да стрелям. Имам вече сигурно към 50-60 кутийки, ама ако карам в тоя дух у дома ще стане пункт за вторични суровини докато реша да жертвам 150 кинта за играчка :D
Всъщност може би това е най-точното обяснение - "трябва" ми играчка, а не че наистина имам потребност от оръжие :)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Оръжие в Канада

Мнение от kill_u »

hadministratora написа:
prace написа:А защо са ви тия пушки и пистолети? Някакви личностни проблеми? Или нещо анатомично?
Колите ме кефят, чисто като техническо творение и обичам да карам. Оръжията също ме кефят като техническо творение и.... какво да правя с един пищов освен да стрелям. Имам вече сигурно към 50-60 кутийки, ама ако карам в тоя дух у дома ще стане пункт за вторични суровини докато реша да жертвам 150 кинта за играчка :D
Всъщност може би това е най-точното обяснение - "трябва" ми играчка, а не че наистина имам потребност от оръжие :)
Ми ходи бумкай на опън арената, там поне и противници има :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Оръжие в Канада

Мнение от Rall »

prace написа:E, то оставаше и да ти служи за да се целиш в хората и да ги дупчиш.....
Еми щом ти е ясно кво питаш точно? Правиш се на интересен или кво? Ако просто си просиш некой да ги тегли една , аз вече ти я теглих ама са ме цензурирали...
Dead Eyes See No Future
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Оръжие в Канада

Мнение от demococcus »

Мъжът трябва да умее да стреля и да се бие. Поне малко. Дори и ако живее в много уредено и много спокойно място.

Пък стрелянето си е спорт като всички останали. Дори не изисква много мускули и пънене. Жена ми е клечава мадамка, изключително миролюбива и мила, но обича да стреля с флоберкови патрони.

Човек, който дупчи мишени, не бива да бъде отъждествяван с убиец, също както и не бива да отъждествявате себе си с Джак Изкормвача, докато режете хляб с големия кухненски нож... ;)

Аз пък си мечтая за пушка. Мисля че е доста по-трудна и по-занимателна от пистолета. Скромният ми опит с пистолет сочи че е сравнително лесно човек да се научи да тряска десетките ако го оставят да се мери спокойно, оттам нататък започват клоунските номера... за бързо изваждане от кобура, завъртане и стрелба, стрелба по многобройни мишени. Докато пушката (нямам опит с пушка) май е повече свързана с мислене и преценка... Дано имам късмета да пробвам някой ден.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Оръжие в Канада

Мнение от Rall »

Мммм тука не съм много съгласен, мисля че пушката е далеч по лесна за усвояване от пистолета. Като признавам в спортната стрелба имам повече практика с пистолет отколкото с пушка та сигурно съм малко пристрастен. Пистолета се държи с една ръка и е доста по трудно да се получи пълно "успокоение" на мерните прибори, има далеч по "интуитивно" решение за точния момент. А иначе всички елементи важни за стрелбата и с пушка са налице - правилното дишане, правилното задържане на дъха, стремежа да си максимално спокоен и да подържаш нисък сърдечен ритъм то си е цяла йога... Това разбира се го има и при стрелбата с пушка но там поне на мен ми липсва " интуитивния" момент както писах по-горе. При стрелбата с въздушен пистолет на 10м. се правят 60 изстрела за 1ч 30м. След всеки изстрел се презарежда и отново се прицелваш което при положение че пистолета тежи около кило не е за пренебрегване като необходима физическа подготовка. До този момент никой в света не е постигал макс. брой точки - 600. Просто е много трудно да си в еднаква физическа и психическа кондиция при първия и при 60 - тия изстрел.
Dead Eyes See No Future
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Оръжие в Канада

Мнение от Павел »

Marto написа:
В много щати обикновени хора, които не са престъпници могат да си вземат разрешително да си носят пистолет в палтото/гащите.
Пълен BS - такова нещо в нито един щат не е позволено. Оръжето се носи само на път към стрелбището в колата, като патроните са в жабката, пистолета в багажника, или обратно.
Навремето бяха зачестили посегателства към таксиджиите във Флорида и имаше предложение да им се разреши да носят оръжие докато карат таксито. Те самите отхвърлиха това предложение и с право - всеки един престъпник борави много по-добре и по-бързо с оръжието от обикновения човек.

Притежаване на пистолет е неизживяно детство или постказармено изкривяване.
Предпочитам да се чувствам мачо благодарение на пищова в гащите си.
Берета-Ментета. По-добре в гащите истинска Чугунета.

Най-сигурния начин да не ти се случи нещо е да знаеш къде да ходиш и къде не. Комен сенс е най-добрата защита.
Дори и в годините на дивия запад много шерифи са издавали заповеди всеки новодошъл в града да си остави оръжието на съхранение при тях.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Оръжие в Канада

Мнение от Rall »

Притежаване на пистолет е неизживяно детство или постказармено изкривяване.
Предпочитам да се чувствам мачо благодарение на пищова в гащите си.
Берета-Ментета. По-добре в гащите истинска Чугунета.
Да де само че при стрелбата веднага се вижда на мишената дали ставаш или си увехнало мушкато , Павка а не да питаш жената добре ли се справи щото е ясно кво ще ти каже... Иначе сички сме мачовци с големи пищови ама ко си говорят жените за нас като не сме наблизо... мани по добре да не знаем :lol:
Dead Eyes See No Future
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Оръжие в Канада

Мнение от kill_u »

Rall написа:
Да де само че при стрелбата веднага се вижда на мишената дали ставаш или си увехнало мушкато ,
Това направо ме застреля с бояджийския пистолет..... И как разбираш дали някой е увехнало мушкато като стреля с пушка. Разбирам да излезе срещу някой 150 кила мускули и да го разсипе от бой, ама това с пушката не го разбрах наистина.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Оръжие в Канада

Мнение от Marto »

Павел написа:
Marto написа:
В много щати обикновени хора, които не са престъпници могат да си вземат разрешително да си носят пистолет в палтото/гащите.
Пълен BS - такова нещо в нито един щат не е позволено. Оръжето се носи само на път към стрелбището в колата, като патроните са в жабката, пистолета в багажника, или обратно.
http://en.wikipedia.org/wiki/Concealed_ ... ted_States"

Concealed carry in the United States

Concealed carry, or CCW (carrying a concealed weapon), refers to the practice of carrying a handgun or other weapon in public in a concealed manner, either on one's person or in proximity.

While there is no federal law specifically addressing the issuance of concealed carry permits, 48 states have passed laws allowing citizens to carry certain concealed firearms in public, either without a permit or after obtaining a permit from state or local law enforcement.
Аляска, Вермонт и Аризона дори не изискват да си изкараш разрешително. Под "certain concealed firearms" обикновено се има предвид пищови.

Калифорнийците май не знаете много за живота в т.н. "флайовър кънтри". ;)
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Оръжие в Канада

Мнение от Rall »

kill, имах в предвид че веднага се вижда резултата и не се чака мнението на някой друг което изобщо не е меродавно както е в "креватната" стрелба. Са разбра ли или да ти рисувам картинки кат на програмист? И откъде на къде ще помиташ некой от бой който нищо не ти е направил само щот е 150 кила за да се докажеш като незнам къв? Изобщо прави ми впечатление че противниците на оръжието май са много нервни и агресивни, един пребива хора , другия е сигурен че ако добара пищов първата му работа ще е да почне да дупчи хората... Давайте го малко по изи бе .
Относно "опен арена" нали не мислиш че ако си номер1 на NFS наистина можеш да караш кола? ама ти си по компютрите де мое и верно така да мислиш...
Dead Eyes See No Future
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Оръжие в Канада

Мнение от kill_u »

Rall написа:kill, имах в предвид че веднага се вижда резултата и не се чака мнението на някой друг което изобщо не е меродавно както е в "креватната" стрелба. Са разбра ли или да ти рисувам картинки кат на програмист? И откъде на къде ще помиташ некой от бой който нищо не ти е направил само щот е 150 кила за да се докажеш като незнам къв? Изобщо прави ми впечатление че противниците на оръжието май са много нервни и агресивни, един пребива хора , другия е сигурен че ако добара пищов първата му работа ще е да почне да дупчи хората... Давайте го малко по изи бе .
Относно "опен арена" нали не мислиш че ако си номер1 на NFS наистина можеш да караш кола? ама ти си по компютрите де мое и верно така да мислиш...
С тази разлика, че аз даже и да съм нервен както си мислиш не грабвам пищова да ходя да стрелям. Имам си по приятни начини да ме избива. Да противник съм на оръжието и то твърдо. Но няма да влизам в спорове защото те са абсолютно безмислени. Това, което живота ще те научи никой не може да ти го втълпи.....
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Оръжие в Канада

Мнение от cocose »

А преди много време, носенето на оръжие е било толкова нормално и естествено, че хората даже и не се се замислили да го вкарат като основен закон......и като резултат, са били добавени поправки ограничаващи изконното право за носене на оръжие, на каквото и да е :) .
Ще се опитам да ви припомня че по времето на "терористе" (по мексиканскому), са успели да пресекат лизензират/забранят "machine gun" с една много хитра хватка, налагането на такса/данък когато пресичаш щатската граница :lol:
В превод, притежаването на картечница тогава е било нещо най нормално :o
Макар че, според Магна Харта, понеже правителството служи на народа, ако народа сметне че то не си върши работата, тогава има законното право да го свали от власт, дори и със оръжие :rock:
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Оръжие в Канада

Мнение от cocose »

Павел написа:
Marto написа:
В много щати обикновени хора, които не са престъпници могат да си вземат разрешително да си носят пистолет в палтото/гащите.
Пълен BS - такова нещо в нито един щат не е позволено. Оръжето се носи само на път към стрелбището в колата, като патроните са в жабката, пистолета в багажника, или обратно.
Навремето бяха зачестили посегателства към таксиджиите във Флорида и имаше предложение да им се разреши да носят оръжие докато карат таксито. Те самите отхвърлиха това предложение и с право - всеки един престъпник борави много по-добре и по-бързо с оръжието от обикновения човек.

Притежаване на пистолет е неизживяно детство или постказармено изкривяване.
Предпочитам да се чувствам мачо благодарение на пищова в гащите си.
Берета-Ментета. По-добре в гащите истинска Чугунета.

Най-сигурния начин да не ти се случи нещо е да знаеш къде да ходиш и къде не. Комен сенс е най-добрата защита.
Дори и в годините на дивия запад много шерифи са издавали заповеди всеки новодошъл в града да си остави оръжието на съхранение при тях.
Пропускаш нещо много важно, а то е че ВСИЧКИ всъщност са имали оръжие 8)
Публикувай отговор