На доброволни начала

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.

Имате ли участие в доброволни акции/организации

Да, редовно вземам участие (седмично или месечно)
6
14%
Тук-таме, 2-3 пъти годишно
9
21%
Да не съм луд да им работя без пари?
9
21%
Нямам време
18
43%
 
Общо гласове: 42
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: На доброволни начала

Мнение от nikolovata »

Поmагаm с удоволствие при организирането на mероприятия от у-щето на сина mи и в разни др. проекти. Даже скоро извлякох дивидент, записах го със закъснение от 2 седmици за едно mероприятие.
В работата доскоро бях в коmитета за организиране на социални дейности и партита, после и президент на синдиката (на доброволни начала, даже и пицата си плащах).
Това брои ли се :D

Връзки определено не съm ползвала :emo:
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: На доброволни начала

Мнение от Преуспял »

nikolovata написа:Поmагаm с удоволствие при организирането на mероприятия от у-щето на сина mи и в разни др. проекти. Даже скоро извлякох дивидент, записах го със закъснение от 2 седmици за едно mероприятие.
В работата доскоро бях в коmитета за организиране на социални дейности и партита, после и президент на синдиката (на доброволни начала, даже и пицата си плащах).
Това брои ли се :D

Връзки определено не съm ползвала :emo:
Брои се :)
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: На доброволни начала

Мнение от Преуспял »

filipne написа: ...и после те те препоръчват, независимо, че никога не са работили с теб и си нямат хабер колко струваш като специалист?
Нали точно ти ни разправяше как връзкарите ги назначавали ако и да са пишман специалисти? С какво не си съгласен ;)

А дори и само да миеш чинии в някоя soup kitchen*, хората пак разбират що за птица си, как работиш в колектив, каква ти е работната етика... неща от които работодателите много се интересуват. Щото всеки с някаква тапия и резюме все ще поназнайва нещичко по специалността.
_________
*miteto, чак сега се сетих, преди 4-5 години се запознах с един паралия, който точно това правеше всяка сутрин в събота.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: На доброволни начала

Мнение от Rall »

Абе се си мисля, че точно тия паралии, президенти на компании, високоплатени кадри и друга подобна гад, много добре са си направили сметката какви ползи могат да извлекат от тая далавера и деистват единствено за своя изгода. Тва че го правят за благото на обществото и така нататък дрън - дрън могат да го разправят на "native" - балъците. За без кинти - не ме търси за нищо!
Dead Eyes See No Future
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: На доброволни начала

Мнение от filipne »

Преуспял написа:
filipne написа: ...и после те те препоръчват, независимо, че никога не са работили с теб и си нямат хабер колко струваш като специалист?
Нали точно ти ни разправяше как връзкарите ги назначавали ако и да са пишман специалисти? С какво не си съгласен ;)

А дори и само да миеш чинии в някоя soup kitchen*, хората пак разбират що за птица си, как работиш в колектив, каква ти е работната етика... неща от които работодателите много се интересуват. Щото всеки с някаква тапия и резюме все ще поназнайва нещичко по специалността.
_________
*miteto, чак сега се сетих, преди 4-5 години се запознах с един паралия, който точно това правеше всяка сутрин в събота.
Къде видя, че не съм съгласен ?

А това че много било важно "що за птица си, как работиш в колектив, каква ти е работната етика..." и бла - бла - чудесно, ама съвсем не е достатъчно, щото човека може да си ги има тези качества и да е тъп като дъб. И точно това се и случва понякога.

А това " Щото всеки с някаква тапия и резюме все ще поназнайва нещичко по специалността " може да го каже само един правист. При вас наистина е нужно малко да поназнайвате и сте готови :D
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: На доброволни начала

Мнение от Преуспял »

filipne написа: А това че много било важно "що за птица си, как работиш в колектив, каква ти е работната етика..." и бла - бла - чудесно, ама съвсем не е достатъчно, щото човека може да си ги има тези качества и да е тъп като дъб. И точно това се и случва понякога.
Ако се случи да е толкова тъп, ще го разкарат. Твоят колега, дето толкова ти е почернил живота, може да не е чак толкова тъп колкото ти си представяш/ :lol:
filipne написа: А това " Щото всеки с някаква тапия и резюме все ще поназнайва нещичко по специалността " може да го каже само един правист. При вас наистина е нужно малко да поназнайвате и сте готови :D
Я обоснови малко тази си дълбока мисъл :rofl:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: На доброволни начала

Мнение от myhata II »

Доброволен труд в църква,комюнити центрове,болници и училища е ок,но всичко друго свързано с частни бизнеси и фондации са глупости и незаконно ,на това бакя пра дядо ми му викали АНГАРИЯ 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: На доброволни начала

Мнение от filipne »

Преуспял написа:
filipne написа: А това че много било важно "що за птица си, как работиш в колектив, каква ти е работната етика..." и бла - бла - чудесно, ама съвсем не е достатъчно, щото човека може да си ги има тези качества и да е тъп като дъб. И точно това се и случва понякога.

Ако се случи да е толкова тъп, ще го разкарат. Твоят колега, дето толкова ти е почернил живота, може да не е чак толкова тъп колкото ти си представяш/ :lol:
Пак бълнуваш .. за някой дето ми почернил живота - ха-ха ! Добре го извъртя, по адвокатски
Ще го разкарат друг път, нали си има връзки.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: На доброволни начала

Мнение от filipne »

Преуспял написа:
filipne написа: А това " Щото всеки с някаква тапия и резюме все ще поназнайва нещичко по специалността " може да го каже само един правист. При вас наистина е нужно малко да поназнайвате и сте готови :D
Я обоснови малко тази си дълбока мисъл :rofl:
Нема нужда. Тълкувай си я като правист - закон, или като дявол - евангелие (което си е същото :D ).
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: На доброволни начала

Мнение от Iris »

Изумих се от това колко са ангажирани повечето от тези хора с фъндрейзинг, членуване във всякакви бордове на благотворителни организации и всякакви други доброволни начинания...
От десетилетия фундрейзингът на Запад е мноооого доходен бизнес.
Имат колосални "административни разходи", скъпи "site visits" и "заплащане на експерти".
Вече и в БГ стана много модерно.
Особено да се взимат "% административни разходи" от евро проекти...

Иначе евала на хората, които помагат от сърце, било то в училищата, църкви, кухни, еко инициативи, озеленяване и т.н.

P.S.: Може да се замислим колко пари стигат до децата, за които се пращат sms в БГ?
Като се спадне ДДС, а после и 50% taksa за мобилния оператор ...
Кoй всъщност печели?
И после колко административни разходи, хонорари консултанти...
И колко стигат до децата?
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: На доброволни начала

Мнение от miteto »

Iris написа:
Изумих се от това колко са ангажирани повечето от тези хора с фъндрейзинг, членуване във всякакви бордове на благотворителни организации и всякакви други доброволни начинания...
От десетилетия фундрейзингът на Запад е мноооого доходен бизнес.
Имат колосални "административни разходи", скъпи "site visits" и "заплащане на експерти".
Абсолютно:
http://www.cbc.ca/canada/story/2010/09/ ... isers.html"
Според статията има сума ти организации, които са дали над 50% от събраните пари на външни fundraisers. Отделно ще трябва да заделят пари за административните разходи които самите те имат - и кво остана от парите за тези, които се нуждаят от тях?
Аз винаги съм се чудел всяка година, като обявят сумите за Торонто събрани от United Way и подобни организации - че то всеки бедняк в Торонто вече трябва да има по едно скромно кондо и нова кола. Да ама не, няколко шкембелии са увеличили ханша с 10 см и банковата сметка с няколко стотин хиляди :devil:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: На доброволни начала

Мнение от ivanko13 »

Готов съм доброволно да помагам на болни деца, стари хора, пострадали и т.н. В смисъл да даря труда си ... За фъндрейзинг дето фондацийки разни го организират и си правят профит от цялата работа не съм навит ...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: На доброволни начала

Мнение от filipne »

Идеята на тази тема беше как да си направим връзки "дарявайки" нещо си :
Преуспял написа:
Та колко от пишещите тука, особено тези които се оплакват, че нямат връзки, даряват време и усилия за такива каузи?
Ама вие я опорочихте с разни анализи на това колко полезни са такива кампании :hai:
Последно промяна от filipne на Пет Сеп 24, 2010 9:41 pm, променено общо 1 път.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: На доброволни начала

Мнение от hadministratora »

ivanko13 написа:Готов съм доброволно да помагам на болни деца, стари хора, пострадали и т.н. В смисъл да даря труда си ... За фъндрейзинг дето фондацийки разни го организират и си правят профит от цялата работа не съм навит ...
Да, за съжаление в наши дни даряването е смислено и сигурно (ако мога така да се изразя) само ако даряваш това от което има нужда директно на този който има нужда. Защото дори ако дариш пари някой в нужда, има голяма вероятност да не се похарчат по предназначение.....
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: На доброволни начала

Мнение от desiR »

Извинявам се за, може би според някои неадекватния въпрос, но КЪДЕ мога да намеря информация за организации и институции (болници, мисии, църкви и пр. обществени), които предлагат работа за доброволци и КАК се случват нещата в началото - аз ли трябва да отида и да попитам за такава възможност или се кандидатства с документи дистанционно, както за друга работа и те евентуално те търсят?
27.05.2009 DSC Виена
17.06. Accusé
29.10. Покана за интервю по е-mail (по пощата-ЗАГУБЕНА!)
03.12. Интервю
16.12.DRP Букурещ
20.01.2010 Баркодове
19.02.Медицински 15.03 OK
13.05.Покана за визи
07.06. ВИЗИ
Публикувай отговор