Семейство от БГ на гости - визи???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Семейство от БГ на гости - визи???

Мнение от zorina »

Искам да поканя сестра ми с мъжа й и детето им да дойдат на гости замалко (младо семейство със 7 годишен син...), но се притесняваме дали ще им дадат визи безпроблемно. някой да знае подобен случай?

още- ще могат ли да си ползват тук шофьорските книжки?
благодаря!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Семейство от БГ на гости - визи???

Мнение от ivandaman »

Първите 3 месеца могат да ползват шофьорските книжки от БГ.

За визите? Нали знаеш че зависи от много неща. Трябва да имат достатъчно "неща които ги свъразват с бг" да не са "потенциални емигранти" и т.н .. и т.н. А те младо семейство с дете.. Точно на потенциални емигранти приличат.. Според мен няма да е лесно освен ако нямат супер професии и доходи в БГ и да са достатъчно убедителни че нямат намерение да остават в Канада.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Re: Семейство от БГ на гости - визи???

Мнение от zorina »

ОК за книжките, мерси за отговора..

нищо незнам за семейство и визи :?: канила съм родители досега - без проблем.
дааа - принципно изглеждат потенциални емигранти, ама много интересно като дойдат кво ще правят тука, некой им е постлал.... :x :D
имат си професии, имоти.., искам да гостуват... имат едно дете и е нормално да го доведат..а и аз да го видя...

Друг въпрос:
ОК, да кажем че и тримата кандидатстват за визи. Ако откажат- то за всички ли ще важи или ще откажат само на едния????
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Семейство от БГ на гости - визи???

Мнение от nikolovata »

Ако не пробват, няmа как да разберат, колкото и ние да хвърляmе боб из форуmа.
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
kaloyan.radomirov
Мнения: 89
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 8:12 am
Местоположение: Montréal

Re: Семейство от БГ на гости - визи???

Мнение от kaloyan.radomirov »

Аз мисля, че или ще стане, или няма да стане |(
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Семейство от БГ на гости - визи???

Мнение от roumensp »

zorina написа:Искам да поканя сестра ми с мъжа й и детето им да дойдат на гости замалко (младо семейство със 7 годишен син...), но се притесняваме дали ще им дадат визи безпроблемно. някой да знае подобен случай?
Преди 4 години сестрата на жена ми, мъжът й и детето им (на 2 години) ги пуснаха без проблем и седяха у нас на гости 6 месеца. Ако твоите роднини могат да демонстрират здрави връзки с България (жилище, работа и т.н.) - ще им дадат визи. В поканата пишете, че имате достатъчно средства (дайте и цифра) да ги поемете изцяло финансово през периода на гостуването им.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Семейство от БГ на гости - визи???

Мнение от kill_u »

През 2008 година посетих по покана Канада. Бяхме моето семейство - двама големи и две малки. С нас пътуваха и родителите на съпругата ми. От където и да го погледнеш потенциални емигранти. Ако искте пишете ми на лични да ви кажа какво приготвих, защото тук ще бръкна в здравето на някои хора.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Семейство от БГ на гости - визи???

Мнение от valioiko »

kill_u написа:През 2008 година посетих по покана Канада. Бяхме моето семейство - двама големи и две малки. С нас пътуваха и родителите на съпругата ми. От където и да го погледнеш потенциални емигранти. Ако искте пишете ми на лични да ви кажа какво приготвих, защото тук ще бръкна в здравето на някои хора.
Бъркай смело! :y: Ще е от полза на други!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Семейство от БГ на гости - визи???

Мнение от prace »

kill u,

Давай смело и разказвай, за да разберем и хора, които се гласим един ден да каним роднини как да постъпим.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Семейство от БГ на гости - визи???

Мнение от kill_u »

Може би малко се изхвърлих че ще бръкна в здравето на някой. Всъщност имах спор преди в тази тема с becks и не искам да се повтаря
becks написа:
kill_u написа:
becks написа:
Приятелю/ко, не ги слушай какво ти разправят повечето от изказалите се. Така като гледам повечето никога не са кандидатствали за туристическа виза, но иначе дават съвети как и кое е възможно.

ПОдаването на док. за туристическа виза струва около $70 долара ако не се лъжа. Документите се подготвят за 2 дена и ти отговарят сравнително бързо. Нищо не ти струва да пробваш.

Взимаш поканата от човека, който те кани. резервираш си билет за след 1 месец и ги уведомяваш в молбата за този билет, за да побързат. В поканата да ти напишат, че поемат всички разходи и билети. Това, че нямаш работа не е много добре, но ти все пак можеш да приложиш извлечение от някаква банкова сметка с пари. Връзка със страната си имаш - все пак цялото ти семейство е там.

Пробвай така и пиши какво е станало.
Дрън дрън.
Направи го това и никога няма да получиш виза. Аз лично когато ходих през 2008 година даже нотариалния акт на апартамента преведох плюс талона на пежото, така че хората твърдо искат да са сигурни че имаш нещо насреща. Семейството ти какво ги топли?
Една гола покана от някой си нищо не ти осигурява. Даже и на нея да напишеш доход от милион на година. Още се сещам как ни разпитваха на митницата колко етажа била къщата където отиваме и дали ще можем да живеем всички там. Освен това до нас имаше един англичанин, който отиваше на гости на сестра си и малко остана да не го пусне злобата до нас само защото сестра му работила във ферма в Онтарио и живеела в двустаен апартамент.
Няма начин просто - щом ти си превел талона колата, значи това е задължително изискване!
Не ми е приятно да ме пунтират хора по този начин.

Сега за това как взех визи...
Не намерих нищо сложно, единственото е че трябваше да ходя с документите да ги нося един ден до консулството в София, този ден беше голяма жега.

Иначе за туристическа виза даже не ми трябваше превод от лицензиран преводач на документите, всичко аз сам с една позната си преведохме. Всъщност сега погледнах списъка на документите, които преведох:
- договори за работа на мен и съпругата ми
- нотариални актове на имуществото което притежават двете семейства(става въпрос за апартаментите), другите мисля че не са необходими
- талоните на автомобилите
- наличие на средства в банката(които ние после изтеглихме и купихме с тях билети)
- справки за получаваните заплати за последната година от местоработата
- копия от личните карти, паспортите, а за децата копия и превод на свидетелствата за раждане.
- удостоверение от НОИ за родителите, че са пенсионери
- попълнени документи за кандидатурата за туристическа/temporary виза.
- поканата от приятелите+копие от извадката за декларираните данъци+копия на тяхните паспорти с визите

Това е превеждате си сами всичко, даже не ви трябват и нотариално заверени копия, и го носите в консулството в София(ако още го има). Те го пращат в Букурещ които пък имат следните изисквания:
Изображение

Сега тука виждам, че последното изисквание е канещия да бъде постоянно пребиваващ или гражданин на канада. При мен това условие не беше изпълнено, защото човека който ме покане беше с делегирани права в завода където работеше и реално имаше само работна виза, но не и някаква друга. Въпреки това той ми прати покана където му бяха наблъскали един трицифрен доход, и предполагам затова не са ни правили спънки.
Накрая след два месеца мисля, че беше имахме шест паспорта с визи.

Това е.....

...извинявам се ако добавям по нещо но обикновенно ми идва на акъла малко по късно. Все пак това са 4 години вече
Последно промяна от kill_u на Пон Сеп 06, 2010 2:46 pm, променено общо 1 път.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Семейство от БГ на гости - визи???

Мнение от prace »

Благодаря за отговора. Аз се интересувам за майка ми, която е пенсионерка с мизерна пенсия и няма доходи, които ти и съпругата ти сте имали по онова време. Все пак и двамата сте работели.
А майка ми няма и пари в банка, така че се чудех дали ще можем някога да я поканим да ни гостува.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Семейство от БГ на гости - визи???

Мнение от kill_u »

prace написа:Благодаря за отговора. Аз се интересувам за майка ми, която е пенсионерка с мизерна пенсия и няма доходи, които ти и съпругата ти сте имали по онова време. Все пак и двамата сте работели.
А майка ми няма и пари в банка, така че се чудех дали ще можем някога да я поканим да ни гостува.
Да но с мен идваха и родителите на съпругата ми. Те също бяха пенсионери по това време, е верно че техните пенсии са високи, да са ми живи и здрави, но мисля че няма да имаш никакви проблеми майка ти да вземе виза.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Семейство от БГ на гости - визи???

Мнение от prace »

Ще видим. Да доживеем. Догодина първо ще подам докумнети за канадско гражданство, пък после ще мисля и това.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Семейство от БГ на гости - визи???

Мнение от roumensp »

prace написа:Благодаря за отговора. Аз се интересувам за майка ми, която е пенсионерка с мизерна пенсия и няма доходи, които ти и съпругата ти сте имали по онова време. Все пак и двамата сте работели.
А майка ми няма и пари в банка, така че се чудех дали ще можем някога да я поканим да ни гостува.
На родители на permanent residents / citizens дават визи директно, без да трябва да декларират каквито и да е доходи или връзки с България, поради простия факт че ако поискаш, винаги можеш да ги спонсорираш за permanent residency (т.е. няма смисъл да доказват че не са потенциални емигранти, понеже в действителност са :D ).
Майка ми и майката на жена ми (пенсионерки) не са декларирали никакви доходи когато са кандидатствали за виза.
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Re: Семейство от БГ на гости - визи???

Мнение от zorina »

Благодаря на всички отзовали се по темата. и за куража!!! :rock:

Предполагам, че всеки случай е индивидуален и въпреки това би трябвало да има някакви показатели по които да дават ЗА или Не за виза. Факт че са пускали цели семейство едиснвено и само може да ме радва. Ние подаваме и за тримата....!!! каквото стане, но... мисля че ще са ОК. Аз съм оптимист както винаги:y:

Виждам, че тук се тревожат някои за пенсинери и тн... без проблем за визите, след това също.. никой не се занимава с тях поне на летището в Торонто. самолета от ЛОТ пристига обикновено пълен с пенсионери ноември-декември, повечето от тях не говорят чужд език, така че на митниците дори и да ги питат за алкохол или цигари-комуникация невъзможна.. :)

успех на всички!
Публикувай отговор