КОФИ и заплащане

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

КОФИ и заплащане

Мнение от bttm »

Към тези които в момента са на КОФИ. Бихте ли дали някакви актуални сведения за пратите, които се изплащат на месец на човек за курса и за семейство. с търсачката намерих само данни от 2005, тогава 460 долара. по време на курса разбрах, че може да се работи на бяло, само да не отсъстваш от занятия, така ли е?
Последно, до колкото подразбрах от темата от 2005 г., която прегледах , докато си на КОФИ, можеш да минеш на сошал, след третия месец.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от thehellgirl »

Парите са по 115 на седмица, т.е не са ги променяли доста години явно, но ние вече втора сесия не сме получили нито веднъж 460, винаги са по-малко, най-вече защото има празници и почивни дни които не ги плащат. Въпроса с работата е спорен, някой работят и им плащат, а други не взимат нищо от имиграционните. Има и такива които получават по-малка сума. Мисля че зависи на какъв етап ще започнеш да работиш и за колко.
За социала - можеш да минеш, но само в някоя ваканция, а май по-дълга е само август. По принцип отказват и моя съвет е ако ще минаваш на социал да го направиш преди да почнете кофи. Така ще получавате освен социала, 45$ на седмица от Емплоа и по 17$ ако не се лъжа пак на седмица от имиграционните. Ние това не го знаехме, нямаше кой да ни каже, но бутай, няма да ставаме като повечето бг емигранти тук ... айде успех
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от bttm »

а колко е продължителността на курса? сигурно изкарвате допълнително или как се изкарва с парите от КОФИ, невъзможно дори и да сте двама
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от ablood »

Преживява се безпроблемно, но временно забравяте за глезотии. парите стигат за всички разходи, такси, храна и транспорт, но не покриват почерпки, глезотийки и подобни. На нас не ни се наложи да работим, въпреки, че наема ни беше относително висок и бяхме само с едно дете (по-малко детски).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от thehellgirl »

ablood написа:Преживява се безпроблемно, но временно забравяте за глезотии. парите стигат за всички разходи, такси, храна и транспорт, но не покриват почерпки, глезотийки и подобни. На нас не ни се наложи да работим, въпреки, че наема ни беше относително висок и бяхме само с едно дете (по-малко детски).
Не ми се иска да споря, но това изобщо не е вярно. Ние с тези пари до никъде не изкарваме. Наема ни е много нисък, парите за КОФИ са точно колкото да платите наем, телефон интернет и ток. Ако евентуално имате кола и застраховката. Ако останат 100$ e добре. Ето простата сметка

наем 500 - 550
ток 60
интернет и телефон 60-70
застраховка за колата 35
номер на колата 22

Ако нямаш кола купуваш карти за метро и разни такива, не излиза по-евтино, май от 1 окт ще ги вдигат, не знам колко ще са, но сега май са 65 ...
това е без гориво, храна а за глезотийки да не говорим. Това е само с КОФИТО. Повечето са на социал, макар че без работа на черно нещата изобщо не са супер.
Е това е за 2 възрастни без дете ако имате дете е доста по добре детските са над 500 долара ....
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от thehellgirl »

курса е 3 нива по 2 месеца и 3 сед , зависи как си с френския
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от ablood »

Между другото, ако не сте на социал по време на КОФИ можете да си работите уикендите, или вечерите на бяло и да си трупате стаж и препоръки + някой допълнителен долар за глезотийки.

Аз например последния месец преди края на курса започнах 4 часа седмично по заместване на един разточителен отпускар. Когато КОФИ-то свърши, ми предложиха мястото на този когото замествах, а на него му казаха да не се връща.

Не се знае откъде ще изскочи заека. Едва ли ще изскочи от констракшъна и деливърито, но и там не се знае.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от пухинка »

първо излезте на социал и после започнете на КОФИ,защото ще взимате повече пари.Замислете се,особенно ако сте с дете или деца!!!!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от IFF »

Социала е много удобен за тези,които не знаят добре езици и трябва да доучват.Също ако единият родител е възпрепятстван да работи,да кажем поради бременост или гледане на бебе.За съжаление една заплата на бачкатор не стига за да се издържа семейство.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от bttm »

Ако единия от семейството работи (на минималната надница ), а другия е на КОФИ, този който е на курс получава ли някакви средства от там. За парите за детска градина разбрах от форума, че част от тях се поемат и дори, когато единия член на семейството работи, но за парите от курса не ми е ясно.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от ablood »

Парите от КОФИ не се влияят, ако ще другия да е милиардер. Намаляват незначително, ако учещият има много доходи от вечерна работа.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от IFF »

bttm написа:Ако единия от семейството работи (на минималната надница ), а другия е на КОФИ, този който е на курс получава ли някакви средства от там. За парите за детска градина разбрах от форума, че част от тях се поемат и дори, когато единия член на семейството работи, но за парите от курса не ми е ясно.
Градината не се плаща ако другия родител не работи или учи.
дидо
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 6:30 am
Местоположение: Blainville,Canada

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от дидо »

здравейте и от нас.ние в момента сме в тази ситуация-аз работя на бяло, съпругата ми е на кофи,а синът на гардери.на съпругата ми и плащат по 23$ на учебен ден+цялата сума за градината,трябваше само да докаже че детето е записано и чака за субсидирано гардери-7$.като доказателство представи/и го приеха/ разпечатка от онлайн регистрацията за такива гардерита.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от klisurov »

В момента съм на социал и КОФИ (излязоха ми мазоли на езика да ближа български и канадски задници, та реших да понауча френски. Ако някой наистина се интересува защо човек по федералната процедура и без грам френски в момента живее в Монреал, да попита на ЛС или да ме покани за лектор в друга тема ;))

Та така, аз излязох на социал преди КОФИ-то.
Освен социала, получавам от Емплоа Кебек $45 на седмица (получават се само ако си се регистрирал там) и около $65 на месец (за транспорт) от КОФИ.
"Занималнята" се поема, ако и двамата родители са ангажирани (учат някъде и не си седи в къщи).

Познавам лично хора, при които единият работи, а другия е на КОФИ. Този, който е на КОФИ получава $115 на седмица и МИСЛЯ (не съм сигурен), че му плащат гардерито. Освен това, същият работи НА БЯЛО през почивните дни (valet, в случя паркира коли на паркинг).

PS Много ме кефят споровете по темата "ще е то социал и има ли той почва у нас"!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
jimtoni
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Май 07, 2009 2:50 pm
Местоположение: montreal

Re: КОФИ и заплащане

Мнение от jimtoni »

A може ли да се излезе на социал след като вече си започнал КОФИ , а от кофито не получаваш пари?
A. Todorov
Публикувай отговор