Доволни ли сте от живото в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

silvestur написа:Споделих тези свои впечатления само защото това беше едно от първите неща, които наистина ме изумиха след пристигането ни. Бързо се научих как да отговарям на редовния въпрос " Е, как ви се струва?", така, че да не хвърлям някого в смут. Иначе аз съм от тези, на които тук им харесва, но и се радвам на всяка добра новина от България, за разлика от въпросните сънародници. Добре, може би не са чак толкова много, ама...а бе, има си ги доста такива.
Бъркаш се.
"Как ти се струва" е съвсем приятелски и най-нормален въпрос.
Аз го задавам най-редовно на абсолютно всеки, ако ще и канадец да е и да е дошъл от друга провинция, или пък турист, дошъл от щатите.
Просто няма и грам умисъл в него. Все едно да те питам "Как си днес"
А ти вътрешно да злобееш, щото видиш ли си много зле, а аз бунака, се гавря с тебе.
А просто аз може да си питам ей така, за "здравей". И изобщо не ме интересува какво ще ми отговориш.

Помня, например, една сънародничка, която нищо не правеше, беше споделила, че като се събере с българи и я питат "и с какво се занимаваш" това невероятно много я дразнело. Даже не искала да се вижда с българи.
Да, но ... може би всичко е в нейното възприятие. Самите хора са нямали и грам лоша умисъл ...
ммм?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от silvestur »

Викаш, Тангра, да си поспорим, а? :D
Всеки идва и си преценява сам. Аз нещата ги усещам по един начин, ти - по друг. И не се опитвам да ти доказвам каквото и да било.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Californian »

silvestur написа:Има един интерсен момент с живеещите в Канада или поне с една голяма част. Всяка критика на канадската действителност се приема много лично, като шамар в лицето. Сякаш тези хора имат нужда сами себе си да убедят, че са взели правилното решение идвайки тук. Странно...и разбираемо донякъде.
Всички хора са така да ти кажа в повечето страни....
и в Америка, Канада, Норвегия, Германия, Финландия, всеки си хвали и тегли към неговото...........
всъщност не всички са така - Българите в България си пцуват на воля страната и преди и сега а сигурно и за в бъдеще. :lol:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от optics »

Kan_Tangra написа: Помня, например, една сънародничка, която нищо не правеше, беше споделила, че като се събере с българи и я питат "и с какво се занимаваш" това невероятно много я дразнело. Даже не искала да се вижда с българи.

Аз па най-се нервирам когато питам някой нашенец с какво се занимава и той отговори така, че нищо да не се разбере
- с компютри
- с финанси
- с транспорт ...
и така нататък,
но черешката на сладоледа е:
"С ЧАСТЕН БИЗНЕС"
:o :@ :o
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Майтапа на страна, тази тема наистина от известно време я избягвам като говоря със сънародници (а и не само). Явно спада към темите табу. Все едно да питаш някой каква му е сексуалната ориентация или да се ръбаш с него на тема религия.

Един път, отдавна беше, все още ги питах тия въпроси, питам една сънародничка с какво се занимава. Тя ми вика "в текстила съм".
Викам си, това бизнес ли ще е, дизайнерство ли, ама не попитах повече.
После една нейна приятелка ми каза, че е шивачка.
Не знам какво толкова бъларите се засягат на тема професия.

Ама то какво ли се чудя. Имаше един сънародник, който все споделя, че е в бизнеса със депутатски приеми. А то накрая се оказва, че е сервитьор на тия приеми и им носи чашите.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от bttm »

Kan_Tangra написа:Майтапа на страна, тази тема наистина от известно време я избягвам като говоря със сънародници (а и не само). Явно спада към темите табу. Все едно да питаш някой каква му е сексуалната ориентация или да се ръбаш с него на тема религия.

Един път, отдавна беше, все още ги питах тия въпроси, питам една сънародничка с какво се занимава. Тя ми вика "в текстила съм".
Викам си, това бизнес ли ще е, дизайнерство ли, ама не попитах повече.
После една нейна приятелка ми каза, че е шивачка.
Не знам какво толкова бъларите се засягат на тема професия.

Ама то какво ли се чудя. Имаше един сънародник, който все споделя, че е в бизнеса със депутатски приеми. А то накрая се оказва, че е сервитьор на тия приеми и им носи чашите.
Срамна работа няма. Още повече, когато ти плащат добре :y:
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ivanko13 »

bttm написа:
Срамна работа няма. Още повече, когато ти плащат добре :y:
Така е ама хората висшисти с его и не искат ей така директно да ти кажат - Да чистач съм и цял ден разхождам парцала! :) ... Или ако ти го кажат това последното ще последва едно есе с хвалби колко яки кинти се правят от тази работа...
На мен също не ми пука кой какво работи ,нито пък съдя хората по този показател... Не се притеснявам и аз да си кажа какво работя :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от bucca »

Ние сме доволни. И в България ни беше добре, и тук ни е добре. Единствената разлика е, че тук е по-безопасно, по-уреден е животът и можеш да спестяваш пари.

Ние като дойдохме в Канада и аз така питах хората какво работят и също забелязах, че не обичат да ги питат какво работиш и ми беше много странно, защото все пак това е важно нещо.

:)
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
newwave
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Юни 18, 2010 11:43 am

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от newwave »

И аз така мисля, че няма срамна работа. Какво му е срамното да работиш и издържаш семейство - срамно е да не ти пука, да не ходиш на работа и децата да стоят гладни.
Животът е такъв, че днес може да си на една работа, която да не е добре платена и да не минава за престижна, но утре може да е различно, а този който си мисли, че е преуспял достигайки престижен пост да остане утре без него... всичко става ...
А аз да ви кажа честно, много се дразня като хората разпитват за други неща. Тук постоянно хората си питат - аааа нова работа - колко вземеш, точно колко получаваш или я, нови сандалки - колко струват, прическа? - колко ти взе тоя фризьор? Ама не защото човекът, който пита си търси работа в същия сектор и иска да сравни нещата или ще си купува сандали или иска да ходи на фрзьор - ами така просто... много странно. И то не близки хора ами познати всякакви така си питат...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от optics »

ivanko13 написа:
bttm написа:
Срамна работа няма. ...
Така е ама хората висшисти с его и не искат ей така директно да ти кажат - Да чистач съм и цял ден разхождам парцала! :) ...

По мои наблюдения именно по-интелигентните хора са по-склонни да си кажат по-конкретно, дори и да не ги удовлетворява положението им.
Обратно - тия които усукват или дори безсрамно лъжат, обикновено са примитиви, прости хора. Разбира се в този форум няма такива, така че няма опасност да се припознаят, съответно обидят.

И за да няма недоразумения - да, интелигентността не е линейна функция на взетите дипломи, може да се отклонява от такава функция както нагоре така и надолу, но статистически ... има нещо.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Uspial »

А има и такива дето умишлено си изкарват позицията по ниска
ей така за да му е по гот на клиента. Клиента не е нужно да знае всичко. :D

На мойта визитна картичка която е достъпна за всеки ( може да си я вземе от офиса ) пише следното.
Менеджър (едва ли не на заплата сложен от собствениците)
Истината обаче е че съм си чист собственик и можеше да напиша по пампозното
CEO или направо Собственик ама нарочно не го правя.

Моя съвет е не питайте хората а им искайте визитната картичка.
На нея си пише всичко, фирма, адрес, тел, е-маил, уеб сайт, позиция.
Само супер нагли хора биха си направили фалшива и биха я раздавали смело наляво и надясно но гарантирам ви че много скоро ще бъдат разкрити а картичката в ръката ви е доказателство.

Бъдете по дипломатични. Дипломатите така правят разменят си визитни картички а не отговарят аз съм в текстила или аз съм в дипломатските приеми.

Тук идва момент да поправя един дето писал по нагоре в темата.
Кан Тангра написа:
Имаше един сънародник, който все споделя, че е в бизнеса със депутатски приеми. А то накрая се оказва, че е сервитьор на тия приеми и им носи чашите.
Първо. Никога не съм казвал че съм в бизнеса с дипломатски приеми и че от това си изкарвам хляба.
Второ. Нищо не се оказало защото не си го разбрал от другаде а лично от мен написано ясно във форума.

Става дума за коктейл организиран от Бг Посолство за 3-ти март.
На този коктейл идват 100 дипломата си жените си. И още толкова или повече сънародници. За да се проведе такова меропрятие освен че се плаща за храна, алкохол, застраховка, наем на зала се изисква и доста хора които или се наемат от фирма за кейтринг или се помолват близки до посолството представителни хора (не мучащи на неразбираем език и изглеждащи като просяци) на които се има доверие да помогнат за организирането като се казва ясно че посолството няма възможност да им плати а разчита на доброволни начела.
Така както си го написъл заблуждаваш хората че едва ли не това ми е работата и съм барман на заплата по дипломатически коктейли.
Това не е вярно което си написъл. На визитната ми картичка ясно пише с какво се занимавам. Всеки може да дойде в офиса и да се убеди с очите си.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Сори, бях го прочел точно както съм го написал. Но май не от теб лично.

Ех, ама нищо не изпущаш.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от anxeli »

Аз пък никога не питам кой какво работи, не ме интересува. Дразни ме точно обратното, когато без да ги питат хората се опитват да завъртят разговора към работа и заплати и да започнат да се надлъгват - в текстила съм, в бизнеса с недвижими имоти, вътрешен дизайн и т.н. преиначавания. Ако не търсиш работа или работници спешно, и виждаш че никой не подава реплика, ми хайде, парти е или някакъв празник все пак, кога ще го надраснем този манталитет и този глад. Не може ли да си говорим за филми, книги, хобита 8) ?
Циганите - на Сатурн !
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от IFF »

optics написа: И за да няма недоразумения - да, интелигентността не е линейна функция на взетите дипломи, може да се отклонява от такава функция както нагоре така и надолу, но статистически ... има нещо.
Статистически....няма нищо,просто стават начетени глупаци.Понякога трудно се разпознават на ниво първи рзговор,но при втори или трети нещата си идват на мястото.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Доволни ли сте от живото в Канада

Мнение от ablood »

В продължение на един ден бях в рекламния бизнес. Разнасях флаерси. 8)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор