Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Joya »

Аз ли, на 10 май пратих оригиналите. От тогава си чакам обратната разписка, а господата от Виена, я изпревариха :)
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от nedelcheva_n »

Аз също получих такова писмо и не сме само ние преди нас има още много такива, само дето в този линк не намирам обяви за работа ама както и да е. Напищи към кой саит те препращат за инфо.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Joya »

Аз не съм попадала по темите на такова писмо и не очаквах. А така е редно в крайна сметка, ние не сме разни цървулковци, все пак сме квалифицирани и сме се доказали по един или друг начин, ама ха :)
Така съветват ме да чета за интервюто на
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... /index.asp
А да търся работа на
www.emploiquebec.net
Не съм ги отваряла, даже сА ми сложили две разпечатки от този сайт.
Ама имам изпити сега и са ми малко в повечко, лятото ще ги гледам.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпроси за документите

Мнение от bttm »

Аз също получих подобно писмо на 08.01.10, два месеца след акюзе. В него също ми бяха изпратили подобни брошури, за работа и за информиране за положението в Квебек, като в приложеното писмо бе описано, че мога да не се явявам на интервю и да положа изпит TCFQ, което и направих :y:
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
bibo4e
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 18, 2010 3:31 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от bibo4e »

Съжелявам за въпроса, тъй като съм нов във форума, може ли някой да каже от къде да се сдобия с теста за да проверя колко точки мога да съберя за да кандидатствам :y:
Julia&Joro
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 12:40 pm
Местоположение: София, Монреал

Re: Въпроси за документите

Мнение от Julia&Joro »

bibo4e написа:Съжелявам за въпроса, тъй като съм нов във форума, може ли някой да каже от къде да се сдобия с теста за да проверя колко точки мога да съберя за да кандидатствам :y:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... s/epi.html ;)
bibo4e
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 18, 2010 3:31 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от bibo4e »

Разбах че има нови условия при кандидатстване за имиграция в Канада от тази година.Може ли някой да ми обясни какви са те :$
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

Вики-то е актуализирано и обяснява новите условия, точки и т.н.

Виж ако те интересува разликата между новите и старите, това е отделен въпрос.
bularm
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 6:34 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от bularm »

Здравейте и от мен!От няколко дена се запалих за Квебек, но имам и много въпроси. Изчетох и доста но основно не ми стана ясно следното.
Маш. инженер съм спец. машиностроене и уредостроене, та в коя категория попадам към търсените професии ли е тази имам стаж като такъв 4 год и механотехникум сходна специалност.
Друг проблем ми е че съм само с англ. език на прилично ниво на разговор и разбиране но без френски. Интервюто може ли да е на англ. само? Ще започна и курс за френски но до месец два.
И послено, съпругата по една или друга причина не е завършила средно обр. и не знае език, но има стаж като управител на малка фирма.
Иначе сме семейни с две малки деца на 3 и 1год. аз съм на 30 тя е на 28.
Много ще съм ви благодарен ако ме светнете за тези неща! :)
Успех на всички! :y:
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Въпроси за документите

Мнение от celicata »

Получихме в един плик Accuse + документ в който пише че искат справка за осигуровките от 2005 г досега за жена ми, искат да се явим и двамата на TEFAQ или ТCFQ и изпращат 2 декларации за професиите ни с написани имена и трябва само да ги подпишем. Искат да им изпратим всички тези неща максимално бързо. Единият въпрос ми е тази справка за осигуровките от НОИ ли трябва да се изкара и каква е процедурата. Другият е кои от 2-та теста TEFAQ или TCFQ е по лесен и на кой е по добре да се явим ? Каде мога да видя ако вземем по малко точки на тези тестове дали ще ни стигнат?
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпроси за документите

Мнение от bttm »

За теста TCFQ може да намерите много повече информация тук във форума и да се подготвите. Виждам че голяма част от тези на които име е поискан тест са се явили на споменатия. темата тук във форума е достатъчно обширна. Относно документите за стаж, ако сте изпратили трудова книжка, другия начин да удостоверите стажа е да направите справка в НОИ (поискайте да ви сложат мокър печат на справката, почти винаги се ослушват, а пък с печат придава по голяма стойност ), превеждате я както е оригинал и това вероятно би свършило работа. Като направите разпечатка сравнете много внимателно датите които са посочени в справката и тези които сте дали с трудовата книжка и тези които сте посочили в автобиографията. Дано са еднакви.
Относно бланките за професиите и на нас ни изпратиха такива да подпишем. това е процедура, когато наистина признават професиите ви и искат вече да подпишете същите бланки но с рег. номер
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпроси за документите

Мнение от bttm »

какъв срок ви дадоха за теста?
ако е 6 м, и повече не бързайте, а наемете частен учител, който може да ви подготви. Не знам какви нива сте посочили в молбата си, но щом искат и на двамата тест, значи по ниски от тези в молбата не ви вършат работа. При нас за съпругата ми искаха документ, че е преминала курс по френски, като препоръчваха евентуално да се яви на тест и тя. Обаче само аз се явих на тест, а на нея извадихме документ от преминалите курсове по френски.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Въпроси за документите

Мнение от celicata »

няма срок пише по най бързия начин само да им изпратим документите а иначе как да разберем за точките ?
иначе и двамата сме посочили 6-ци и за устно и за писмено
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпроси за документите

Мнение от bttm »

6 на разбиране и говорене е В1, по стандарта ,който те оценяват на теста. Но имай в предвид че и 5 е В1, така че вероятно тъй като В1 изразено в точки е от до, трябва да покриете нива близки или равни на В2. Изобщо трудно можеш да нагласиш точно точките и да разбереш как са ви оценили до тук, така че учиш максимално и се надяваш на резултати минимум В2
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
kemy
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 12:28 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпроси за документите

Мнение от kemy »

Здравейте,
най-после събрахме всички документи. Правилно ли съм разбрала процедурата с преводите- първо ги нося на нотариус да завери копията и после тези заверени копия ги нося на заклет преводач да ги преведе. А след това ли правя копия на преводите и само тях ли изпращам, или и копия на нотариално заверените документи на български? Направо се обърках вече :(
09.08.2010- DCS

15.12.2011-Invitation visa
Публикувай отговор