Police powers expanded for G20

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Police powers expanded for G20

Мнение от Omega3 »

ivandaman написа:Тези "демонстранти" май това им е призванието.. Демонстрират навсякъде против всичко. Най-вероятно са същите които потрошиха и Ванкувър по време на олимпиадата..

Не разбирам от какъв зор трябва да разбиват колата на СТВ и разни магазини и банки... Като са толкова смели да тръгнат да се бият с полицията..

А въобще не съм и съгласен че това е начина да се протестира.. Да си направят плакати, да си говорят по мегафон и да си покажат мутрите.. та да ги видим кои са и какво искат.. По начинът по който демонстрират едва ли ще си спечелят много привърженици..
Привьрженици няма да си спечелят, но пьк цял свят ште говори. АКо само се разхождат мирно и тихо никой нама да обьрне внимание на протеста.

А не забелязваш ли че с всяка година протестите се увеличават?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Police powers expanded for G20

Мнение от ivandaman »

@Омега3,

Виждам че протестите се увеличават но не разбирам за какво протестират защото те не го показват... Само гледам че трошат и си крият муцуните.. Така няма как да се разбере какъв им е проблема и против какво протестират??

За цената на събитието? Против глобализмът? Против увеличените правомощия на полицията? Защитници на околната среда ли са? или Гей-райтс активисти??

Ами в момента има глобална икономическа криза. Представители на най-развитите икономики са се събрали да търсят разрешения на проблемите, но некви си "протестанти" не са доволни и така и не се знае от какво..

ЕДИТ:

Между другото надявам се следващата среща на Г-8-10-20 да е в Русия или Китай.. Да ги видим протестиращите колко са велики.. Не че оправдавам полицейска бруталност но в някои случаи е наложителна.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Police powers expanded for G20

Мнение от anxeli »

Разнородна тълпа са изглежда, ядро от пътуващи разрушители в черни дрехи и качулки, които полицията познава по имена и снимки :D, след като трошиха по Куийн стр. отидоха да се преоблекат в градинката пред куийнс парк |(, където полицията ги позаловила ... Останалите са идиоти оттук оттам, има и някакви тийнейджърки изпуснати от Оуен Саунд и Напани :lol:, едните трошат другите им се карат, че така нямало да ги разберат, анархия |( ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Police powers expanded for G20

Мнение от 7George »

Явно не липсва организация. Няма да се учудя и екстремистите да са на... държавна издръжка. :) А фордовете - време е да ги заменим с японски някакви.... :y:

Жалко че страдат гражданите. Абе вие що не се изнесахте извън града за уикенда. Бизнеса не е ли застрахован? Или чети пак малките буквички - покритието отпада в случай на масови безредици и пр...
Embrace your climate change!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Police powers expanded for G20

Мнение от Ivan1007 »

7George написа:По мое скромно мнение, срещата на Г10 трябваше да стане в няое отдалечено частно или федерално имение, без достъп на външни лица. Примерно някаква резиденция в Териториите някъде. Хем по-ефтино, хем безпроблемно.
2002-a ако не ме лъже паметта срещата на Г-7 беше в Кананаскис. Преди бяха потрошили Сиатъл. В Кананаскис и Калгари сичко мина тихо. Имаше некакви протести около Telus Convention Centre, където беше пресцентра, ама без щети.

Спомням си отговора на Ралф Клайн как мисли да се справи с евентуални протестиращи:

- Да заповядат. Отпред пазят реката и армията, отзад 80 гризли.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Police powers expanded for G20

Мнение от ivandaman »

Някои кадри от клиповете са доста ... disturbing (май няма точна дума на БГ та използвах тази)


http://www.infowars.com/will-g20-police ... d-torture/

http://www.prisonplanet.com/activist-ar ... olice.html
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Police powers expanded for G20

Мнение от Omega3 »

ivandaman написа:Някои кадри от клиповете са доста ... disturbing (май няма точна дума на БГ та използвах тази)


http://www.infowars.com/will-g20-police ... d-torture/

http://www.prisonplanet.com/activist-ar ... olice.html


Не искам да твьрдя, че не е имало полицейско насилие, но все пак цял свят разбра, доста време преди срещата на Г-тата, че яко лумпен ще се изсипе там. А там кьдето има много лумпени, и ти си из между тях, има голяма вероятност да обереш пешкира.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Police powers expanded for G20

Мнение от c200 »

ivandaman написа:... disturbing (май няма точна дума на БГ та използвах тази)
В твоя контекст можеш да пробваш с "обезпокоителни" или "притеснителни" :)
P.S. "Смущаващи" май е още по-добре
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Police powers expanded for G20

Мнение от ablood »

c200 написа:...
Имаше тукнавремето една Мама Кенга която си умираше да поправя хората. Да не става дума за феникс, пръкнал се от пепелника?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Police powers expanded for G20

Мнение от c200 »

Не е точно поправка, просто помогнах на ivnadaman да си намери думичката.
Когато пишеше тук, Мама Кенга поправяше само графоманите, и то само на френски и български. Хората не закачаше :rofl:
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Police powers expanded for G20

Мнение от ivandaman »

c200 написа:Не е точно поправка, просто помогнах на ivnadaman да си намери думичката.
Когато пишеше тук, Мама Кенга поправяше само графоманите, и то само на френски и български. Хората не закачаше :rofl:
Всъщност ме не ме притеснява (и не се засягам) ако някой ме поправя.. Отадвна търсех близък еквивалент на думата disturbing така че :y: . Сега ако някой ме светне как да кажа frustrating / frustrated на български ще е супер (само не фрустриран моля защото ми звучи като кастриран) ..

Иначе по темата.. Просто ми се стори странно да гледам в Торонто как полицията млати цивилните... Това са гледки които по-скоро бих ги свързал с бивша източна европа, латинска америка някои части на азия и т.н.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Police powers expanded for G20

Мнение от c200 »

На английски понятието от психологията frustration и глаголът frustrate обозначават различни състояния, докато в съвременния български двете понятия се смесват. Така че зависи от контекста, може да бъде всичко в гамата от "разочарован" и "раздразнен" до "ядосан", "огорчен" и дори "бесен".
Обратни примери също има доста, да речем българското "намествам" върви със всякакви форми на set, put, fit, adjust и т.н.
По темата - бой по главите на антиглобалистите, но и Г-20 са за е.бане :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Police powers expanded for G20

Мнение от Преуспял »

jovani написа: Но нека да се придържам към темата: от една седмица правомощията на полицията в Онтарио са променени във връзка със срещата на Г-20, което е станало с бърза легислация на Онтарийският кабинет, която не е консултирана и разглеждана в парламента. Ето и част от текста в статията на СБС (със съкращения):

The new regulations .... the new regulations.... the new regulations ... The regulation ... The new regulations .... (моя редакция)

За тези, които не разбират английскина кратко новата легислация дава права на полицията да изисква идентификация ..... За капак на всичко легислацията гласи че ако има несъответствия на действията на полицай спрямо свидетелски показания, в съда мнението на полицаят, направено под клетва, ще бъде прието като решаващо случая свидетелство.


Като начало има много неясноти относно за коя от многото секюрити зони се отнася легислацията - в Торонто Стар например четем ....

...(според интерпретацията на легислацията в националната медия).

Моят проблем е с това, как подобна легислация се узаконява за кратък срок, без да е гласувана поне в парламента :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Научи първо значението на термините, после може и да поговорим.

И защо си ми сложил ника в кавички ;)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Police powers expanded for G20

Мнение от jovani »

Преуспял написа: Научи първо значението на термините, после може и да поговорим.

И защо си ми сложил ника в кавички ;)
Съгласен съм с попраквата - наместо "легилслейшън" е трябвало да употребя "регулейшън", но това не променя факта, че приеха регулейшън с който отнеха специфични граждански права. Аз не съм юрист, което се вижда от мнението ми, нито съм запознат със текста на самите регулации - научих за тях от средствата за масова информация, а в последствие се оказа, че много от тази информация е била невярна и/или "изкривена" от съответните източници (в случая - от представителите на полицията).

Не е случаен фактът, че тези промени станаха публично достояние в деня на влизането им в сила, в противен случай тези регулации можеха да бъдат обявени за незаконни ако имаше достатъчно време някой да ги оспорва. Доколкото чета в момента няколко граждански асоцации планират да търсят компенсация по съдебен път за множеството арести - коментира се цифрата от над 1000 арестувани, която, съотнесена с броят на демонстрантите (м/у 4000 и 10000 души) е доста височка. Мои познати, живеещи в центъра на Торонто споменаха, че полицейските коли е възможно да са били умишлено запалени от полицията - видели са как една от колите била паркирана с отворени прозорци и се запалила отвътре, в последствие се оказало че резервоарите на запалените коли били празни. Четох също мнения по разни форуми, че сред демонстрантите е имало провокатори, не бих се учудил ако вандализмите са дело на подставени лица - факт е, че много частни охранители са били наети по повод на срещата (включително охранителната фирма, която е наета от приятелката ми).

Съвсем отделен е проблемът с цената на този евент, и то в момент, в който една от дискутираните теми на срещата е била какви мерки да се вземат, за да се намалят правителствените дефицити.

Лично аз не съм демонстрант и не съм участвал в събитията, моят проблем беше свързан с това как заради едно странно решение беше блокиран центърът на града, как от това пострадаха бизнесите на обикновенни граждани, и как, за капак, бяха приети регулации с които ограничиха гражданските права. Не искам да коментирам разни видеозаписи, показващи полицейско насилие, но си мисля, че в България полицията определено действа много по-човечно и се опитват да спазват, до колкото е възможно правата на гражданите.

А твоят ник сложих в кавички, защото не спираш да пишеш за проблемите в други държави, но си един от последните дето се е включил в тази тема, както и изобщо не съм забелязал да пишеш по проблеми в Канада - да не би да не си юрист или не си наясно със събитията, случващи се в Канада?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Police powers expanded for G20

Мнение от Omega3 »

Джовани,

От когато консерваторите са на власт спазването на човешките права е в непрекьснат упадьк, поне по канадските стандарти.

Мнението им относно авортьт и орьжието издава много идеологическата им насока така както и желанието им да не спазват решения на вьрховният сьд.

А това да се обяви един регуламент антиконституционен може да вземе и години, така че не е проблемьт в комуникирането на регуламентите, а в една нова идеология, която настьпва бавно, но славно. На някои хора им писна от либерализьм и искат по твьрда рька да ги управлява и повече ред в обществото.

За щастие Канада има една от най модерните конституции в отношение на човешките права и нейната промяна е почти невьзможна, НО действията на някой властващи сега ни показват, че ако биха могли да я променят, не би им мигнало и окото.

С либералите индивидуализирането на човешките права беше много разтегнато и се стигна до ситуации кьдето престьпници биват освободени след някоя друга годинка зад решетките, тоест интересьт на обществото не беше много намесван в определянето на правата. Торите пледират за колективизирането на много от тези права, като интересьт на обществото много често взима предимство пред личните права на един или друг. Та и за това, полицията би арестува какво и попадне на манифестациите.

Аз лично сьм за нещо между двете идеологии, но лично смятан, че ако торите ги изпуснем от демократичен контрол могат да станат доста опасни за човечките права такива каквито те са разбрани тук в Канада.
Публикувай отговор