Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпроси за документите

Мнение от bttm »

А ако преводите на френски на специалностите се направят така, че да съответстват на тези които съм писал в горния постинг?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

bttm, трябва да се гледа лявата колонка - за дипломи придобити извън Квебек. Така че за Génie mécanique (BACC. - 4 ans) завършено в Бългярия се полагат 6 точки за област на образование. Ако беше придобита тази диплома в Квебек, тогава щеше да получи 12 точки.

Само наименованието на специалността не е достатъчно - наскоро някой обясняваше че е необходимо да има и голям процент на съвпадение между изучаваните в тази дисциплина специалности и тези, които фигурират в българската диплома. Но механикът си е механик - би трябвало да не му се заяждат и да присъдят точките безпроблемно.

Колкото до стажа - задължително в IMT да видите срещу тази специалност какви професии има и какви са характерните дейности, които вършат специалистите с тази порфесия. И като си описва задълженията в пътната фирма - да са максимално близо до описаното в IMT. В смисъл, ако пише механикът конструира и ремонтира машини... твоят човек също ремонтира и конструира машини. Ако не пише "само юрка техниците и си седи на климатик в офиса" - твоят човек никога не е седял в офис, ами е бил до уши омазан с масло и разни такива ;)
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Въпроси за документите

Мнение от celicata »

Искам да попитам за докуметите дали трябва задължително да са попълнени на компютър или може да се разпечатат и да се попълнят и на ръка, защото има и статични например този за финансовата независимост в който не може да се пише ?
Дайте съвет как да постъпя, защото само това ми остана да направя.
Благодаря предварително !
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

Не е задължително да ги попълваш на компютър - може и да ръка да си попълниш всички формуляри.
Ако не ти стига някъде място, прикрепяш допълнителен лист и пишеш в него. Доколкото си спомням на допълнителния лист трябва да пише името на кандидата и името на формуляра, после пишеш номера на въпроса и дописваш под него отговора, за който не ти е стигнало място.

А тези, които ги има статични също могат да се попълнят на комп, но е малко по-трудно и губи време. Прави се с Adobe Acrobat, което е платената версия на Acrobat Reader.

Също така не пречи да си попълниш на копмютър динамичните формуляри, а останалите да си ги попълниш на ръка.
tania_sg
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 26, 2008 7:13 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от tania_sg »

Здравейте, искам да попитам ще има ли проблем, ако документите ни са готови сега, а ги изпратим примерно след три месеца, т.е. към тях ще има служебни бележки, тр. книжки, като се има в предвид, че през тези три месеца няма да има промяна в обстоятелствата...дали имат някаква давност?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

От време на време им хрумва да сменят малко бланките. Иначе не се сещам да има някакъв проблем.
tania_sg
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 26, 2008 7:13 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от tania_sg »

благодаря за отговора :bow:
lidencetoyo
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 23, 2009 9:38 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпроси за документите

Мнение от lidencetoyo »

demococcus написа:На това е посветена статията Документи в нашата уикипедия, но тук можете да задавате въпроси за всичко, което не ви е ясно, при подготовката на документите.

Всеки е добре дошъл да пита, без да се притеснява че въпросът му е маловажен.
Също така всеки е добре дошъл да отговаря на поставените въпроси, ако знае отговора и може да помогне!

Имам няколко малко нестандартни въпроси и много бих се радвала ако някой може да ми помогне с отговор!
Понеже имам доста нерегистриран трудов стаж и съм работила на различни длъжности. Също така от двете си дипломи нямам работа по специалността през последните 10 години.

1. Има ли начин да докажа трудов стаж на определена длъжност по друг начин и ако да, какъв е той?
2. Доколко се зачита трудовата заетост от CV, което бих могла да приложа и някоя препоръка?
3. Необходими ли са други документи - самоосигурителни например (ако не съм се самоосигурявала), както и останалите освен трудова книжка? Доколко са задължителни изобщо?

Бих била благодарна на всякакво мнение и съвет!
Лидия
Lidi

-------------------
Абсолютно начинаеща.
Подготвям паспорти: 03.06.2010
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

lidencetoyo, на този адрес в точка 4 са изброени документите, които трябва да приложиш за удостоверяване на трудовия стаж ...а това ги прави доста задължителни :)
Също така на страница 28 и 29 от GPI се казва че Les expériences de travail doivent avoir été acquises légalement dans le pays concerné et leur authenticité doit avoir été démontrée. Тоест, трудовият стаж трябва да е бил придобит легално в съответната страна и трябва да можеш да го докажеш.

Като оставим настрана какво е казано, аз имах три месеца стаж в Австралия, който го бях удостоверил само чрез препоръка от колегата, който се водеше началник-смяна. Не ми искаха други доказателства, дори нещо повече - мисля че това ме спаси от доказване нивото на английския. Към други кандидати пък бяха супер подозрителни, искаха им справка от НОИ, писмо от фирмата че работят в нея...

Моят съвет е ако нямаш официално писан стаж - да се пробваш със СВ и добре изпипана препоръка от работодателя с описано всичко що си вършила. Доколкото съм чувал непотвърдена инфорамация, номерът минавал да кажеш че са те водили примерно чистачка, пък да си изпълнявала длъжност примерно ескперт-счетоводител. Това все още е "expériences acquises légalement". Ако обаче е била работа на черно и си се водила безработна в този период, е бая трудно да докажеш че си работила нещо, за което да получиш точки.
Доколкото знам и много хора в миналото са минавали с фалшиви трудови книжки, но.. в последно време не са толкоз лековерни имиграционните и си е голям риск да пробваш такива номера. Даже си мисля че текста от точка 4 е сменен през последната година - по мое време не помня да пишеше толкова много неща за доказване на стажа.

Не ти е лесна задачата, ама.. стискам палци. Пък дано на някой друг се влкючи с добра идея по твоя случай и да паднеш на благосклонен служител.
kemy
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 12:28 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпроси за документите

Мнение от kemy »

Здравейте, cv-тата може ли да си ги напишем направо на френски без да са подписани от заклет преводач ? Също така не ми става ясно за актовете за раждане и гражддански брак в официалната страница пише само копия, но дали трябва да имат превод от заклет преводач и те? И ако може някакъв линк за формата на това cv :) Благодаря!
09.08.2010- DCS

15.12.2011-Invitation visa
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

Да, СВ-тата може да са направо на френски, без заклет преводач. Нашите бяха така.
Свитетелствата за раждане и за граждански брак - копия плюс превод от заклет преводач. От нотариална заверка няма нужда.
За формата на СВ-то - чувствай се двободен(а) да ползваш каквато ти форма харесва :)
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от nia123 »

kemy написа: И ако може някакъв линк за формата на това cv :) Благодаря!

Ние използвахме тази форма:
http://europass.cedefop.europa.eu/europ ... mplate.csp
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
kemy
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 12:28 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпроси за документите

Мнение от kemy »

Благодаря ви, супер сте! :*
09.08.2010- DCS

15.12.2011-Invitation visa
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Joya »

Добър вечер, след искане от канадците си пратих оригиналите на документите във Виена, докато се чудех дали са пристигнали (благодареие на БП), и какви мерки да предприема, днес получих супер любезно писмо от Виена. Получили са документите ми, всичко е наред, включена съм в списъка на чакащите за интервюта, за съжаление не моат да ми кажат все още кога ще е точната дата на интервюто, но в момента в който бъде определена ще ме уведомят. През това време се надяват да подобрявам френския си, използвайки техния сайт, както и ми пращат сайт в който да се регистрирам и да следя обявите за работа. Благодарят ми за коректността и бързината с която съм им отговорила и пратила всичко. На някой случвало ли му се е, защото четох че след акюзето, нямат ангажимент да пишат. Аз мисля че е коректно от тяхна страна все пак им наливаме толкова пари пък им пратих и оригиналите. Но не мога да скрия колко бях изненадана (приятно).
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Въпроси за документите

Мнение от celicata »

а кога ги прати ?
Публикувай отговор