Плащане по федералната програма

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
sbinev
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 11:53 am

Плащане по федералната програма

Мнение от sbinev »

Здравейте, ако някой е плащал наскоро таксите за разглеждане на документи за Сидни ( тази която е 550 CAD на човек ), моля нека обясни подробно как става плащането. През коя банка, до кого се нареждат парите и как става като не са посочени никакви сметки. Може ли плащането да се направи през дебитна карта ( VISA ) и как става това? Моля помагайте. Благодаря.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Плащане по федералната програма

Мнение от smt »

Изображение
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Плащане по федералната програма

Мнение от azzura »

най-добре с чек в ЦКБ, отиваш с доларите, откриваш си сметка и ти пишат чек за рисивър дженеръл фор Канада, в банката са запознати с тези неща /би трябвало/. Успех!
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Плащане по федералната програма

Мнение от tot2311 »

Аз лично пробвам с кредитна карта.Чакам да ги дръпнат ужкем.Документите са ги получили на 2 ри юни,та ше споделя какво е станало.
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Плащане по федералната програма

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Стискаме палци ;)
Да стане по скоро изтеглянето на парите и да се завърти колелото .
Успех :y:
Аватар
kpamukova
Мнения: 25
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 6:24 am

Re: Плащане по федералната програма

Мнение от kpamukova »

Здравейте! Вчера се регистрирах тук, защото ще емигрирам в Канада с моят приятел! Ние сме от Варна и все още си набавяме информация. Имам един въпрос - Сумата за документите е $550 на човек, освен медицинските прегледи, легализация на документи друго какво се плаща? Трябва да мога да си направя сметка!
Ако се емигрира по федералната процедура ходи ли се ина антервю в Букурещ? Извинете за въпроса, но толкова много информация прочетох напоследък, че малко се обърках.

Благодаря предварително
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Плащане по федералната програма

Мнение от smt »

490 CAD се плаща на човек, ако ви одобрят по-нататък, но преди да стане това трябва да им докажете, че имате общ минимум 13,801 CAD! От прочетеното във форума се стига до извода, че интервюта се правят много рядко. Успех! :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
kpamukova
Мнения: 25
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 6:24 am

Re: Плащане по федералната програма

Мнение от kpamukova »

Благодаря! Всъщност, 13 801CAD могат да бъдат взети назаем и да се представят по банкова сметка, нали?
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Плащане по федералната програма

Мнение от tot2311 »

Да точно така се процедира.
След първоначалните документи до Нова Скотия и таксите от по 550 долара ако ви одобрят по нататък трябва да имате в банкова сметка парите 13801 долара.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Плащане по федералната програма

Мнение от smt »

Хубаво назаем, но какво ще кажете за това?!

You must present the following documents upon your arrival:

* Your valid passport and/or travel documents. Your passport must be a regular, private passport. You cannot immigrate to Canada with a diplomatic, government service or public affairs passport.
* Your valid permanent resident visa, and your Confirmation of Permanent Residence (COPR). The officer will make sure you are entering Canada before or on the expiry date shown on your permanent resident visa. Please note that this document cannot be extended. Make sure you use it before it expires.
* Proof that you have sufficient funds to support yourself and your family after you arrive in Canada. You can find more information under Proof of funds in the Related Links section at the bottom of this page.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Плащане по федералната програма

Мнение от kill_u »

Аз взех на заем 20 000 лева. Оставих ги на срочен влог в банката и после с тях доказвах. Не знам как могат да проверят, че тези пари са заем, след като ги вземете от едната банка и ги сложите в друга. За наша радост, кредитните досиета в България все още са въпрос на бъдеще.
После ползвах същите тези пари да си купя билети и да дойда да се установя тук. Бях оставил 5К в банката за да ми осигурят комфорт за една година. Обаче ми изтекоха едни пари от едно място и предпочетох да върна заема в родината отколкото да ги докарам насам. Така че преценете си.
Аватар
kpamukova
Мнения: 25
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 6:24 am

Re: Плащане по федералната програма

Мнение от kpamukova »

Въпроса е, че парите могат да си стоят една година по банковата сметка и после да се върнат. Начини винаги има :) :) :)
grace
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 7:44 am

Re: Плащане по федералната програма

Мнение от grace »

Здравейте,
нещо съм пропуснала информацията за тези 13 801 CAD. Може ли да ми дадете малко повече подробности. Това пари за един човек ли са? Как и кога да докажа че ги имаме? И всичко друго което трябва да се знае...
Благодаря!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Плащане по федералната програма

Мнение от kill_u »

grace написа:Здравейте,
нещо съм пропуснала информацията за тези 13 801 CAD. Може ли да ми дадете малко повече подробности. Това пари за един човек ли са? Как и кога да докажа че ги имаме? И всичко друго което трябва да се знае...
Благодаря!
Тези пари трябва да ги имаш, когато изпращаш документите до Букурещ за разглеждане. Тези пари са за двама човека до колкото виждам от сайта.

Изображение
grace написа: ......И всичко друго което трябва да се знае...
.....
То е описано в този гайд.
grace
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 7:44 am

Re: Плащане по федералната програма

Мнение от grace »

Благодаря ти kill_u !
Но още нещо не ми е ясно:
smt написа:490 CAD се плаща на човек, ако ви одобрят по-нататък, но преди да стане това трябва да им докажете, че имате общ минимум 13,801 CAD! :)
Това таксата за визите ли е?
Публикувай отговор