Gestion de commerces

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
antonypopov70
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 6:43 am
Местоположение: Stara Zagora

Gestion de commerces

Мнение от antonypopov70 »

Кажете ми моля, как би трябвало да се превежда това, мениджър става ли? И за да ти го признаят, трябва ли специалността от дипломата да е такава, или може и ако си работил това последните години???
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Gestion de commerces

Мнение от Ninushevi »

Трябва да е по принцип специалността от дипломата. Да не би да го има това, че аз съм завършил подобно нещо-Стопанско управление, но ми го преведоха Gestion economique. Но е все същото. И се чудех дали мога да взема точки за него.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Gestion de commerces

Мнение от emili_vn »

Gestion de commerces означава Управление на търговията. Стопанско управление е малко по-различна специалност. За да го признаят трябва да имате такава диплома, а също така и изучаваните дисциплини трябва в голяма степен да се покриват с техните програми. Хорариума също е от значение. Ако сте го завършили преди повече от 5 години, трябва да имате и една година стаж през последните 5 г.
В случая тази специалност фигурира в списъка с търсени професии на ниво колеж. Така че ако дипломата ви е за по-висока степен /бакалавър или магистър от университет/ - няма да се вземе впредвид и да получите 12 т. за търсена специалност.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Gestion de commerces

Мнение от Ninushevi »

Значи аз не съм си смятал по този параграф никакви точки. Но намерих по техните описания на професии абсолютно същите неща, които се отнасят за моята специалност. С тази разлика че при тях названието на специалността се води Administration des affairs. Което, ако изобщо донесе точки, биха били 6. А дипломата съм я взел 2008 г. Така че по този параграф се включвам. Но тълкувания много и крайната оценка е в имиграционните. Идеята ми веше евентуално да се осветля по въпроса. :) Ще видим като получа някакъв резултат след известно време.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Re: Gestion de commerces

Мнение от sisi78 »

Аз съм завършила Бизнес мениджмънт и ми го зачетоха като Gestion de commerces
antonypopov70
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 6:43 am
Местоположение: Stara Zagora

Re: Gestion de commerces

Мнение от antonypopov70 »

Аз точно това искам да разбера, дали трябва да си завършил това или да си работил това през последните години. Защото нали става вапос за тренинг??? Тук ми се губи танкия момент.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Gestion de commerces

Мнение от Ninushevi »

sisi78 написа:Аз съм завършила Бизнес мениджмънт и ми го зачетоха като Gestion de commerces
Ами то моето е дефакто същото. Като създадоха специалността се наричше точно така. После явно решиха да сложат по-българско заглавие. Но си е все същото. Значи е възможно все пак да са ми признали някоя точка и тук, което много би ме зарадвало... Дано! :))
А иначе вариантите са два-или да имаш 1 г. стаж през последните 5(ако си завършил по-отдавна) или да си получил диплома през последните 5 г.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Gestion de commerces

Мнение от emili_vn »

Ninushevi написа:Значи аз не съм си смятал по този параграф никакви точки.
И много правилно - според мен тези точки трябва да се смятат като евентуален бонус, но не и към сигурните точки, които бихте получили по регламнент.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Gestion de commerces

Мнение от emili_vn »

antonypopov70 написа:Аз точно това искам да разбера, дали трябва да си завършил това или да си работил това през последните години. Защото нали става вапос за тренинг??? Тук ми се губи танкия момент.
За да ти признаят професия от списъка трябва да си завършил това образование през последните 5 г. или ако си го завършил преди повече от 5 г. през последните 5 г. трябва да си работил минимум 1 г. по тази специалност.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Gestion de commerces

Мнение от cantare »

Извинявам се, че ще задам въпроса си тук, но е сходен с обсъжданата тема.
Учителката ни не може да ни отговори категорично, затова ще бъде благодарна, ако някой тук ни просвети.

Мъжът ми е завършил магистърска степен - Инженер по медицинска електроника, но няма грам стаж и се е дипломирал преди повече от 5г.
От друга страна за последните 4 години има стаж като Information Systems Manager...
В крайна сметка само ще зачетат професията му от дипломата ли?
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Gestion de commerces

Мнение от emili_vn »

Ако той е водещ има значение дали има стаж 1 г. по специалността през последните 5 г. Ако не може да докаже една година стаж по специалността, няма да отговаря на критериите по програмата за квалифицирани работници. Ако ти си водеща, няма особено значение, освен ако специалността не му попада в спъсъка, откъдето ще си докарате допълнителни точки, но исля че пак трябва да има 1 г. през последните 5 г.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
cveke
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Окт 04, 2007 6:29 pm
Местоположение: Skopje

Re: Gestion de commerces

Мнение от cveke »

Дали некои знае да ми каже дали Финансиски менаџмент може да се квалификува како Бизнис менаџмент или да си го преведеме како финансов менаџмент и дали би добиле точки за такво?
DCS Viennе - 30.10.2009
Accusé - 04.2010
Интервју - 11.2011 - успешно
Sydney - 01.2013
примени во Vienna 03.03.2013
...
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Gestion de commerces

Мнение от emili_vn »

Преведете го като Финансов мениджмънт.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: Gestion de commerces

Мнение от thriller »

И аз да дам малко акъл,нали съм икономист :D та има гледам някаква разлика между превода на френски и на английски.Значи колегата Попов явно пита за специалноста ,,Стопанско управление,, та на енглиш превода е перфектен и е в търсените занаяти ,,Business managment,, а на французки както каза Нинушев е Gestion economique.Та помислете преди да превеждате документите на какъв език да ги преведете и на енглиш не е грехота.
Публикувай отговор