Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Uspial »

Абе мани го Ариес и той почва да се перчи пред новите имигранти уж с разходи от 5000 на месец. :D
Много малко хора имат 5000 разходи на месец от кредитни карти освен ако Ариес не ни убеди че си плаща моргиджа или наема на квартирата с кредитна карта което не е вярно.
За да е вярно това трябва да имате доход над 100 000 $ на година за да правите разходи от 60 000 само през кредитна карта.
Като добавим моргидж или наем на квартира, студентски заеми и други заеми които не се плащат от кредитна карта само тогава сметките излизат.
Тоя Американ Експрес дето ни го хвалиш не го взимат навсякъде така че става още по невероятно това с 5000 на месец разходи с кредитна карта.

Да добавя че ако това беше вярно тогава можеше да се слагат тези 5000 $ на месец в сейвинг акаунта за месец - месец и половина докато се чака да дойде сметката от кредитната карта и тогава лихвата щеше да е още по голяма
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от speedy »

Uspial, за теб явно има хора които са идиоти (основната група) и такива които не са (дипломати и Uspial). Грешиш частично и в двата случая.

Не ти ли влезна в главата, че ако ти не използваш кредитни карти но за сметка на това имаш 7 от тях, за да си оправяш кредитните точки, то за други може да има смисъл да имат по-малко карти и да си ги използват. Защо трябва постоянно да прави сметки на парите на другите?

(справка - вижте заглавието на темата - въпросът е много ясен и в две-три от мненията има посочено как да се намери отговора).
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Uspial »

Защо трябва постоянно да прави сметки на парите на другите?
Никой не ви прави сметка на парите до момента до който не почнете да пишете дивотии за харчене на 5000 $ на месец с кредитна карта и най вече с Американ Експрес която дори не я взимат навсякъде с цел трупане на кешбак.
Напишете 1000 - 2000 $ с различни карти за да е по реалистични и никой нищо няма да ви каже.
за сметка на това имаш 7 от тях, за да си оправяш кредитните точки,
Да за мен и за всеки разумен човек би било по важно да има възможно най добър кредитен райтинг от който да бенефитвам при моргиджи, бизнес заеми, кредитни линии вместо заради 100 $ кешбак да си излагам рейтинга на на риск за понижение което ще се отрази негативно в бъдеще и тези 100 $ ще ги загубя по друг начин.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Julian_04 »

Това mалко mи прилича на хора, които се хвалят в Канада, че са с високи заплати...Наприmер, ако го изръсиш на будалите в България ще mине, но на някой, който е от дълги години иmигрант тук не mинава... щото той mоже да прецени за съответната работа какво заплащане се полага
( не визираm никой от форуmа...Mного mоля! Просто споделяm чуто от друг човек!)
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от cocose »

Ако много обичате да ходите на кино, ScotiaBank, докато пазарувате трупате точки, с които после си купувате безплатно билети за киното, или общо взето на $100 похарчени печелите 1 билет безплатно.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от ablood »

cocose написа:Ако много обичате да ходите на кино, ScotiaBank, докато пазарувате трупате точки, с които после си купувате безплатно билети за киното, или общо взето на $100 похарчени печелите 1 билет безплатно.
Верно?!? :o
Има ли някаква уловка?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от hadministratora »

ablood написа:Има ли някаква уловка?
Трябва да похарчиш 100 кинта.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от cocose »

Де да знам, немам такава кредитна карта, но имам SCENE карта :)
Уловката общо взето е че всички билети са с 10% по скъпи ако си ги купувате без разни точки/карти и тем подобно, и че филмите на IMAX-3D са по скъпи, т.е. се купуват с повече точки.........Аве ако сте кино-маниаци, тази карта определено е плюс.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Julian_04 »

Аз иmаm SCENE карта, но отделно от кредитната...Въобще не наmираm сmисъл точкоmанията да се обвързва с кредитните карти!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от speedy »

Нали искате числа?

Ето какво горе-долу минава през кредитните карти за един месец:

100 - телефон
150 - телевизия, интернет
1000 - ядене
250 - алкохол
400 - бензин
300 - застраховка коли
150 - друг транспорт
500 - забавления (билети за това-онова, хапване навън)
400 - деца - спортове, лагери и много други

Дотук над $3000.

Не съм сложил неща, които се купуват за в къщи, дрехи, поддръжка на колите, фризьорката на жена ми...

Така $3500-$4000 се стигат лесно. И нямам нищо против да си получавам точки, мили, долари. И $10 на година да са пак няма да ги откажа. В крайна сметка, банката ги взема от тези, които плащат кеш, за да ги даде на мен.

Използват се три карти - MC, Visa и Amex - последната само за Костко, щото там други не взимат. А MC и Visa-та имат общо към $40 000 лимит, та няма страшно от голям процент на баланса. Всичко се плаща до стотинка всеки месец, тоест без лихви.

Ако на някой му се струва, че си измислям това си е негово/нейно право. Не ми пречи. И не ми намесвайте нови имигранти. Като бях нов и на мен не ми беше до това.

Колко пари взимаме аз и жена ми знаем само аз и тя. И никой не ни пита за това - ни тук, ни в България. Познатите ни са възпитани хора. И ние не ги питаме.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Uspial »

Разходте в началото на темата бяха 5000 $ сега станаха 3000 $ или 40 % разходи все още липсват. А 40 % хич не са малко.
Какви са тези коли на богатите хора дето всеки месец се ремонтират и се плаща от картите? Богатите хора карат нови коли в гаранция и никога не плащат за ремонт.
Всичките 3- карти ли са с 1 % кешбак.

400 $ са 444 литра бензин които са равни на 4440 км на месец / 25 дни = 177 км на ден за среден клас кола или 53 289 км на година което е адски много за кола освен ако не сте търговски пътник или такси.
Ама понеже тези 177 км на ден са малко та за това има и още 500 $ за друг транспорт. Какъв в този друг транспорт при 177 км на ден един господ знае.
Ама пишете си още. Сигурно новите мераклии цъкат със зъби и ви завиждат
Последно промяна от Uspial на Вто Май 18, 2010 6:12 pm, променено общо 1 път.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Julian_04 »

speedy написа:Нали искате числа?
Ето какво горе-долу минава през кредитните карти за един месец:.....
ОК, Де споко! Горе долу това е и при нас...Само че аз телефони, Интернет , застраховки , ипотеки и т.н. не ги плащам през кредитната си карта , а директно чрез банков превод по Интернет или дирекно теглене от сметката....Друг е въпросът, че за да трупаш точки всичко блъскаш на кредитната карта, което ми се вижда малко странно...щото ако само един път пропуснеш плащане на такива сметки се озъбваш яко....Освен това аз съм много разсеяна и понеже имам много неща на главата си със сигурност ще ми се случи поне веднъж...
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Uspial »

Не само това е неудобството. Кредитните карти имат срок който изтича и като изтече се налага да се обаждаш, да висиш на телефона половин час , да натискаш 1,2,3,4,6 доакто стигнеш до правилния човек за да го уведомиш за новата иначе сметката не може да се плати и тогава да видиш какво става и как се плащат пари за интерест и лейт фиита.
И това не с един а с 10 доставчика на някаква услуга. Минутие сатанаха 10 пъти по 15- 30 минути.
Трябва да се следи колко пари има в сметаката щото нали харчиш и за други неща особено в началото като е малък лимита. Трябва да се следи и да се плати кредитната карта на време всеки месец. При това не една а цели 3 карти. ( понеже са различни )
От какъв зор като 100 пъти по лесно е да дадеш банкова сметка и от там да си взимат парите.
Сметката никога не изтича и няма срок. Хората си визмат от там директно и това е.
Картата е лична, само собственика може да преговаря при подмяна защото го питат за сранни неща за да се убедят че говорят с правилния човек ( собственика ) не може да е на Иван а да се обажда Драганка.
Не си представям такава мъка за 100 $ на година.
А утре като се разведат Драганка духа супата щото Иван има кредитно досие пкрай картата ама Драганка няма.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от IRA »

В началото на темата :
speedy написа: На месец през кредитните кари минават поне $3500-$4000, ако няма големи покупки. От тях годишно между $500-$800 се връщат при мен.
Като нещете не се мъчете. Мен ме кефи да се мъча.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от speedy »

Uspial написа:Разходте в началото на темата бяха 5000 $ сега станаха 3000 $ или 40 % разходи все още липсват. А 40 % хич не са малко.
В началото на темата написах между $3500 и $4000, ако няма по-големи покупки. Не ми приписвай нещо, което не твърдя :)
Uspial написа:Какви са тези коли на богатите хора дето всеки месец се ремонтират и се плаща от картите? Богатите хора карат нови коли в гаранция и никога не плащат за ремонт.
За колите на богатите не знам. Нашите на 4 месеца минават на стандартна поддръжка - масло, въртене на гуми... Това не съм го включил.
Uspial написа:Всичките 3- карти ли са с 1 % кешбак.
Не, тази която се ползва най-вече е с 2%, максимум - $1000 на година.
Uspial написа:400 $ са 444 литра бензин които са равни на 4440 км на месец / 25 дни = 177 км на ден за среден клас кола или 53 289 км на година което е адски много за кола освен ако не сте търговски пътник или такси.
Голям специалист си да правиш сметки, за които не те питат. Откъде знаеш за колко коли става въпрос и по-колко бензин горят за мен си остава загадка като произхода на живота...
Uspial написа:Ама понеже тези 177 км на ден са малко та за това има и още 500 $ за друг транспорт. Какъв в този друг транспорт при 177 км на ден един господ знае.
Аз съм написал $150, а ти къде видя 500 не знам. Увеличи си шрифрта на екрана - помага.
Става въпрос за нещо което се движи по релси.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Заключено