трудов стаж

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
mirokami
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 2:18 am

трудов стаж

Мнение от mirokami »

искам да попитам
фатално ли е ако трудовия стаж в документа от НОИ не е нанесен в трудовата книжка. Става въпрос за тр.стаж от 2000 до 2005.
В трудовата ми книжка имам стаж общо 4 години и той е след 2005 г.
МОМЯ ПОМАГАЙТЕ :whew:
Аватар
GAL73
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:39 am

Re: трудов стаж

Мнение от GAL73 »

Не се притеснявай.Не зная поради каква причина стажа не ти е нанесен , но е било задължение на работодателя ти да го направи.За какво ти е трудовата книжка ?Ако е за документите към Виена , може да си ползваш документа от нои.Така е според мен.
А и документа от нои е много по-достоверен от трудовата книжка.
DCS Vienne -12.01.2011
accusé de réception -29.01.2011
интервю Виена -07.04.2011 - успешно
Bucarest-18.06.2011
Etiquettes-05.07.2011
Formulaires médicaux-24.01.2012

Покана за визи-08.05.2012
ВИЗИ-01.06.2012
Аватар
mirokami
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 2:18 am

Re: трудов стаж

Мнение от mirokami »

ок
много ти благодаря
жив и здрав да си
Аватар
GAL73
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:39 am

Re: трудов стаж

Мнение от GAL73 »

Сега виждам , че си на етап - интервю :D Честито.
Ако мислиш , че ще проверяват дали трудовата ти книжка е идентична на документа от нои / а ти какво изпрати в пакета документи до виена - трудовата или нои ? /, можеш да си напрвиш /купуваш от книжарницата/ нова книжка и да я завери работодателя ти 2000-2005г.А на въпроса -защо имаш втора книжка? Първата временно си я изгубил или ....
DCS Vienne -12.01.2011
accusé de réception -29.01.2011
интервю Виена -07.04.2011 - успешно
Bucarest-18.06.2011
Etiquettes-05.07.2011
Formulaires médicaux-24.01.2012

Покана за визи-08.05.2012
ВИЗИ-01.06.2012
Аватар
mirokami
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 2:18 am

Re: трудов стаж

Мнение от mirokami »

до Виена изпратих документ от НОИ а сега на интервюто ще нося трудовата книжка
много не ми се иска да съм с две трудови книжки но и на сегашната ми няма как да се нанесе със задна дата. :headbang:
Аватар
GAL73
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:39 am

Re: трудов стаж

Мнение от GAL73 »

не искам да те подвеждам с информация. аз не съм била на интервю. разсъждавам от гледна тока на бг счетоводител. можеш да обясниш ,че първата фирма не ти направила трудова книжка ,а само е подавала информация към електронния регистър-това е така щом имаш отразен стаж в документа от нои. как ще реагира изпитващия на интервюто не знам. просто непрекъснато има такива случаи в практиката - един я загубил , друг няма а после ти носи и т.н.-все такива обяснения
дано се включи някой по - знаещ, но не мисля, че това може да бъде проблем.
обратното да представиш трудова книжка със стаж и да нямаш такъв от нои е по-лошо ,то си е просто лъжа-от официална гледна точка. все си мисля че тези които изпитват на интервютата са относително запознати с регламентите на съответната държава .
успехи :y: стискам палци за интервюто и пиши как е минало
DCS Vienne -12.01.2011
accusé de réception -29.01.2011
интервю Виена -07.04.2011 - успешно
Bucarest-18.06.2011
Etiquettes-05.07.2011
Formulaires médicaux-24.01.2012

Покана за визи-08.05.2012
ВИЗИ-01.06.2012
Аватар
mirokami
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 2:18 am

Re: трудов стаж

Мнение от mirokami »

НЕПРЕМЕННО ще пиша дано всичко мине добре
благодаря ти за съветите
желая ти успех :handshake:
Аватар
omara
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 4:33 pm
Местоположение: Montreal

Re: трудов стаж

Мнение от omara »

Е-е-е-е-е-ех. Аз още тогава се опитах да обясня, че това си е рисково нещо, защото в нашата държава е напълно нормално трудов стаж от трудова книжка и от справка на НОИ да не се покриват: http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 0&start=15

Според мен трябва да направиш следното:
- на интервюто представяш само справката от НОИ и толкова. за тр. книжка ни гък, ни мък... Но тъй като е много вероятно да те попитат и да ти поискат и трудовата книжка, трябва да я вземеш със себе си. Но ако ти я поискат е много вероятно да се учудят много, че има разминаване м/у двата документа - тогава изпадаш в голяма безтегловност ... Стресът на интервюто е достатъчно голям, за да си организираш допълнителен такъв.
Затова вземи мерки - не се помайвай, ами отивай при работодателя, за да ти нанесе липсващия стаж. И понеже няма друг вариант - ще трябва да купиш друга книжка, там да ти нанесат липсващия трудов стаж и да казваш, че си я изгубил първата си книжка навремето и после пак си намерил първата и сега имаш две ....

Действай! Успех :y:
Обичам родината - Мразя държавата
Аватар
mirokami
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 2:18 am

Re: трудов стаж

Мнение от mirokami »

имам някакво вътрешно усещане че няма да ми се зарадват като ме видят с две трудови книжки. Нали периодът който ги интересува е 5 год. назад . Трудовата ми книжка е заверена 2004г. и има отразен стаж общо 5 год. по две професии. на които съм заложила по документи. Стажът който липсва не е споменат в молбата за селекция но пък знам ли?
Благодаря ти за съвета добре е да се застраховам
:handshake:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: трудов стаж

Мнение от Linko »

Не знам откъде ти идват тези усещания, но аз и жена ми се явихме с общо 4 бр. трудови книжки (2 бр. от които стар образец - кафявите) и една служебна книжка за кадрови военнослужащ от БА. Никой никакви емоции не показа, а просто във всеки отделен документ имиграционният офицер чрез преводача проверяваше нанесеният стаж, който го интересува.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: трудов стаж

Мнение от emili_vn »

Не се притеснявай от броя на трудовите книжки - и 10 да са - ти имаш и удостоверение от НОИ за същия този стаж, така че няма страшно. Удостоверението е издадено от държавна институция и има по-голяма тежест за тях от една, 10 или 20 трудови книжки. Аз имам 2 трудови от новите и 2 осигурителни книжки, а мъжът ми - 1 стара трудова, 2 нови трудови и една осигурителна. Така че не си само ти с 2 трудови книжки. Успокой се и действай за интервюто.
Успех! :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
mirokami
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 2:18 am

Re: трудов стаж

Мнение от mirokami »

страхотни сте
много ви благодаря за отзивчивостта
каквото се изисква от мен ще го направя
благодаря още веднъж на всички
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: трудов стаж

Мнение от escape »

Да разбирам ли, че вместо трудова/осигурителна книжка, може да се прати документа от НОИ и така да се спести от доста листове нотариална заверка и превод? /нямам предвид само парите/
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: трудов стаж

Мнение от Linko »

Естествено, че може да се изпрати само удостоверението от НОИ. Не е необходимо доказването на един и същи факт да става непременно с два различни документа от независими източници. Това се налага само в случай на съмнение относно достоверността на отделен факт и именно при такива случаи имиграционните започнаха да изискват и документ от НОИ наред с другите доказателства за трудов стаж. С течение на времето все повече хора започнаха да изпращат този документ без да им е поискан за да се "презастраховат" и така се стигна до разбирането, че той е задължителен документ вече. Тази ситуация беше предвидена от мен и други съфорумници още преди години и предупреждавахме, че така ще стане.
Ето една тема още от преди 7 г. по този въпрос - Трудова книжка
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: трудов стаж

Мнение от escape »

Ясно. Аз мисля да пратя само тези удостоверения за мен и жена ми, без ТК-и, пък да видим какво ще стане.
Благодаря за коментара на Линко!
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
Публикувай отговор