езиков курс в канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
stoikov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 3:03 pm
Обратна връзка:

езиков курс в канада

Мнение от stoikov »

Здравейте,свьрзах се с едно училище което има офиси в Ванкувьр и Торонто.Платил сьм за 4 седмици курса ,квартира и храна.Още не сам подал за виза в букурещ.могат ли да ми откажат издаването на виза,ако все пак я получа мога ли да я удьлжавам от Канада.В самото училище има курсове по 10 -12 месеца.така мога да изскарам 1-2 години.Това добьр начин ли е за оставане в Канада,благодаря предварително!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: езиков курс в канада

Мнение от Koko »

stoikov написа: Още не сам подал за виза в букурещ.могат ли да ми откажат издаването на виза,
Да, могат и да ти откажат.
stoikov написа: ако все пак я получа мога ли да я удьлжавам от Канада.
Можеш да я удължаваш докато имаш основание, т.е. докато учиш.
stoikov написа: В самото училище има курсове по 10 -12 месеца.така мога да изскарам 1-2 години.Това добьр начин ли е за оставане в Канада,благодаря предварително!
Имаш ли пари за такова нещо - да учиш 1-2 години? А от какво ще живееш през това време? Би могъл да подадеш документи за Перманент резидент докато учиш, но незнам колко време би отнело.
Доколко е добър не се наемам да коментирам.
stoikov написа:Здравейте,свьрзах се с едно училище което има офиси в Ванкувьр и Торонто.Платил сьм за 4 седмици курса ,квартира и храна.
Ако не е тайна, колко струва такъв курс - ако не искаш да посочваш цената във форума, прати ми ЛС. Питам просто от любопиство.
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Koko,do kolkoto mi e izvestno za Permanent Rezident moge da kandidatstva no shte triabva da izleze izvun Canada.Prijateli opitaha tozi variant i gi otriazaha.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

estoyanova написа:Koko,do kolkoto mi e izvestno za Permanent Rezident moge da kandidatstva no shte triabva da izleze izvun Canada.Prijateli opitaha tozi variant i gi otriazaha.
Зависи, ако си в Канада легално - например със студенска виза или временно разрешение за работа - но не си перманент резидент можеш да подадеш документи за ПР в консулството в Бъфало (за федералната процедуна). Така де-факто кандидастваш извън Канада.
vasil
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 6:36 am

Мнение от vasil »

OTKAZVAT TI BEZ PROBLEM 6TOM POISKAT ! NAI LO6OTO E 4E I NAMA DA TI VARNAT PARITE OT U4ILI6TETO AKO NE VZEME6 VIZA ! TRABVA DA SI MNOGO UBEDITELEN ZA6TO TO4NO TAM ISKA6 DA U4I6 EZIK A NE TUK V BALGARIA I ZA6TO ISKA6 DA PLA6TA6 TOLKOVA PARI ZA TAM KATO MOJE DA E TUK ! VSE PAK USPEH !
Заключено