Цена

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Цена

Мнение от hadministratora »

MermaidBG написа:А искам да имам 10 хил канадски долара, защото сме се засили към Ванкувър, а както се знае това е може би най-скъпия град в Канада...
Не искам да те плаша, но 10 000 трудно ще ти стигнат за 3 месеца. Ако наистина Ванкувър е най-скъпият град (аз съм в Торонто и тук хич не е евтино), при положение, че сте с две деца и особено ако искаш да си държиш 2000 от тях резерв за самолетни билети.... Ако правилно си спомням препоръката на имиграционните за три членно семейство е около 16 000. Всеки си знае възможностите, но ако можете носете повече.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Цена

Мнение от demococcus »

thriller написа:Ква е тая такса пребиваване бе?
kill_u написа:Да не се намесвам в материя която не разбирам много много, но най вероятно под такса пребиваване се има предвид Landing fees. Те са в размер на CA$ 490 и се заплащат при получаването на визите.
Точно така, на френски се казва "Droit de residence permanente" и е толкова, колкото е написал(а) MermaidBG - 325 еUR или 490 CAD, както е посочил kill_u.
Ето списъка с таксите за визи и разглеждане на документи - малко е объркващ на пръв поглед, ама по-интелигентен човек може да се оправи с малко мислене и почти без питане :lol: :
http://www.unionbank.bg/uploads/Taxi_Canada.JPG
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Цена

Мнение от MermaidBG »

thriller написа:MermaidBG
Ква е тая такса пребиваване бе?
В интерес на истината и аз нямам представа каква е тази такса и изобщо има ли я..Тази сметка си я бях правила още като подавах документите, за да добия представа ориентировъчно колко пари ще са ни нужни за начинанието. Ако се сетя от къде съм я взела тази информация , ще публикувам линка тук ;). Нека някой, който скоро е минал тази фаза да каже с точност. ;)
Philip1747 написа:Mermaid единствено в сметките ти има грешка за билетите не са по 400 еур нашите които намерихме наи евтините бяха по 580 еур на човек а в бг имаме много познати с много сериозни тур агенций. Такаче си предвидете повече пари за билети. Поне толкова струваха като летяхме ние 12.12.09
Имам го в предвид :tmi: Тези цени като ги гледах , бяха ако се купят билетите около 8-9 мес напред ;)
hadministratora написа:Не искам да те плаша, но 10 000 трудно ще ти стигнат за 3 месеца. Ако наистина Ванкувър е най-скъпият град (аз съм в Торонто и тук хич не е евтино), при положение, че сте с две деца и особено ако искаш да си държиш 2000 от тях резерв за самолетни билети.... Ако правилно си спомням препоръката на имиграционните за три членно семейство е около 16 000. Всеки си знае възможностите, но ако можете носете повече.
Ох, разбира се , ако имам възможност ще взема повече.....лошото е , че и тези не знам как ще ги измисля. Изображение Иначе ще стигнат , ако единия от нас започне веднага работа , и ще направя всичко възможно още от тук да сме си я намерили. По мои изчисления (груби , разбира се) , ще са ни нужни по около 2500 - 3000$ на месец , да връзваме двата края. Не смятам обзавеждането на квартирата и покупка на кола...Изображение
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Аватар
shamana
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 12:22 am
Местоположение: Варна

Re: Цена

Мнение от shamana »

MermaidBG написа:
thriller написа:MermaidBG
Ква е тая такса пребиваване бе?
В интерес на истината и аз нямам представа каква е тази такса и изобщо има ли я..
от 12.04.2010 има отново промяна в таксите, които се плащат към посолството в Букурещ, а това са:

Букурещ - таксите за обработка на документите са 400 Е за възрастен и 110 Е за дете.
Такса пребиваване или визи - по 360 Е, като за деца не се плаща.

А това увеличение е вседствие на скачането на курса на CAD спрямо EUR, така че е хубаво периодично да проверявате на официалния сайт
тук
21.08.2009 - Док. Виена
28.08.2009 - Акюзе
02.10.2009 - Покана за интервю
08.12.2009 - Интервю
28.01.2010 - Док. Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
15.03.2010 - Мед. формуляри
29.03.2010 - Медицински
12.04.2010 - O.K. на мед.
28.09.2010 - покани за визи
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Цена

Мнение от milla »

kill_u написа:Да не се намесвам в материя която не разбирам много много, но най вероятно под такса пребиваване се има предвид Landing fees. Те са в размер на CA$ 490 и се заплащат при получаването на визите.
Да точно така е, макар по-точно да я наричат на английски Right of Permanent Residence Fee - Applicant / Spouse / Common-law partner. Наистина от 12 април тази такса за постоянно пребиваване (виза) има увеличение 35 евро и сега е 360 евро (CA$ 490) и може да се заплати или заедно съз заплащането на таксата за обработка на документите до Букурещ (както и по-горе са споменали - 400 евро за възрастен и 110 евро за лицата под 22 год) или да се плати след като се получи писмо с покана да си изпратите паспортите за поставяне на виза в тях. Като тази покана може да ви я изпратят по пощата или по e-mail.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

Re: Цена

Мнение от Philip1747 »

MermaidBG да ти кажа ние доидохме с 5500 долара и ни стигнаха за 3 месеца точно. Но без да копуваме кола и за мебели не сме давали пари. Такаче моят съвет е отначало да не си копувате кола защото това ще ви сабори много застраховката на кола 1999 година е 120 долара на МЕСЕЦ. Относно работата надявам се да си намерите още от бг но имаите еедно на ум защото в ванкувър в момента не се търси толкова много работа колкото в торонто. Но зависи от късмета ви защото според мен късмета е 60 % процента от намирането на сносна работа
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Цена

Мнение от MermaidBG »

Да и аз така мисля.Изображение Нямам намерение да купуваме кола през първата година или поне докато не си направим хубаво сметката. За квартирата се надявам някой да помогне Изображение (имам някой в предвид засега, по - натам ще видим), като възнамерявам оттук да пратя пари за наем и мебели . Изображение Работата искрено се надявам още оттук да се намери, Изображение ще направя всичко възможно -ще се обаждаме по телефона ще пращаме СВ-та ...Изображение) Но и да не стане....надявам се че на място ще се намери все някаква работа за старт...Но има време,Изображение ще мисля после...сега чакам тая пуста дата за интервю .....Изображение Изображение
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

Re: Цена

Мнение от Philip1747 »

Mermaid за квартирата и аз съм насреща.относ св ще ти изпратя моето ако искаш понеже тук са много различни от бг. само кажи
lancome
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 7:15 am
Обратна връзка:

Re: Цена

Мнение от lancome »

и аз ще помоля за такова
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

Re: Цена

Мнение от Philip1747 »

lancom това към мен ли беше адресирано?
St1
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 10:29 pm

Re: Цена

Мнение от St1 »

Здравейте,
Искам да ти дам един съвет относно това какви пари ще ти трябват когато кацнеш в Канада.
След като избереш град, намери някой който да ти помогне най-напред с информация. И ако се ангажира поне да те посрещне на летището и да ти осигури първоначален подслон и да ти помогне за жилище.

Информацията е много важна. За различните провинции нещата са обсолютно различни.
Мога да ти дам малко информация за Монреал.

Трябва да имаш пари за първите минимум 3 месеца, без да искаш помощ от държавата. Всъщност колко са ти необходими? Наем на жилище 3 и 1/2 - апатрамент с една затворена стая е около 650 долара, за 4 и 1/2 - 750. Цената може да варира в +/- в зависимост от това кой плаща тока/парното/топлата вода. Но сложи още около 100 долара. Обикновено квартирите се дават под наем необзаведени. Ако дойдеш през лятото, тъй като много хора се местят, на улицата можеш да намериш първоначално много годни мебели и може да не ти се наложи да даваш пари (е, и на мен ми изглеждаше странно в началото как мога да взема нещо от улицата). Но ако искаш да купиш втора употреба от някой който се мести в друг град например, може би за около 1000 долара ще имаш най-необходимото за живот - легла, маса и столове, диван и няколко шкафа. За нови мебели ще трябва да се бръкнеш повече.
Колко ти трябват за храна? Ако си готвите и имате кола, може би около 350-450 долара на месец ще Ви стигнат. Казвам, ако имате кола. С нея ще може да търсиш къде най-изгодно може да купиш хранителни продукти. Понякога цените на продуктите се различава в пъти в различните магазини. Дори сега 1-2 пъти месечно ходя в магази Bonanza-италиански магазин в източната част на Монреал и бия път от 40 км отиване и връщане, защото там всяка седмица има няколко неща които са на добра цена. Например има седмици когато щайга грозде 9-10 кг струва между 6 и 10 долара. А грозде от Loblaws можеш да го купиш по 6-8 долара килото.

За транспорт. Транспортната карта е 70 долара на човек и е лична. 1 билет е 2.75. http://www.stm.info/English/tarification/a-tarif.htm

Колко струва колата? Годишен данък беше 255 долара, май го вдигнаха на 275. Едностранна застраховка - зависи от шофьора и варира много - от 60 на месец и след 1-2 години без инциденти може да падне на 15-20. Бензинът е около 1.05-1.15 долара за литър. Прилична кола с малко късмет може да се намери за 2-3 хиляди долара. За шофьорска книжка - 86 долара на 2 години. Е, трябва да минеш и изпит за шофьорска книжка. На мен преди 8 години ми струваше около 350. Това не е целия курс - трябваше да взема 5 часа кормувате, такса за теоретичниа изпит, наем за колата за изпита и таксата за самия практически изпит. Българските книжки важат 90 дена.

Та ако махнеме колата, като начало може би със 7 хиляди може да се установиш първоначално. За кола ти трябват още 3-4 хиляди. Това е за Монреал.

Сега какво става с приходната част.
Разглеждам най-негативния сценарий. Идваш и не можеш да си намериш работа. Тогава след 3 месеца държавата ти дава социална помощ. Не мога да ти кажа колко е в момента, но приблизително e okolo 900 долара. За деца до 18 години взимаш и детски - федералните май са около 300 долара на дете и за деца до 6 г. има още по 100. Детски от Квебек -около 270 на месец за 2 деца. Т.е. 870 (+200) + 900 на месец. Ако учиш френски - преди плащаха 30 долара на седмица, сега май около 40 на човек. Това е практически минимума и с него, ако имаш обзаведена квартира, можеш да преживяваш, макар и с много стискане. Но имам доста българи, които живеят на социална помощ и например учат френски език и си търсят спокойно работа, без да се притесняват дали ще могат да си платят наема и тока на първо число.

За другите провинции предпочитам да не говоря, защото нямам лични наблюдения. Но от разговори с познати и приятели, мисля че там финансово е по-трудно като начало и трябва да имаш повечко пари, особено ако нямаш някой който да ти помогне най-вече за работа и да те посрещне в апартамента си за няколко дена докато си намериш квартира. Е, хубаво е да имаш и винаги резервен вариант с който да можеш да се добереш обратно до България при крайна нужда.

Та това е съвсем накратко моето лично мнение за Монреал.
Пожелавам ти успех.
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Цена

Мнение от MermaidBG »

Браво Изображение Много полезна информация Изображение
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
lancome
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 7:15 am
Обратна връзка:

Re: Цена

Мнение от lancome »

St1 написа:Здравейте,.....
Пожелавам ти успех.
Много и сърдечно благодаря, дано да мога да се реванширам на място, яко ли не, обаждайте се като дойдете в България, Велико Търново :)
Публикувай отговор