Още един въпрос ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
bob2001
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 2:54 am
Местоположение: София

Още един въпрос ?

Мнение от bob2001 »

Здравейте, казвам се Боби и искам да кандидатствам за имиграция вКанада.Искам да ви попитам дали моята специалност „Електрообзавеждане на промишлени предприятия” (Средно-Спицално образование , Техник трета степен) попада в таблицата за прием на кандидатите и по специално за област Квебек.
Видях, че в професиите има "Монтаж и вкопаване на кабели" аз мисля, че е това, но не съм сигурен.
И другият ми въпрос е как да се запише в превода на дипломата ми това тека, че хем да не е нагласено хем да е точно по изискванята.
A също ако имам две години на граждански договор това ще ми се признае ли?

Мерси Предварително, Best Regards,

Боби
Старай се не да станеш човек на успеха, а по-скоро човек на достойнството.
Не всичко, което брои може да се преброи, и не всичко, което може да се преброи, брои.
Айнщайн
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Още един въпрос ?

Мнение от loginn »

bob2001 написа:Видях, че в професиите има "Монтаж и вкопаване на кабели" аз мисля, че е това, но не съм сигурен.
Единствената специалност включваща думата "кабел-(и)", която виждам да фигурира в списъка на по-търсените е тази: "Cable and Circuit Assembly". Или френския превод: "Montage de câbles et de circuits".
В случая обаче става въпрос за "Печатни платки , монтаж и асемблиране на електронна техника" и няма нищо общо с вкопаване на кабели. Това съм го проучвал щото имам специалност "Монтьор на ел. уреди и мрежи" и се надявах че може да съм ударил джакпота, ама не било тъй :( .
Ако успееш да си преведеш професията така че да го счетат за горенаписаното "Montage de câbles et de circuits" ще имаш един много добър старт от общо 26 точки за образование (Niveau de scolarité и Domaine de formation).
Успех в начинанието :y:
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Още един въпрос ?

Мнение от emili_vn »

Здравей, bob2001!
Стажа по граждански договор ще ти се признае разбира се - той се доказва с осигурителна или трудова /от 2009 г./ книжка или с удостоверение за осигурителен стаж от НОИ. По повод на специалността Montage de câbles et de circuits - става въпрос за монтаж на електронни платки в самолетостроенето, така че няма общо с твоята специалност. Твоята специалност я няма в списъка, но това означава че няма да получиш допълнителни точки за търсена професия, но това не е болка за умиране, ако събираш необходимия брой точки / минимум 57/ по другите фактори. А по отношение на превода, аз лично смятам че не е необходимо да се нагажда превода, тъй като имиграционните гледат не толкова наименованието на професията, колкото съдържанието / изучаваните дисциплини и техния хорариум/ от дипломата.
Желая ти успех!
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
bob2001
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 2:54 am
Местоположение: София

Re: Още един въпрос ?

Мнение от bob2001 »

Здравейте отново,

На този адрес има тест http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca който показва тези длъжности.

Electrical Engineering

Professional high school diploma or technical post-secondary diploma - 1 or 2 years (in Québec, these diplomas are obtained after completing 10 to 13 years of full-time education)

- Automated Systems Electromechanics (DVS - 1,800 hours / 2 years)
- Business Equipment Technical Service (DVS - 1,800 hours / 2 years)
- Electricity (DVS - 1,800 hours / 2 years)
- Electronic Audio/Video Equipment Repair (DVS - 1,800 hours / 2 years)
- Home Electrical Appliance Repair (DVS - 1,350 hours / 1.5 years)
- Installation and Maintenance of Security Systems (DVS - 1,485 hours / 2 years)
- Installation and Repair of Telecommunications Equipment (DVS - 1,800 hours / 2 years)
- Installation of Electrical Transmission Lines (DVS - 900 hours / 1 year)

Аз мисля че това е за Професионална диплома за средно образование или техническа след диплома за средно.
Тоест това вече не е актуално за 2010 така ли?
И къде може да се видят всички професии и длъжности който се търсят?
Поздрави и Мерси Предварително,
Боби
Старай се не да станеш човек на успеха, а по-скоро човек на достойнството.
Не всичко, което брои може да се преброи, и не всичко, което може да се преброи, брои.
Айнщайн
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Още един въпрос ?

Мнение от demococcus »

bob2001 написа:И къде може да се видят всички професии и длъжности който се търсят?
На адрес http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... mation.pdf можете да видите изброени специалностите и колко точки носят. А вече в IMT можете да видите с коя спецалност какви професии и длъжности се практикуват.
Аватар
bob2001
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 2:54 am
Местоположение: София

Re: Още един въпрос ?

Мнение от bob2001 »

demococcus написа:
bob2001 написа:И къде може да се видят всички професии и длъжности който се търсят?
На адрес http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... mation.pdf можете да видите изброени специалностите и колко точки носят. А вече в IMT можете да видите с коя спецалност какви професии и длъжности се практикуват.[/quote]
bob2001 написа:Мерси Човече :handshake:
loginn написа:
bob2001 написа:Видях, че в професиите има "Монтаж и вкопаване на кабели" аз мисля, че е това, но не съм сигурен.
Единствената специалност включваща думата "кабел-(и)", която виждам да фигурира в списъка на по-търсените е тази: "Cable and Circuit Assembly". Или френския превод: "Montage de câbles et de circuits".
В случая обаче става въпрос за "Печатни платки , монтаж и асемблиране на електронна техника" и няма нищо общо с вкопаване на кабели. Това съм го проучвал щото имам специалност "Монтьор на ел. уреди и мрежи" и се надявах че може да съм ударил джакпота, ама не било тъй :( :y:
Добре де някой който е в час да каже как да взема точки за професия понеже не ми достигат 12т мислех да наваксам с професия ама :(
Моля ако някой има някаква идея да пише .
Мерси Предварително,Поздрави,
Боби

П.С. С френски не става, сложил съм доста високо ниво трябва ми друга алтернатива. :(
Старай се не да станеш човек на успеха, а по-скоро човек на достойнството.
Не всичко, което брои може да се преброи, и не всичко, което може да се преброи, брои.
Айнщайн
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Още един въпрос ?

Мнение от kikolilokiko »

жена + дете
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Още един въпрос ?

Мнение от loginn »

bob2001 написа:Добре де някой който е в час да каже как да взема точки за професия понеже не ми достигат 12т мислех да наваксам с професия ама :(
Моля ако някой има някаква идея да пише .
Мерси Предварително,Поздрави,
Боби

П.С. С френски не става, сложил съм доста високо ниво трябва ми друга алтернатива. :(
Сам ли кандидатстваш? Виж си личните съобщения.
Аватар
bob2001
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 2:54 am
Местоположение: София

Re: Още един въпрос ?

Мнение от bob2001 »

kikolilokiko написа:жена + дете
Здрвейте Отново,

Мерси Кikolilokiko :handshake: , но май пак недостигат точки по мои изчисления :tmi: :(

А между другото някой да е чувал за - ПОДКАТЕГОРИЯ II АВТОНОМЕН РАБОТНИК.
Какво означава това, каде е уловката?
Поздрави,
Боби

П.С.Може да ми пишете и на Skype bobynikolov
Старай се не да станеш човек на успеха, а по-скоро човек на достойнството.
Не всичко, което брои може да се преброи, и не всичко, което може да се преброи, брои.
Айнщайн
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Още един въпрос ?

Мнение от demococcus »

Уовката е че "автономен работник" трябва да докаже че може да развива собствен бизнес. А това се доказва с наличието на стабилни финансови резерви и съответната квалификация, доколкото бях чел. Автономен - такъв дето сам си работи и не търси някой да го назначи на заплата.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Още един въпрос ?

Мнение от emili_vn »

Минимума там май беше 100 000 долара....
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
bob2001
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 2:54 am
Местоположение: София

Re: Още един въпрос ?

Мнение от bob2001 »

emili_vn написа:Минимума там май беше 100 000 долара....
Леле :o :whew: :cash: занчи не сме за тази система
Мерси на всички за бързите и изчерпателни отговори.
Пожелавам на всички успех :handshake:
Старай се не да станеш човек на успеха, а по-скоро човек на достойнството.
Не всичко, което брои може да се преброи, и не всичко, което може да се преброи, брои.
Айнщайн
Аватар
bob2001
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 2:54 am
Местоположение: София

Re: Още един въпрос ?

Мнение от bob2001 »

Здравейте Съфорумци,
С риск да стана нахален да питам пак (Казват че спитане се стига до Цариград :) Аз ще се пробвам да стигна до Канада :rock:)
Знаете че съм със Средно-Спицално образование и т.н. ако изкарам курс чиято професия я има в списъка за квебек.
Това се явява нова професия за мен тоест няма нужда да имам стаж а оделно ми се прознава стажа назад 5 години нали ?
Мерси Предварително,Поздрави,
Боби
Старай се не да станеш човек на успеха, а по-скоро човек на достойнството.
Не всичко, което брои може да се преброи, и не всичко, което може да се преброи, брои.
Айнщайн
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Още един въпрос ?

Мнение от demococcus »

bob2001 написа:Това се явява нова професия за мен тоест няма нужда да имам стаж а оделно ми се прознава стажа назад 5 години нали ?
Мерси Предварително,Поздрави,
Боби
Почти сигурен съм че ако вземеш точки за област на образованието, после ще ти се зачита само стажа в тази област. Ако се оправяш с френския, можеш да си проверяваш тези неща тук: http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf
Публикувай отговор