Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
htris
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 5:57 pm

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от htris »

Когато в Европа е зле и в частност България, навсякъде по света е още по-зле.Времето на емиграциите отдавна мина,сега друг вятър вее,онзи на N-тата промяна.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от ablood »

filipne написа:Лакърдията, че дискриминацията била само за оправдание на некадърниците не прави самата дискриминацията несъществуваща в различните и явни и скрити форми.
Това сме го чесали многократно. Някои ги дискриминират за щяло и нещяло, въпреки, че "са много кадърни". Други никога.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от optics »

да напишат по някой ред - като коментар
Ето:
(че дори с рима)

Як шут в задника и либерте !
Така и ние ще сме доволни и те !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от filipne »

ablood написа:
filipne написа:Лакърдията, че дискриминацията била само за оправдание на некадърниците не прави самата дискриминацията несъществуваща в различните и явни и скрити форми.
Това сме го чесали многократно. Някои ги дискриминират за щяло и нещяло, въпреки, че "са много кадърни". Други никога.
Това дали някои ги дискриминират а други не ги (според тях) не значи , че явлението не съществува.
Хора всякакви. Едни обичат да ги мачкат, други обичат да лижат задници, трети да си мислят, че са толкова велики,ч е никой не може да им стъпи на малкия пръст. Е, има и една група, която гледат реалистично и обективно и независимо от това, че не са дискриминирани, виждат ясно наличието на това явление. Тези последните гледат по-далече от собствения си нос.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от kill_u »

filipne написа:
А на кебекарите им се носи славата на мързеливи мърлячи из цяла Канада та и отвъд в американско.
:y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y:
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от ZanzibarHero »

Kan_Tangra написа:... Все едно в бг-то да има някоя правителствана организация заета да заселва странджанския балкан, там ония села дето са по 50 човека, и някой да се върже и да иде там. :lol:
Има такива, но не са правителствени - все още ... Като гледам "изявите" на Министъра без портфейл - въпрос на време е да създадат и държавна. Върху реформираната (ако изобщо може да се реформира) Агенция за Българите в Чужбина, която по първоначален замисъл е трябвало да "подпомага" желаещите да се завърнат в България.

Паралелите ти с България (известна с огромните разлики между град и село, и София и провинция), са неуместни, когато се прилагат за Канада ...
htris написа:Когато в Европа е зле и в частност България, навсякъде по света е още по-зле.Времето на емиграциите отдавна мина,сега друг вятър вее,онзи на N-тата промяна.
Трябва да уточниш: "Зле" в сравнение с какво?

Иначе, сега е времето на емиграцията и посоката е отдавна известна: От развиващите се страни, към развитите страни. Едно от доказателствате е, че все повече хора умират годишно, опитвайки се преминат Европейско-Мароканската граница, Американската граница (стена) с Мексико или опитвайки да пресекат Средиземно море със салове и да се доберат до Италия. Австралия е ясна. За Япония намам данни (Японците са по принцип против имиграция от континента, обаче).
filipne написа:Има доста верни неща в статията.
Има, статията е добре замислена и изпълнена (лично аз се съмнявам дали името е истинско), но добрия стил предполага да кажеш поне едно от тях - най-вярното - според теб!
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от nikolovata »

А на мен от тази статия ми се повръща... :swear:
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от kikolilokiko »

и на мен

съжелявам авторката...
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от calculator »

kikolilokiko:
"съжЕлявам авторката..."

А тя вероятно съжалява теб...
Замисли се...
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от Julian_04 »

Bullshit! Bullshit! Bulshit!... Точно в провинцията хората са по-сърдечни, защото нямат много имигранти. :) Разбира се, че трябва да им говорите на френски. В България на какъв език говорите моля,... на китайски ли??? :rofl:
Ако говорите и английски това би ви отворило повече врати!!! Мен кебекарите не са ме дискриминирали!!! ;)
Голяма част от мързеливците и социаладжиите идват точно от други провинции, благодарение на либералната социална политика на Кебек. Манталитета на кебекарите е сходен с нашия: топли хора са и са по живота, така че на мен лично Кебек ми харесва и не бих го заменила за друга провинция!!! По отношение на работливостта: Във всички нации има работливи и мързеливи хора. Не могат да се правят така обобщения!!! :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от optics »

Съгласен с всичко от горното с изключение на това:
Голяма част от мързеливците и социаладжиите идват точно от други провинции
Въобще не вярвам да има тенденция хора от другите провинции да са се засилили за Кебек.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от IFF »

Julian_04 написа:Bullshit! Bullshit! Bulshit!... Точно в провинцията хората са по-сърдечни, защото нямат много имигранти. Разбира се, че трябва да им говорите на френски. В България на какъв език говорите моля,... на китайски ли???
Ако говорите и английски това би ви отворило повече врати!!! Мен кебекарите не са ме дискриминирали!!!
Голяма част от мързеливците и социаладжиите идват точно от други провинции, благодарение на либералната социална политика на Кебек. Манталитета на кебекарите е сходен с нашия: топли хора са и са по живота, така че на мен лично Кебек ми харесва и не бих го заменила за друга провинция!!! По отношение на работливостта: Във всички нации има работливи и мързеливи хора. Не могат да се правят така обобщения!!!

Па ти си щото много работна,по цял ден висиш във форума

Модератор: Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от Julian_04 »

optics написа:Въобще не вярвам да има тенденция хора от другите провинции да са се засилили за Кебек.
О, Да! О, Да! Има и то много! Знаят си много добре правата и идват именно заради социала и....Régie de longement... :rofl: :rofl: :rofl:
Hello, IFF...И аз те обичам много, нали знаеш симпатиите са ни взаимни! :*
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от IFF »

Julian_04 написа:
optics написа:Въобще не вярвам да има тенденция хора от другите провинции да са се засилили за Кебек.
О, Да! О, Да! Има и то много! Знаят си много добре правата и идват именно заради социала и....Régie de longement... :rofl: :rofl: :rofl:
Hello, IFF...И аз те обичам много, нали знаеш симпатиите са ни взаимни! :*
:inlove: :l:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от krimon »

kill_u написа:
filipne написа:
А на кебекарите им се носи славата на мързеливи мърлячи из цяла Канада та и отвъд в американско.
:y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y:

Добре, че дойдохме ние, българите, че да има и кой да работи в тази провинция :y: Преди да дойдем много го бяха закъсали, толкова, че да се чудиш защо ние искахме да имигрираме в Квебек, а не кебекуата в България :clap:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено