Първи стъпки....

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Първи стъпки....

Мнение от Independent »

За да сте сигурни кой е най-добрия вариант за вас, е добре да си сметнете точките два пъти с разменени основен и придружаващ. Френския е важен, но предпочитана професия също не е за пренебрегване. Също така в важно съпругът да понаучи малко френски за интервюто, за да сте сигурни, че ще ви дадат макс точки за адаптивност.
Документите е добре да са на френски, въпреки че никъде не се споменава това като изискване.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Първи стъпки....

Мнение от demococcus »

lapine, добре дошли в групичката на кандидат-емигрантите!
Наистина си прегледайте добре за кое какви точки можете да вземете. Independent хубаво ви е посъветвал - точките които се дават за ниво на образованието + област на образованието + стаж по професията може да се окажат много повече от максималните 16 точки за френския. Статия за точките има тук.
А ми стана любопитно - защо ще подготвяте документите си на английски, след като ежедневно ползваш френски? Да напомня че даже и да имаш документи преведени на английски, това не пречи да си попълниш формулярите на френски и до комуникираш със служителите на френски - при мен беше така.
lapine
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Фев 15, 2010 3:29 pm

Re: Първи стъпки....

Мнение от lapine »

demococcus, това последното звучи много добре - комбинация от документи на английски + application на френски. Не е проблем да се попълнят на френски (от мен), просто имам кой да ми ги преведе на английски, но в крайна сметка решихме на френски да подадем всичко.:)
zori71
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 7:02 am

Re: Първи стъпки....

Мнение от zori71 »

Здравейте! Аз вече направих едни "първи стъпки" по федералната част, но "хванах" промените и ми казаха да опитам пак. Аз обаче се замислям дали да не пробвам по процедурата за Квебек - тя ми се вижда по-бърза и май с по-малко изисквания. Искам да попитам как мислите дали имам шанс - аз съм на 38г., съпруга ми е на 43г. имаме две деца на 17г. и 14г. Аз имам висше образование - икономическо, съпруга ми - не. Френски не знам, но съм готова да почна. Английския ми е горе-долу добър - на IELTS изкарах 5. Как мислите - имаме ли шанс ?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Първи стъпки....

Мнение от demococcus »

zori71, можеш сама да сметнеш шансовете си на две места:

1. На този адрес: http://www.form.services.micc.gouv.qc.c ... ageCode=en на английски и става много лесно - само попълваш поленцата и накрая ти дава отговор. Често пъти обаче отговорът е уклончив.
2. В статията Точки можеш да намериш на български таблица за самооценка и доста подробни инструкции как да я използваш и да си сметнеш нещата по-прецизно.

Та моят съвет е - прочети и двете, пък ако има нещо неясно (обикновено има), върни се да попиташ във форума за уточнения.
zori71
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 7:02 am

Re: Първи стъпки....

Мнение от zori71 »

Ето този отговор получих:

Your result

It seems that you meet the Québec selection criteria. You may now submit an official immigration application. If you apply as a worker, consult the section Application for Selection Certificate and appendices - Permanent workers. If you are applying as a self-employed worker, consult the section Application for Selection Certificate and appendices - Businesspeople , or contact us to have the form mailed to you. Processing fees are charged when you submit an official immigration application.

Practical advice
Submit your official immigration application as soon as possible. If you wait too long, Québec's selection criteria may have changed or the list of areas of training may have changed in the meantime. After you have submitted an Application for a Québec Selection Certificate, the final decision will be based on the list of areas of training in effect when the application is processed.

Useful information
It is important to inform you that the application processing time may vary at any time due to a number of factors (overall selection objectives by geographic pool and immigration category, volume of applications for a Québec Selection Certificate submitted from various territories, international context). For more detailed information, consult the section Processing Times for Immigration Applications on the Immigration Québec Web site.

Thank you for your interest in Québec.
zori71
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 7:02 am

Re: Първи стъпки....

Мнение от zori71 »

Благодаря за бързия отговор!
Какво е МИНИМАЛЕН ПРАГ РАБОТОСПОСОБНОСТ?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Първи стъпки....

Мнение от demococcus »

Праг "работоспособност" е сборът точки от предишните критерии (всичко без деца, адаптивност, финансова независимост).
zori71
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 7:02 am

Re: Първи стъпки....

Мнение от zori71 »

demococcus, много ти благодаря - смятам че ще имам шансове по тази процедура но трябва да се заляга над френския. Какво ниво ти трябва за интервюто?
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Първи стъпки....

Мнение от nia123 »

Здравейте, отдавна четем форума, но нямаше какво да пишем или пък да питаме. И ние сме кандидат-емигранти в начален етап. Надявам се, че автора на темата няма да се сърди, че се включвам с други въпроси. :) Бяхме готови да изпратим документите преди няколко месеца, но се наложи да изчакаме заради трудовия стаж (малко не достигаше за 4 години доказан стаж на водещия кандидат). Сега вече сме почти готови и мислим съвсем скоро да изпратим първите документи. Имам обаче един въпрос- освен всички други документи, дали ще е добре да преведем и изпратим и длъжностните характеристики? Ние и двамата не работим това, което сме завършили, но все пак има ли смисъл(предполагам колкото повече документи, толкова по-добре).
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Първи стъпки....

Мнение от kikolilokiko »

за Квебек не се искат длъжностни характеристики
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Първи стъпки....

Мнение от nia123 »

Да ясно ми е, но пък си мисля, че още един документ няма да е излишен.
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Първи стъпки....

Мнение от kikolilokiko »

решението си е ваше ;)
но според мен няма смисъл
успех!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Първи стъпки....

Мнение от demococcus »

zori71 написа:Какво ниво ти трябва за интервюто?
Зависи от сбора на останалите точки.
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Първи стъпки....

Мнение от nia123 »

Благодаря kikolilokiko, имаме още малко време да помислим дали да ги превеждаме пък ще видим. :)
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Публикувай отговор