имаме дете,но нямаме брак

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

имаме дете,но нямаме брак

Мнение от mishka77 »

Здравейте приятели! Имаме дете,но нямаме брак заедно сме от 10 години,четох някъде че ако имаш дете няма нужда да доказваш съжителство с адресна регистрация,но малко след това имаше случай че това не е гаранция.Искам да разбера има ли хора които са минали успешно интервюто в нашия случай или ще трябва да се оженим.Знам,че ако имаш брак е по-добре но ако може и така ще го избегнем засега.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от Linko »

Детето, само по себе си, не доказва съвместно съжителство от преди повече от 1 г. Деца са се раждали и след еднократен акт на изнасилване без дори да се знае кой е бащата.
Та за да се докаже съвместното съжителство най-надеждният начин е еднаква адресна регистрация по местоживеене за посоченият период. Преди приемаха и други доказателства като декларации от съседи или домоуправител, фактури за закупуване на различни стоки, общи снимки и др., но напоследък държат именно на адресната регистрация.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
htris
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 5:57 pm

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от htris »

Оженете се,крайно време е вече,или ви е страх?Това от което се опитвате да избягате,а то се казва бягане от отговорност няма да успеете да го направите.И да се разделите пак финансовата и имотната разруха е за мъжа,а за жената опъване на жили до живот,за да поумнеят и двамата.Системите по света колкото и либерални да се показват всъщност зад гърба на хората правят друго.И това им е заветна цел-да съсипят семейството,защото е казано не гледай какво разправят,а какво правят.И тука и там не правят изключение,а вие защо сте им повярвали?
Аватар
omara
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 4:33 pm
Местоположение: Montreal

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от omara »

htris, май че си се е поувлякъл(а) нещо с доводите?
Според мен си е вървежно още това с обща адресна регистрация.
И е наистина добре, което казва Линко също да се направи, като подкрепа на адресната регистрация... Познати бяха на мои познати били отишли на интервюто и със семейния си албум, където на доста снимки имало и дати.
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от mishka77 »

Така е,но тепърва да се регистрираме на един адрес ще загубим още 1 г :( има ли двойки при които е нямало проблем брака ако са имали дете? В акта за раждане пише имена на мъжът ми,а и при условие че се явяваме двамата ....незнам :^) Албуми и аз мога да покажа,еййй ще ме накарат да сключа брак :D Не бягаме от отговорност,по-горе малко се поувлякоха-да! Личен избор е! Друг ми беше въпросът.....
RORO_74
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 9:05 am
Местоположение: Varna

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от RORO_74 »

Свадба :party: :beers: За да сте спокойни
21.05.2010 - Изпратени документи Виена
23.11.2011 - Получени покани за визи
13.01.2012- Montreal
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от kikolilokiko »

:flag: горчиво :clap: горчиво :party: :party: :party:
Di_82
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:52 am

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от Di_82 »

И ние се оженихме покрай процедурата. Няма да сте първи :rofl:
htris
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 5:57 pm

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от htris »

Абе гледайте вие да не се поувлечете,че като гледам доста вървят на там.Либерализъм не е приятелско понятие както ви се струва.И не води до нищо добро.Който се е поувлякъл по него хубаво не е видял.Вие както искате,избора е ваш.Както казваха по канадската телевизия-хората си мислеха че било прогрес,а то се оказа свободно падане.Вие уши и очи имате ли за тези месажи,или само за онези от Макси?
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от MermaidBG »

И ние сме така....живеем от 12 г и имаме 2 деца. Покрай процедурата се наложи да сключим брак. Стана за 5 мин и струваше 18 лв ;) Кафето после излезе 30 :lol:
Така, че според мен, дето ще се "белосвате" как да доказвате съвместно съжителство, по - добре сключете брак....И без това ваденето на останалите документи ще ви коства много нерви и време...
Успех!
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от demococcus »

Хахха, а жена ми беше задействала процедурата и се наложи да обяснявам на шеф ми че ако не ме пусне за един ден, жена ми ще ни ожени само по документи, хихихи! Верно отнема малко време процедурката и минава безпроблемно. Трес - подписите и готово.
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от mishka77 »

Да-ще се оженим!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от kikolilokiko »

ураааааа :rock:
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от mishka77 »

Да попитам сега,ако не взема фамилията на мъжът ми ще трябва ли отново да сменям документи?
RORO_74
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 9:05 am
Местоположение: Varna

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от RORO_74 »

Не знам за документите но учителката ни каза че на интервюто може да те питат.Не знам какво ги интересува . :party:
21.05.2010 - Изпратени документи Виена
23.11.2011 - Получени покани за визи
13.01.2012- Montreal
Публикувай отговор