Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от Julian_04 »

Внимавайте къде си давате личните данни! Миналата седмица се опитаха да откраднат самоличността на съпруга ми и за щастие не ни липстват пари, но има банди , които се препитават с това. След такъв опит процедурата е много неприятна, защото трябва да си смените всичките документи и пароли.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от ablood »

И на мен Белл 3- пъти ми пробутват екстрички. Онлайн интернет защита и още нещо което не помня.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от IRA »

ablood написа:......
В тоя случай , пак от личен опит, трябва да внасяш необходимото количество пари да погасяваш месечната вноска за телевизора , примерно 100 долара + 500 (пак примерно) похарчените за този период пари. Така внасяш тия пари и се обаждаш на кредитната карта и казваш искам от тия внесени пари 100 да покрията телевизора ,а останалите 500 дръгите разходи и така всеки месец. По същия начин се процедира ако имаш на карата да изплащаш телевизор (100) + пералня примерно (300). От едното ти остават 3 месеца от другото имаш една година. Ако просто вкарваш 400 долара , те не ти ги рапределят автоматично по 100 и 300, апъхат примерно на пералнята 400, и в един момент минават 3 месеца и телевизора трупа лихви. Затова пак вкарваш парите и се обаждаш на кредитната карта и им казваш искам 100 да отидат за телевизора, 300 за пералнята и си окей.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от speedy »

По принцип кредитната карта не трябва да се ползва за кредит :)

Ако ви трябват повече пари си отворете една кредитна линия в банката - едно са 5% а друго 20% лихва. А кредитната карта си плащайте напълно всеки месец.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от IRA »

Julian_04 написа:Внимавайте къде си давате личните данни! Миналата седмица се опитаха да откраднат самоличността на съпруга ми и за щастие не ни липстват пари, но има банди , които се препитават с това. След такъв опит процедурата е много неприятна, защото трябва да си смените всичките документи и пароли.
А на мен ми откраднаха предишния месец кредитната карта. По точно от банката ми пратили ново копие с чип, ама аз не знам . Ползвам си аз кредитната карта и в магазина почва машината да пищи. идва една магазинерка и ми прибра картата , след това тя звъня в кредитната карта,а от там казват тази карта е неработеща защото са ви пратили нова. Аз казвам добре, ама не съм я получила аз тази карта. След два дни си гледам сметката по Интернет ,а там някакви транзакции. Звъня казвам им какво е това нещо , не са мои. Както и да е , оказа се че някой друг е активирал картата дето аз не съм я получила. Пращат ти един документ да подпишеш ,че не са твои транзакциите и нова карта. Не е нужно да плащаш нищо.
speedy написа:По принцип кредитната карта не трябва да се ползва за кредит :)

Ако ви трябват повече пари си отворете една кредитна линия в банката - едно са 5% а друго 20% лихва. А кредитната карта си плащайте напълно всеки месец.
че така правим. Ама ако вземеш нещо на изплащане от магазин , без лихви, те ти пробутват кредитна карта.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от pamelaa »

Леле, ужас:(
За да се активира картата трябва обаждането да е от домашния ти телефон.Тези мошеници са доста напред с матриала :(
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от ablood »

Забравих да припомня нещо много важно за новопристигащите:
В никакъв случай не ползвайте сервизните услуги на Canadian Tire!
Освен за смяна на масло, гуми и подобни рутинни процедури за които цялата цена ще ви бъде съобщена ПРЕДВАРИТЕЛНО.

Въпреки, че българина по принцип е мърморко, отзивите за 3-те български сервиза в Монреал са добри.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от tonich »

Толкова много глупости на едно място не бях чел отдавна. :rock:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от Julian_04 »

Я си гледай меците и не се напрягай излишно! 8)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от optics »

С (предполагам всяка) кредитна карта има една особеност върху която не се бях замислял с години, тъй като никога не бях просрочвал.

И тя е - че гратисният период (фактът че не дължиш лихва ако им върнеш парите до уречената дата) отпада за следващия период след просрочването.
За незапознат това може да звучи като китайски, затова ще дам само извода:
Ако сте пресрочили (аз например пресрочих поради несъобразяване с национален празник т.е. неработен ден за банките),
то трябва моментално да спрете използването на тази карта за един период.
Примерно пазарувайте следващия месец само с друга кредитна карта или само с дебит или кеш.

Ако продължите да ползвате същата карта, на следващия стейтмънт (след този в който НАВРЕМЕ сте платили пропуснатия и лихвата му ) ще имате отново лихва, защото
всяка покупка от тоя период е без гратисен период - тоест лихвата й тече от момента на самата покупка. Чак на следващия период ставаш отново "изряден гражданин" и имаш гратисен период както си свикнал.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от optics »

speedy написа:По принцип кредитната карта не трябва да се ползва за кредит :)

Ако ви трябват повече пари си отворете една кредитна линия в банката - едно са 5% а друго 20% лихва. А кредитната карта си плащайте напълно всеки месец.

Точно така е. Кредитната карта е по-добра от кеша само с това, че носи точки за нещо си или някакъв процент върнати пари на края на годината. И за онлайн пазаруване.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Galadriel
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 6:57 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от Galadriel »

Ох да - съгласна съм с много от нещата казани тук.

Аз по принцип по телефона на всичко казвам не. Ако търся някакви промоции или ми кажат нещо по телефона им казвам не и после си го проверявам в интернет и гледам внимателно какви са условията. От кредитните карти ми званят най-често и аз много се ядосвам. Винаги звънят когато е време за вечеря. Вече по принцип не вдигам телефона като видя 1-800 номер, или ако вдигна се нервирам и ако имам време дразня този дето ми звъни като ги питам лични въпроси или направо на първите 30 секунди казвам: Благодаря но не се интересувам, чао и затварям директно. Много ме дразнят ужас.

Ето нещо смешно как да си направиш майтап с телемаркетер: http://howtoprankatelemarketer.ytmnd.com/ :lol:

Обаче когато пристигнахме в Канада и звъняха на баща ми и той беше много очарован от вниманието и беше казал "да" на много прекарващи неща.

А иначе, на мен ми бяха "откраднали" номера и паролата на дебитната карта (преди да имам чип). Някъде съм пазарувала и са ми взели номера на картата и паролата и са създали друга такава карта. И една сутрин в 5 сутринта са изтеглили $500 от дебит машина някъде далече от Торонто където живея. Добре че имах лимит от $500 за теглене. И после аз отидох да пазарурам и машината отказа и тогава ми се обадиха от банката да потвърдят изтеглила ли съм $500 онази сутрин. Аз се панирах много обаче всичко беше ок - те ми върнаха парите след 2 седмици и ми извадиха нова карта с чип.

Човек не може да бъде сигурен - тия неща стават навсякъде по света за съжаление и особено напоследак - много са агресивни в тази насока.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от anxeli »

pamelaa написа:Леле, ужас:(
За да се активира картата трябва обаждането да е от домашния ти телефон.Тези мошеници са доста напред с матриала :(
Не е задължително, аз съм активирала от мобифон и от работата, няма проблем :D. Само да си знаеш рожденния ден и готово.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от optics »

Galadriel,
и аз тръгнах от твоя метод и постепенно го усъвършенствах. Сега разговора е много по-делови -
- Ало от еди коя си банка ли сте ?
- Да сър
- Има ли някакъв проблем ?
- Не сър
- Ами приятна вечер тогава !
затварям.

Откак един приятел (впрочем той е и форумец тука) работеше в кол център се замислих, че те не са виновни за простотиите които ги карат да правят и не се държа грубо с тях.

А като питаш дали има проблем, не рискуваш да изпуснеш някоя ситуация като с открадната карта например.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от tonich »

Julian_04 написа:Я си гледай меците и не се напрягай излишно! 8)

А теб, още те чакам да ми дойдеш в Нунавут.
Една меца повече или по-малко не прави разлика... :lol:

Няма връзка с темата. Дръжте си в главата номер 1 и 2 от правилата на форума.
Модератор



@optics:
Един път държах 20 минути на телефона служител от ВИЗА. Ония се измъчи да ме убеждава, да му дам инфо за моята ВИЗА, за да ми пратели семейна почивка във Флорида. Не му и дадох.
Накрая го помолих да не ме занимават повече с подобни оферти. Оттогава никой не ме е търсил от там.
Публикувай отговор