Петицията срещу използването на ГМО в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Петицията срещу използването на ГМО в България

Мнение от IRA »

Против. Ако искат да си ги продават , но трябва да ги маркират, за да могат хората да имат правото на избор - прогресиращите да могат да си прогресират, а не прогресиращите да не се тъпчат с боклуци. В Канада за жалост не ги маркират.
Опасни са за хора с хранителни алергии, купуваш нещо ,а не знаеш какви гени има вътре,, имаше случай на починали заради гени на фъстъци в някакъв зеленчук .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Light
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Май 04, 2004 1:52 am
Местоположение: Montreal

Re: Петицията срещу използването на ГМО в България

Мнение от Light »

anxeli написа: И другари, (че Павката го няма още) забелязЪл, рЪстение, такива думи няма. Канадско наречие се заформи нещо вече, малко така на Ъ |( ....
Веднага си вземам забележка за Ъ то. Съвсем права си че е "забелязал"!
Нека да бъдем конкретни обаче с аргументите.
Това че българите нямат възможност да се хранят с качествена храна и ядат само хляб и месо няма никакво отношение към ГМО храните.
Така че ако ти си за дай нещо друго за аргумент.
Например как ти цял живот си се хранила с ГМО храни и от това толкова ти се е вдигнал коефициента на интелигентност, че е далеч над нормата, или например как си станала устойчива на някое заболяване към което потребителите на обикновена храна не са.

Освен това понеже знам защо са тези злобни забележки по мой адрес обещавам повече да не провокирам дребнавата ти женска природа :hai:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Петицията срещу използването на ГМО в България

Мнение от anxeli »

Ми, устойчива съм например да не лобирам за каузи, от които нищо не разбирам :).
Подпишете петицията хубаво, но всеки път чакаш някой да ти скочи за да го почнеш с плакатните изрази от лумпенските интернет странички. Да се мятат думи и изречения без смисъл и да се наричат аргументи кара злобните антилобисти да се потрисат :worried: ...
За или против ГМ :D, може би туй, може би онуй да стане, да оставим това на генните инженери :y: ...
Да подпишем поредната петиция, накрая някой наш човек ще вземе подкупчето от монсанто и ще се рупат пуканки с аромат на колорадски бръмбари, даже Светльо няма и да разбере ;) ...
Циганите - на Сатурн !
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Петицията срещу използването на ГМО в България

Мнение от Linko »

Light написа:Това че българите нямат възможност да се хранят с качествена храна и ядат само хляб и месо няма никакво отношение към ГМО храните.
E как да няма отношение, Light. Какво му пука на този българин за ГМО след като не стигат до трапезата му?
От какво го предпазваш с такъв плам тогава? :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Light
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Май 04, 2004 1:52 am
Местоположение: Montreal

Re: Петицията срещу използването на ГМО в България

Мнение от Light »

Линко, а и всички останали прочетете статиите по-долу

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/01/1 ... enta.84116
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/01/1 ... sh.84362,2

ГМО храните вече са на българския пазар и масовото им използване е на път да се узакони.

Пука ми защото не искам да ям безвкусни зеленчуци и плодове цял живот.
Смятам че ако всички които са против подкрепят тази петиция за която линка е в първия ми пост то има шанс нещо да се направи преди закона да е минал гласуване на второ четене.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Петицията срещу използването на ГМО в България

Мнение от miteto »

Light написа:
miteto написа: Хмм, аз доколкото си спомням от темата за ваксините, те бяха главната причина за многото авто-имунни заболявания (алергиите включително). Сега излиза, че са ГМ храни. Последно, от кое да се пазим за да нямаме алергии - от ваксини или от ГМ храни?
Пази се най-вече от себе си.
Срещу някои не ГМО или ваксинно причинени увреждания лек няма.
Това го разбрах, но не разбрах от много плюнчене коя аджеба е главната причина за авто-имунните заболявания - ваксините или ГМ храни?
Light написа:Вижте например лицата на американците. Повечето от тях приличат точно на доматите които идват от Флорида, лъскави и гладки отвън и развалени отдолу.
Това ако си го написал трезвен ще те помоля да разясниш какво точно представлява едно американско лице , което е лъскаво и гладко отвън и развалено отдолу?!?
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Петицията срещу използването на ГМО в България

Мнение от anxeli »

Каквото и да си спекулираме, за един майбах повечето там ще подпишат каквото им подадат. Независимо с какъв цвят са влезли, след месец-два започват да прозират ...
За съжаление, управниците са едни от нас, сами си я правим съдбата. Жалко, природата наистина си струва ...
Циганите - на Сатурн !
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Петицията срещу използването на ГМО в България

Мнение от becks »

Предлагам на всички защитници на ГМо да гледат филма - 'Света според Монсанто' и да кажат тогава с какво мислят

The World According to Monsanto 2008
Торент: http://rarbg.com/torrents/filmi/downloa ... rrent.html
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Петицията срещу използването на ГМО в България

Мнение от todorovi »

Освен това желаещите да се хранят с ГМО могат да го направят без проблеми. Никой няма да спре вноса на съответните продукти съдържащи ГМО.
Или държите задължително да ядете ГМО, произведени в България :?:

Аз съм против монополистичните структури :n:
Light
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Май 04, 2004 1:52 am
Местоположение: Montreal

Re: Петицията срещу използването на ГМО в България

Мнение от Light »

anxeli написа:Ми, устойчива съм например да не лобирам за каузи, от които нищо не разбирам.
Съветвам те също да не пишеш в теми от които нищо не разбираш!
Подпишете петицията хубаво, но всеки път чакаш някой да ти скочи за да го почнеш с плакатните изрази от лумпенските интернет странички. Да се мятат думи и изречения без смисъл и да се наричат аргументи кара злобните антилобисти да се потрисат...
Защо трябва някой да ми скача ??? Някои хора успяват да кажат различното си мнение и без да скачат и обиждат, но ти за съжаление още не си там! А тъкмо щях да те поздравя за последното ти мнение в което за първи път няма обиди. |(
За или против ГМ, може би туй, може би онуй да стане, да оставим това на генните инженери
Да подпишем поредната петиция, накрая някой наш човек ще вземе подкупчето от монсанто и ще се рупат пуканки с аромат на колорадски бръмбари, даже Светльо няма и да разбере
Това едва ли е поредната петиция. Ама нали не е телевизионен сериал, не е толкова интересно. С този подход да си заравяш главата в пясъка и да оставяш други да мислят вместо теб един ден можеш да бъдеш доста неприятно изненадана като я извадиш и се огледаш!

Странното за мен е че на гласуване на биг брадър например за около час се събират около 15 000 смс-а.
За нещо толкова важно, което не струва и стотинка, вече няколко дена едва 7 000 подписа.
Толкова ли не вярваме че нещо може да се направи или пък на никого не му пука или пък хората просто подкрепят ГМО културите?
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Петицията срещу използването на ГМО в България

Мнение от pamelaa »

В БГ отдавна внасиат ГМО продукти. Чилийските плодове зимата например, или пък плод зеленчука от Турция, както и рапичното олио. Нещо безмислена ми се вижда петицията.

А помните ли "американските" пилешки бутчета ? :(
Light
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Май 04, 2004 1:52 am
Местоположение: Montreal

Re: Петицията срещу използването на ГМО в България

Мнение от Light »

В закона не става въпрос за внос а за либерализирането на използването на ГМО продукти в БГ.
Опасното е че веднъж въведени те не могат да бъдат контролирани и другите култури просто ще изчезнат и
хората ще са принудени да купуват ГМО семена.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Петицията срещу използването на ГМО в България

Мнение от Independent »

Аз точно това не разбрах - как точно ще изчезнат останалите? Някакви научни обяснения, моля, не пропагандни пенявеници.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Light
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Май 04, 2004 1:52 am
Местоположение: Montreal

Re: Петицията срещу използването на ГМО в България

Мнение от Light »

Independent написа:Аз точно това не разбрах - как точно ще изчезнат останалите? Някакви научни обяснения, моля, не пропагандни пенявеници.
Чрез лесното си разпространение.
Представи си 2 ниви които са на сравнително близко разстояние, едната с ГМО другата с нормални култури.
Чрез вятъра и животните семената от ГМО културите попадат във втората нива. Производителят няма и да разбере че нивата му е замърсена. Нека предположим че на следващата година той ще използва всички семена от предната година за засяване. Понеже семената от ГМО културите не могат да се използват за повторна засявка същият фермер няма да има голяма реколта на следващата година. Обаче в неговата нива пак идват семена от съседната с ГМО. Преди да се е усетил какво става човека няма да има откъде да вземе семена за да засее.
И какво става тогава? Отива на пазара, където му предлагат едни чудни, нови, ГМО семена. И така на следващата година и на по-следващата.
Ами ако този фермер има сертификат за производство на биологични продукти и не му приемат продукцията заради повишено съдържание на ГМО?
Колко време ще оцелее този фермер на пазара и откъде ще си купуваме ние биологични продукти?

Това достатъчно добре ли обяснява проблема?
За по-научна обосновка използвайте следния линк - http://ec.europa.eu/agriculture/analysi ... ext_en.pdf
Детайлно проучване и анализ за щетите причинени от наличието на ГМО измежду биологичните култури.
Надявам се да не оспорите авторитета на институцията която го публикува.

Сега бих желал да видя аргументите за ГМО, без брътвежи и пенявеници. Моля!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Петицията срещу използването на ГМО в България

Мнение от ablood »

Light написа:Сега бих желал да видя аргументите за ГМО, без брътвежи и пенявеници. Моля!
Съжалявам, ама по твоите критерии, всички които не са на твоето мнение се пенявят от брътвежи, така, че весело събиране на "лай срещу кервана". :y:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор