Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Linko »

myhata II написа:Линко що обърна лодката,вятъра задуха срещу носа май а ? :lol:
Ще слушаш Мухата,той е по млад ,ама повече знае ,ай със здраве,че гледам Сакъза !! :lol:
Най-обичам да чета твоите изводи за каквото и да било. Изключено е да имат каквато и да било връзка с темата камо ли да са верни. :)
Да не говорим в конкретния случай, че точно при силен вятър лодката задължително се обръща с носа срещу вятъра, в противен случай със сигурност отива на дъното. :)
Та с тези си знания муха, ако някои те слуша, задължително отива с теб на дъното. Сигурно е 1000/100, че няма да съм аз този обаче.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от myhata II »

Виж някой хора и имената си сменят-Интересно ! :!:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Julian_04 »

kill_u написа:За кеф.
И аз така, щот ми писна да ми се обаждат руснаци в къщи, да ме молят да им говоря "по руский" и да трябва всеки път да им обяснявам на френски или на английски според настроението ми, че не го владея тоя език. :D :rofl: :D
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от filipne »

Julian_04 написа:
kill_u написа:За кеф.
И аз така, щот ми писна да ми се обаждат руснаци в къщи, да ме молят да им говоря "по руский" и да трябва всеки път да им обяснявам на френски или на английски според настроението ми, че не го владея тоя език. :D :rofl: :D
Е, за който не го владее си е голямо удобство д ане те заговарят на руски - кво му плащаш, само някакво си име ?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от kill_u »

Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от filipne »

Местни нямаше ли, или предпочитат техник с висше образование па макар и от тъмна България ?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Linko »

Абе и аз ако бях дошъл с очакванията, че тук трябва да ми дадат поне звание майор и да командвам поне артилерийски дивизион, щото съм го правел и много го мога това...щях да имам много проблеми. Със сигурност. ;) :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от ablood »

Linko, това го казваш на майтап, но маса лумпени идват насам с идеята, че тук най-после ще ги оценят и започнат да им бутат пачки за нищо.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Linko »

Абе и да не са лумпени, дори и интелигентни хора да са, то ако идват с тази идея няма начин да не последват разочарования. Не може да искаш да ритнеш настрана системата градена с десетилетия, да не кажа векове, само защото в главата ти има някакви безпочвени вярвания и абсурдни мисли за това какво си и какво ти се полага. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от filipne »

Какъв "оптимизъм" струи от мненията ви. :D

Щом системата е градена от векове няма начин да не е справедлива/благоприятна за имигрантите.

Пишман майтап ! :P
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от calculator »

Julian_04:
"И аз така, щот ми писна да ми се обаждат руснаци в къщи, да ме молят да им говоря "по руский" и да трябва всеки път да им обяснявам на френски или на английски според настроението ми, че не го владея тоя език."

Нито пък българския го "владееш".
Доказано.
Ама нали темата и без това
е за изпростяването...
Някои го могат набързо,
други - бавно и последователно.
Трети - театрално във форума.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Nani85
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 6:04 am

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Nani85 »

да де и мен за това ме е срам, за това че явно съм си мислил че ставам за нещо, щом сум учил и работил по специалността си 6 години... за това ме е срам, че дори без да знаят, колко знам и работя, пак не ме искат на нискоквалифицирана работа.... срам ме е, че от толкова лумпенщина и самонадценяване дори не мога да им кажа, че съм съгласен да работя и за 9 долара на час, само и само да не ме е срам, че доидох до тук със достоинство на трудулюбив човек, а ще си отида като последния глупак, оплют дори в един форум, където отрицателното мнение е признак на качества и ум...... та за това мили хора ме е срам...
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Linko »

filipne написа:Какъв "оптимизъм" струи от мненията ви. :D

Щом системата е градена от векове няма начин да не е справедлива/благоприятна за имигрантите.

Пишман майтап ! :P
А кой е казал, че системата е изградена за да е "благоприятна" за имигрантите? Естествено е да е в интерес на изградилите я. :)

И отдавна ми е ясно, че не можеш да вденеш кое прави оптимиста и песимиста такива каквито са. :)
Ти и три дни безспирно да редиш дитирамби и оди за възхвала пак ще си останеш еталон за песимист и мрънкач. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от krimon »

Nani85, няма от какво да се срамуваш, трябва да се научиш. Тук както сам си забелязал не е България. Не взимат с дипломи и стаж хора на по-ниски позиции. Има си закони в тази държава и работодателите не ги нарушват в този смисъл, освен това нямат нужда от висококвалифицирани хора за позиция, която не го изисква. Няма начин да те извикат на интервю, за да им обясняваш как ще им работиш за 9 долара - недоволството се поражда с работата. Има си начин и това не е начина. Грешката е в представянето ти /по документи и в СВ-то/, а не в "тъпите канадци". Вместо да се жалваш в бгканада и да те "оплюват", попитай как да потърсиш това, което най-много ти приляга да работиш, как да заинтересуваш евентуалните работодатели, как да направиш СВ-то си, как да се държиш на интервюто и т.н.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от IFF »

Nani85 написа:да де и мен за това ме е срам, за това че явно съм си мислил че ставам за нещо, щом сум учил и работил по специалността си 6 години... за това ме е срам, че дори без да знаят, колко знам и работя, пак не ме искат на нискоквалифицирана работа.... срам ме е, че от толкова лумпенщина и самонадценяване дори не мога да им кажа, че съм съгласен да работя и за 9 долара на час, само и само да не ме е срам, че доидох до тук със достоинство на трудулюбив човек, а ще си отида като последния глупак, оплют дори в един форум, където отрицателното мнение е признак на качества и ум...... та за това мили хора ме е срам...
Видях в едно друго мнение,че си ветиринарен доктор.Имам една колежка в школото,дето и тя е със същото образование.Наскоро имаше рандеву по професионална ориентация и и препоръчаха да кандидатства за някакъв по-лесен ордер,на техник ветеринар мисля че беше.Изискванията са много по-малко,отколкото за доктор.
Заключено