Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от kill_u »

myhata II написа:Линко,просто още не знае къде се намира,по приказките му си личи че сравнява Канадския Генерален щаб с Българския :lol:
Линко,има време тряя да минат годинки да осъзнаеш кой си и къде се намираш,1000 пъти съм го казвал ,Канада си е за канадците !! :!:
Мухи, като Канада е за канадците, ти що чинеш тука?
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от 7George »

myhata II написа:Линко,просто още не знае къде се намира,по приказките му си личи че сравнява Канадския Генерален щаб с Българския :lol:
Линко,има време тряя да минат годинки да осъзнаеш кой си и къде се намираш,1000 пъти съм го казвал ,Канада си е за канадците !! :!:
Канада си гони интереса, приемайки емигранти, най-вече образовани. Интереса на емигрантите е, да се уредят кой както може на по-добро място, без да разчитат на чужда помощ - кой с дебел врат, кой с дебел портфейл или яка гарбина. Канада е за канадците и за тия дето им харесва да са тук - като Мухата и мене примерно. :beers:
Embrace your climate change!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от valioiko »

Linko написа:Това не са цитати бе, хора, това е перифразиране на казаното от всеки един. Есенцията, така да се каже, така както я е разбрал ZanzibarHero.
За моето мнение е вярно написаното, това е което съм искал да кажа. Ако някой пък е бил неправилно разбран би могъл да си уточни позицията.
Ква есенция те гони бе човек??? Аз пуснах моето мнение на майтап - никаква сериозност и истина не вложих, щото за мен тая тема е глупост.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Linko »

Абе верно някои хора не четат внимателно. Никой не казва есенцията на мисленето и вярванията ти, valioiko, а само на написаното от теб. Ако си се бъзикал значи есенцията на бъзикнята т.е. това което ти си казал но с по-малко и/или с други думи.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Linko »

ablood написа:
Linko написа:Аз бих казал, че най-бързо се уреждат нагаждачите, лицемерите и тарикатите.
А наистина умните и талантливите излизат като теб на социални помощи за да се ориентират.
Благодаря ти, че ме смяташ за умен и талантлив, но това че аз съм излязъл на социални помощи си е по мои лични причини. Това не означава, че всички умни и талантливи хора като мене го правят задължително. Защото то не е, а и няма никаква връзка с ума и таланта. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от ablood »

Всъщност, мисля, че има СЪЩЕСТВЕНА връзка. :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от IFF »

ablood написа:Всъщност, мисля, че има СЪЩЕСТВЕНА връзка. :lol:
Аблудчо,това че преди 4-5 години са вземали всякакви малоумници,без език на работа,и ти си успял да почнеш,не означава че и сега е така.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от kill_u »

IFF написа:
ablood написа:Всъщност, мисля, че има СЪЩЕСТВЕНА връзка. :lol:
Аблудчо,това че преди 4-5 години са вземали всякакви малоумници,без език на работа,и ти си успял да почнеш,не означава че и сега е така.
По-леко де коледа е все пак........
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Julian_04 »

IFF написа:Аблудчо,това че преди 4-5 години са вземали всякакви малоумници,без език на работа,и ти си успял да почнеш,не означава че и сега е така.
Te и сега ги взимат само ,че ти не знаеш как да търсиш. Айде до тук бяхме с безплатните съвети, че ми загоря бобът. ;)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от ZanzibarHero »

myhata II написа:... аз лично чистачи в България българи и то млади и образовани не бях виждал ама в Канада познавам 4-ма
Когато кризата от разпада на световната социалистическа система "удари" в България за много кратко време видях хора с висше образование да работят като чистачи. Работодателите ги предпочитаха, защото гледаха на работата си отговорно ...

Относно "... Арнолд Шварценегер или Мадона ..." мисля че си прав! В Канада влизат два основни типа имигранти (не броя криминалните) сравнително квалифицирани (около 25%) и тотално неквалифицирани (по твоя израз - от джунглата). Всеки от тези два типа има различни възможности за установяване.
optics написа:Мисля, че е добра държавна политика да се приемат образовани хора отвън (вместо всякакви). ...
Фактът е, че Канада приема всякакви. Просто, истински образованите (по точно - квалифицирани) в световен мащаб са малко или пък не изпитват непреодолима нужда да емигрират ...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от optics »

ZanzibarHero написа:
optics написа:Мисля, че е добра държавна политика да се приемат образовани хора отвън (вместо всякакви). ...
Фактът е, че Канада приема всякакви.
Аз имах предвид точковата система, ти имаш предвид рефюджитата май ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от IFF »

Julian_04 написа:
IFF написа:Аблудчо,това че преди 4-5 години са вземали всякакви малоумници,без език на работа,и ти си успял да почнеш,не означава че и сега е така.
Te и сега ги взимат само ,че ти не знаеш как да търсиш. Айде до тук бяхме с безплатните съвети, че ми загоря бобът. ;)
Безплатни съвети не ща,дай обяви за работа ако имаш.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Guinness »

IFF написа:
Julian_04 написа:
IFF написа:Аблудчо,това че преди 4-5 години са вземали всякакви малоумници,без език на работа,и ти си успял да почнеш,не означава че и сега е така.
Te и сега ги взимат само ,че ти не знаеш как да търсиш. Айде до тук бяхме с безплатните съвети, че ми загоря бобът. ;)
Безплатни съвети не ща,дай обяви за работа ако имаш.
Ами ,че тя Джулианчето,освен безполезни съвети и загорял боб,нищо друго не предлага.
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от calculator »

Giunness:
"Ами ,че тя Джулианчето,освен безполезни съвети и загорял боб,нищо друго не предлага."

Но пък като компенсация за ниското качество, го докарва на завидно количество.
Така де. Баланс да има.
И е съвсем по темата.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Nani85
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 6:04 am

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Nani85 »

А мен вече започва да ме хваща срам, че съм тук..... има обяви за работа, за много по- ниско квалифицирана работа от моето образование и от 10 обяви нито един не предложи дори да се запознае с мен..... да не му изгубя времето сигурно....нали сум учил в БГ, а и емигрант????......., защо ли да се занимавам????... си казва квебекярина дето иска от теб да знаеш 2 езика а тои не може да говори на родния си дето го пази с толкова пари от данъци за фрацизация.... 10 обяви и всички ги пускат пак и пак и няма хора, но никои не иска българина, дето има диплома за магистър, а иска само скромно да работи като техник???.... за да има с какво да се храни....??? Така е ще кажете, не Канада те е пожелала а ти нея ще кажете, така е - никои не е намерил работа за 1-2 месеца ще кажете, ..... така е , а аз ще им кажа на тези дето още не са започнали процедурата, т.е. не са започнали да харчат, понеже похарчилите трудно ще се откажат , докато не се убедят само,да си помислят пак.... аз , и аз ще имам пари да си мисля още малко.....
Заключено