От месец и половина в Канада-впечатления

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Guinness »

E,и какво?Това според е показателно колко много баровциот третия свят с дебели пачки има в Монтреал ;) ;) Досега са двама ;) ;) ;) Понапънете се още малко, може и да ги докарате до пръстите на двете ръце. ;) ;) :
А между другото и St-Laurent ли стана престижен квартал. :rofl: :rofl:
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от pamelaa »

Като ти чета мненията , Guinness, си мисля, че не си излизал по- далече от кварталната плаза.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Julian_04 »

pamelaa написа:Като ти чета мненията , Guinness, си мисля, че не си излизал по- далече от кварталната плаза.
:y:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Guinness »

pamelaa написа:Като ти чета мненията , Guinness, си мисля, че не си излизал по- далече от кварталната плаза.
Е,да щом Брусарци и St-Laurent не са престижни квартали за мене,явно е така. :rofl: :rofl: :rofl:
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от pamelaa »

Като става дума за Бросар - твоя Бросар и ето този Бросар са нещо различно
http://www.domainesrivesud.com/en/projet/
На юг и север има доста подобни места.

А във Westmount има богаташи от близкия изток - вервай ми. Виж в Кот сен люк няма- там са руските евреи.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Guinness »

Е щом това е върха на лукса и престижа за тебе -ок,нема проблеми :rofl:
А за Уестмаунт ти вярвам.Все пак Израел е в Близкия изток.Само дето не е държава от третия свят. :lol: :lol:
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от pamelaa »

За мен къща от 3-4 милиона на парцел 4 декара е лукс. За тебе може и да е нормалното ти ежедневие ;)
Guinnesss- -ти заяждаш ли се или наистина си мислиш , че всички близкоизточни тук са миризливи бедняци на помощи.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Guinness »

Ето я и най-престижната къща -парцел211
http://www.domainesrivesud.com/en/searc ... ea=&phase=
И като видим къде е ситуиран
http://www.domainesrivesud.com/en/searc ... ea=&phase=
Ауу ,много престижно-отзад в двора ти е полето където се гонят сняг,вятър и тръни :lol: :lol: Престижност от най-висока класа :rofl: :rofl:
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от pamelaa »

Това са цените на парцелите.
Както и да е .
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Guinness »

Моляя?Ами къде отидоха "прекрасните "къщи?Е щом това са само цените на парцелите,ок,Брусар е действително престижен район,по-скъп и от Лондон :rofl: :rofl: :rofl:
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от pamelaa »

Както вече написах, между твоя Бросар и това конкретно gated comunity което в момента е в девелопмент има голяма разлика. ДАже ан картата се вижда, че е доста извън Бросар.
Ako те дразни че това районче административно се води в Бросар може да идеш да поогледаш например
Каринян, Сеневил, Лорен, Лавал сюр лио лак , а защо не и Сен ламбер -по стари и вече застроени "богаташки " комунитита.
На хора които не ходят на работа не им трябва имението да е в града , а да е до голф, марина или нещо подобно.
До тук бях с безплатното инфо.
Ако те кефи мисълта , че всички са по-зле от теб и не може да приемеш, че тук идват хора с пари , които не работят, а си купуват големи 2-3 милионни къщи и просто живеят и се кефят - мисли си го.
Последно промяна от pamelaa на Пет Дек 11, 2009 12:23 pm, променено общо 1 път.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Julian_04 »

pamelaa написа:Както вече написах, между твоя Бросар и това конкретно gated comunity което в момента е в девелопмент има голяма разлика. ДАже ан картата се вижда, че е доста извън Бросар.
Ako те дразни че това районче административно се води в Бросар може да идеш да поогледаш например
Каринян, Сеневил, Лорен, Лавал сюр лио лак , а защо не и Сен ламбер -по стари и вече застроени "богаташки " комунитита.
На хора които не ходят на работа не им трябва имението да е в града , а да е до голф, марина или нещо подобно. До тук бях с безплатното инфо.
Ще добавя саmо:
http://www.projethabitation.com/.../p-5 ... on-en-vert
Deux montagnes или пък Sainte Anne de bellevue
Като си купиш терен обади се. Mожеm да ти изпроектираmе нещо. Не взиmаmе скъпо. ;)
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от pepiliverpool »

Само като поправка към това което авторката на темата е написала - не на всяка административна работа която е към държавна институция се изисква да знаеш и двата езика (френски). аз лично познавам доста хора които знаят само Английски и са на държавна работа в Отава. Колкото до големия спор за стандарта тук в Канада и БГ със споменатите доходи мога само да кажа че всичко е строго индивидуално и не всеки човек става за имигрант. Така че колкото и да е добре в една държава той/тя винаги ще намери неща които да не му/и харесват и ще го влече родното място. Аз с доход под 50,000 годишно успявам да издържам 4 членно семейство, да имам собствена кола(платена) на под 8 години, собствена къща на 55/45 платена/ипотека. просто това не е постигнато за 1-2 години. Трябва търпение и упоритост и успехите ще дойдат. все пак тези които идват с деца трябва да знаят че ще получават и детски, споменвам го понеже няма да получавате смешните 30 лева на дете. В нашия случай $530 на месец федерални и около $300 на месец от Квебек за 2 деца, но и тези суми зависят от дохода на семейството. така че за новопрестигащите, не четете много писанията на неуспелите в Канада. Канада ще е за Вас такава каквато си я направите, но за да успеете тук трябва да идвате само с една мисъл: "Ще е трудно първите 3 години, но ще УСПЕЕМ". не гледайте назад към БГ какво сте оставили и какво би било ако бяхте там - такова мислене ще Ви ПРОВАЛИ. Успех
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Julian_04 »

Цитат:Трябва търпение и упоритост и успехите ще дойдат все пак .

:y:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Guinness »

Julian_04 написа: Като си купиш терен обади се. Mожеm да ти изпроектираmе нещо. Не взиmаmе скъпо. ;)
Последното нещо ,което ще направя е да си купя терен и строя дървена колиба из блатата.А относно проектирането не се притеснявай,има начин как да се справя.
Вие ,нещо с клиенти ли сте закъсали,че почна да си търсиш шаранчета из форума :rofl: :rofl: :rofl:
Заключено