новите професии и инженерните специалности

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

новите професии и инженерните специалности

Мнение от nedelcheva_n »

Здравейте на всички,гледам новия списък с професиите,но никаде не видях моята специалност-която е Толкотехника/машинен инжинер/.Не знам има ли смисъл да се захващам с тази специалност.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: новите професии и инженерните специалности

Мнение от Julian_04 »

Ако имаш предвид Топлотехника ще ти отговоря веднага. Мой познат си легализира дипломата, без да държи никакви изпити, само със стажа си от България.Дори си намери на времето работа. Не се задържа на работата поради една малка подробност - не познаване на Autocad. Kъдето и да кандидатствате за проектантска работа ви задават първо въпроса дали имате компютърна грамотност т.е. дали можеше да чертаете на Autocad. Всички проекти се чертаят на компютър и ако не владеете съответната програма просто не сте конкурентно способен. Инженери ОВ, Електро и ВиК се сдружават в така наречени Conseil d'ingenieurs mechaniques. Това са мини проектантски организации , които вадят един общ проект. Не е задължително да си член на професионален ордер за да си намериш работа. Има недостиг на инженери защото местните са скарани с математиката и в повечето случаи не учат инженерни специалности. Успех. :y:
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: новите професии и инженерните специалности

Мнение от nedelcheva_n »

Това ме устройва идеално.Аз в момента съм проектант и чертая на Асаd,така че това не е никакав проблем,притеснява ме,че никъде не намерих специалността и не зная какви точки ще получа.Иначе имам и стаж по специалноста.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: новите професии и инженерните специалности

Мнение от kill_u »

Не искам да давам празни надежди, но понеже работата ми до някъде е свързана с топлотехниката и като си търся работа в интернет забелязвам, че излизат доста работи свързани с котли, паронагреватели, топлообменници, топлоцентрали. Дано ви провърви.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: новите професии и инженерните специалности

Мнение от Julian_04 »

Я пробвай и потърси в списъка от професии това Ingénieur mécanique du bâtiment . Не съм сигурна защото аз съм строителен инженер, но мисля, че това включва и твоята специалност. Изпращам ти и една примерна обява за работа, която намерих в Интернет.
http://www.recrutech.ca/job-offer-montr ... 33358.html
Успех :y:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: новите професии и инженерните специалности

Мнение от Godis »

Защо да търси за инженер като не е такава по смисъла на тукашните закони?
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: новите професии и инженерните специалности

Мнение от Julian_04 »

Първо тя още не е емигрирала и се интересува какви точки би получила нейната специалност. Аз се опитвам да и обясня, че може би специалноста и е формулирана по друг начин, не както ние я знаем като Топлотехника. И второ като не е призната като инженер нищо не и пречи ако евентуално дойде да си потърси работа като техник в инженерна фирма и едновременно с това да си задвижи документите по легализация на дипломата и членство в професионален ордер. Тукашните техници без опит почват на 15$/час, а тя като капак на всичко има инженерно образование и опит. Обявата и я предлагам само за информация да види дали отговаря на нейната специалност.
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: новите професии и инженерните специалности

Мнение от nedelcheva_n »

да обявата може да се каже, 4е е по специалноста ми,но проблемът ми беше друг-не дават точки за нея в новите листи и сега като подам докоменти,може да не ми стигнат точките.Това са моите притеснения,апак там като доида/даи Боже/съм сагласна да работя и като 4иста4ка,без зна4ение 4е имам някаква диплома
Много Ви благодаря на всички за отделеното внимание,дано парво на интервюто ми провърви. А това намерих като специалност,но дали е близка до моята Génie mécanique (BACC. - 4 ans),защото това е много общо.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: новите професии и инженерните специалности

Мнение от Julian_04 »

Точно това е. Успех с документите и интервюто. Тук търсенето на такива специалисти е голямо. :hai: :y:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: новите професии и инженерните специалности

Мнение от Linko »

nedelcheva_n, както всеки в началото, така и ти правиш основната грешка да търсиш образователна област сред списъци с професии и обяви за работа т.е. търсиш нещо там където го няма. Образователната област и дадена конкретна образователна програма дават възможност за практикуване на редица професии и за заемане на множество работни позиции. За да си изясниш твоето образование на кое съответства тук, при положение че не съвпада с нито едно от списъка, то се търси по съдържание на учебната програма в произволно избран университет. След това проверяваш тази образователна област кои специлности включва т.е. конкретните наименования на професиите които можеш да практикуваш с това образование.
Да приемем, че си проверила това "Génie mécanique", например в Université Laval и си се убедила, че и ти си учила горе-долу същото. Значи това е твоята област на образование. След това влизаш в сайта на Emploi Québec и гледаш кои групи професии съответстват т.е. могат да се практикуват с това образование. Една от тях е примерно Ingénieurs mécaniciens/ingénieures mécaniciennes (2132) в описанието на която е даден и списъкът с конкретните наименования на всяка една професия - Appellations d'emploi.
Ето такава е взаимовръзката между конкретна професия, група професии (с определен код по НКП) и област на образование и програма на обучение давщи право на практикуване на тези професии.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор