въпрос за нов паспорт

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
daka
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 02, 2003 3:32 am
Местоположение: Russe

въпрос за нов паспорт

Мнение от daka »

Здравейте съфорумци. Ние сме към края на процедурата, т.е. в очакване сме на писмото за изпращане на паспортите за визи. Намеренията ни да пътуваме са за месец септември. На съпруга ми обаче паспорта му изтича месец октомври догодина, т.е той ще бъде валиден само още една година, през която не е сигурно, че ще можем да се върнем за да си го поднови. Възможно ли е сега да си направи нов паспорт, който да изпрати за визата след като до сега документите са били придвижвани със стария?/номер, фотокопие на първа страница/ Имал ли е някой подобен случай? Моля ви дайте ни съвет за да знаем какво да правим.
Благодарим предварително на всички отговорили.
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Мнение от janyz »

Zdravei, az sam v podobna situacia ! Mojay pasprt izticha juli 2005 ,no sega mi predstoi izprashtane na dok. za medicinski sled koeto i vizata ,t.e trjabva da imam pone 1 g. validnost na pasporta ! Taka ,che predpochetoh da si izvadja nov 5godishen za da njamam jadove !Kam dok. koito shte izpratja ,shte napisha edno kratko uvedomitelno pismo,v koeto shte posocha che sam izvadil nov pasprt i shte im izpratja fotokopie na novijat pasport - tova mislja shte svarshi rabota ! Savetvam te da napravish sashtoto !!!!!!!!!!!!!!!! Uspeh !!!!!
Аватар
Sven
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:57 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Sven »

...privet!
...pasporta ti triabva da e validen pone o6te godina sled datata na postavianeto na vizata - tova ti e izvestno. Moiat izti4a6e fevruari 2005, eto za6to si napravih nov passport i na nego mi slojiha vizata.
Pra6ta6 novia si passport v posolstvoto, zaedno s obiasnitelno pismo, za6to se e nalojilo da go smeni6 i presneta 2-3 stranica ot staria passport/snimkata i li4nite danni/, na koiato se vijda i pe4ata, 4e e anuliran.
Poviarvai, toia varian e hiliada puti za predpo4itane pred tova da ti izte4e passporta v Canada i ot tam da triabva da go podnoviava6!
...uspeh!
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
daka
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 02, 2003 3:32 am
Местоположение: Russe

Мнение от daka »

Благодаря на отговорилите, но като че ли ми се иска да видя мнения и на такива, които вече са имали този проблем и са се справили успешно. Затова, скъпи съфорумци, ако има такива включете се с вашия опит. Ще ви бъдем много благодарни.
rumcho
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Авг 19, 2003 4:28 pm
Местоположение: Sofia

pasport

Мнение от rumcho »

Eto kakvo napravih az. Vzeh si vizata v staria pasport, validen do sredata na 2005 god. Sled tova podadoh dokumenti za nov pasport. V pasportnata slujba obiasnih, che v staria imam viza i mi triabva i zatova ne triabva da mi go anulirat. S nego zaminah. Po- kysno novia beshe gotov i rodnini go vzeha ot pasportnata slujba i mi go izpratiha tuk.
Drug variant e validnostta na pasporta da se prodylji s oshte 1 god na mesto, no za celta triabva da se hodi v bg- posolstvo, koeto mai e v Otava.
Uspeh!
daka
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 02, 2003 3:32 am
Местоположение: Russe

Мнение от daka »

Ето такъв отговор исках да получа. Хиляди благодарности Rumcho!!!
margarita

Мнение от margarita »

Na rodninite triabva da se ostavi notarialno zavereno pqlnomoshtno, za da vi poluchat passporta.
Заключено