Раздяла след интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Eric
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Май 05, 2004 7:24 pm

Раздяла след интервю

Мнение от Eric »

Здравейте,
да си го кажа направо - сключихме формален брак с една позната, за да си увеличим взаимно шансовете за емиграция в Kанада и по-точно в Квебек. Получи се, наскоро минахме успешно интервю и взехме сертификатите. До тук добре...
НО, изведнъж девойката реши да се откаже от емиграцията. Нейно право, разбира се, но какво става с мен в такъв случай? Вързан ли съм аз твърдо с нея, щом имаме брак? Мога ли самостоятелно да продължа от тук нататък? Аз лично виждам следните възможности:
1.) Навивам я да продължи с мен по процедурата поне докато аз взема виза. Аз заминавам, а тя си остава тук, щом иска. В тоя случай ме интересува следното - щом изтече нейната виза и тя не я използва, това отразява ли се на мен, ако вече съм там? Ще ме накарат ли да се върна или нещо такова? И после, на кой момент ще е добре да уредим развода, ако се стигне до там?
2.) Във втория комплект документи (след интервюто) виждам някаква незадължителна декларация, че емигрирам сам, че членовете на моето семейство няма да ме придружават в Канада и ако в последствие решат да емигрират, ще трябва да минат по общата процедура (цитирам по памет). Ако я попълня и я изпратя, това ще реши ли проблема?
3.) Правим един бърз развод тук, в БГ и продължавам сам. В тоя случай ще имам ли проблем, щом сертификата съм го взел като семеен, а за визата кандидатствам сам?
Моля, коментирайте тези три възможности или предложете други, ако се сещате.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

първо е важно кой е водещия от семейството ви. ако е жена ти забрави за всякакви комбинации без нея защото водещия кандидат трябва да влезе пръв.
ако ти си водещ и я навиеш да продължи докато заминеш то трябва да се плати и нейната виза защото се издават заедно ако и да не я ползва.
Botzo

Мнение от Botzo »

Eric, тука poumpy е напълно прав. Наистина е важно кой е водещият. Мисля че той заминава сам без проблем. Но мисля че при всички положения за развод ще трябва да почакате до получаване на визите. Аз не мисля че след като сте минали двамата не може само един да прати анексите за визи както и само един паспорт. Ще те счупят от обяснение и е възможно да те отрежат. Просто много е прозрачно за какво сте се оженили. Така че до визите тряба да сте женени а след това ....... зависи кой е първият!

Ето тук има нещо което може да те ориентира:
hi Imali problem ako vodestia kanditat vleze prav v Canada
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 8%E4%E0%F2

Но мисля че по-точно е оказано в тази статия:
Ако замине първо "неводещия" кандидат....
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... t=kandidat

Е това е което намерих. Успех!
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Eric мога само да ти съчувствам, винаги е рисковано с такива сделки
проучи много добре нещата преди да направиш каквото и да е било никой не те гони, освен тези мнения който и аз мисля за правилни прочети добре и официалната информация промени винаги може да са настъпили, а ако трябва падни на колени с цвете в ръка така и така вече веднъж си го правил :wink:
успех
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

monny написа:....., а ако трябва падни на колени с цвете в ръка така и така вече веднъж си го правил :wink:
успех
Eric, бъди мъж и на свойта дума дръж!!!!!!
Можеби си попаднал на неподходящия "човек", по-добрее е да не се унижаваш повече и с цената на всичко да започнеш от начало, защото както си се убедил всеки компромис повлича след себе си много неизвести ....... Може ди се е намесила и драгоценната тъща, която ако заминете няма кои да я издържа .........
Не падай духом живота е пред теб.
Като начало можеш да направиш едно запитване е посолството как да продължиш процедурата?

КУРАЖ!!!!!!!!!
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
Sven
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:57 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Sven »

...ne znam kakvo da ti kaja priatelu! da ne popada 4ovek v tvoeto polojenie! samo ne univai! na taia devoika niama li na4in da i se vuzdeistva...dai ako triabva drujno da ia ubedim! :(
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: Раздяла след интервю

Мнение от yaiuat »

Eric написа:Здравейте,
да си го кажа направо - сключихме формален брак с една позната, за да си увеличим взаимно шансовете за емиграция в Kанада и по-точно в Квебек. Получи се, наскоро минахме успешно интервю и взехме сертификатите. До тук добре...
НО, изведнъж девойката реши да се откаже от емиграцията. Нейно право, разбира се, но какво става с мен в такъв случай? Вързан ли съм аз твърдо с нея, щом имаме брак? Мога ли самостоятелно да продължа от тук нататък? Аз лично виждам следните възможности:
1.) Навивам я да продължи с мен по процедурата поне докато аз взема виза. Аз заминавам, а тя си остава тук, щом иска. В тоя случай ме интересува следното - щом изтече нейната виза и тя не я използва, това отразява ли се на мен, ако вече съм там? Ще ме накарат ли да се върна или нещо такова? И после, на кой момент ще е добре да уредим развода, ако се стигне до там?
2.) Във втория комплект документи (след интервюто) виждам някаква незадължителна декларация, че емигрирам сам, че членовете на моето семейство няма да ме придружават в Канада и ако в последствие решат да емигрират, ще трябва да минат по общата процедура (цитирам по памет). Ако я попълня и я изпратя, това ще реши ли проблема?
3.) Правим един бърз развод тук, в БГ и продължавам сам. В тоя случай ще имам ли проблем, щом сертификата съм го взел като семеен, а за визата кандидатствам сам?
Моля, коментирайте тези три възможности или предложете други, ако се сещате.
Eric, като на приятел ти казвам че си направил огромни грешки. Преди всичко защото не е вярно че двама кандидати имат повече шансове от един (имат повече шансове единствено само когато имат деца) Запознай се добре със точковата система(по рано тук се дадоха едни линкове) и ще разбереш че е така.

Аз без малко да направя същата грешка като тебе, но добре че опомних на време, за което ми опомняне голяма роля изиграха и хората на които попаднах в България. Знам че някои от тези нежни създания ме четат сега но аз мога само да им благодаря че волно или неволно ми разкриха някои черти от женския характер за които преди това само бях подозирал :) Заключението от тая работа че не можеш да правиш такива неща с една жена, защото те са непредсказуеми що се касае за отношенията въобще. Лично на мен ми е по лесно да прогнозирам някой валутен курс или акция отколкото знаеш вече какво.

Иначе по вапроси те ти:

Чел съм за случаи във форума за conjoint de fait при които единия се отказва след интервю (втория кандидат) а другия продължава успешно сам. Но тук става въпрос за де факто съпрузи.


Моето мнения е че ако искаш да продължиш то иамаш 2 варианта:

1. Убеждаваш я да продължите
2. Развеждате се, преизчисляваш си точките като самостоятелен кандидат и пишеш едно дълго уведомително писмо до имиграционните със подробно описания на случилото се и със доказателства че с оглед преоценката ти по езиците на интервюто и допълнително дадените точки от консула+другите ти данни ти стигат точките да продължиш и сам. И разбира се ги питаш дали има нужда от други документи- мапример някаква декларация от бившата ти съпруга (ак ще се развеждаш с нея)Това е мое мнение и важи само ако ти си водещия кандидат.

Най добрев е първо да ги питаш по телефиона или mail

Моля те информирай ни тука(или ако искапш само мене) как ще се развият нещата при теб.

Айде успех :beer: :D :beer:
Eric
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Май 05, 2004 7:24 pm

Мнение от Eric »

Първо, благодаря на всички, които се отзоваха до момента.
Второ, аз съм водещ кандидат.
Не съм се отчаял, далеч съм от тази мисъл, но искам този път да избера вярното решение.
Иначе момичето е напълно добронамерено и сама предложи да оставим нещата такива, каквито са в момента (т.е. с действащ брак) докато получим визите, заради мен. Според това, което прочетох тук, това като че ли е най-вярното решение.
Още веднъж, благодаря за помощта и подкрепата, ще се чуем пак, когато има движение по въпроса.
Botzo

Мнение от Botzo »

Eric, това е добре. Вземи си визата и тогава се развеждайте. Късмет.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Hi Eric,
Az poznavam chovek s ABSOLJUTNO sashtiya problem. Eto negovata istoriya nakratko:
Momcheto se ojeni fiktivno za edna dunda. Toj e imal pari no e bil bez staj po spetzialnostta si (tuko shto diplomiran). Tya nyama pari, no ima staj i iska da emigrira. Ta mladejite skljuchvat brak i DUNDATA e vodeshta!!! Sled 2 godini idva interviewto. Momata veche se otkazala da hodi v Canada (namerila ljubovta na jivota si), no shte otide na interviewto. Predi da vlyazat pri visa officera, dundata kazva, che iska PREVODACH s koeto shokira supruga si i ozadachava the visa officer-kak adjeba si vodesht a ne znaesh english. Na interviewto the officer pita dundata zashto iska prevodach sled kato e pisala v application form, che e fluent in english!!?? Dundata kazala, che veche go e zabravila............ Interviewto pradaljava 90min. Moyat chovek yavno e bil mnogo lucky- ostanalata chast ot interviewto the visa officer si govori na anglijski s moya chovek, koito veche raboti za chujda kompaniya i ima JELEZEN english and references. Nakratko, the viza officer pravi moya chovek vodesht candidate.
Sled 3 mesetza idvat visite, moyat chovek idva v Canada sam. Pribira se v Bg sled 3 mesetza i se razvejda s dundata i ajde obratno v Canada. Vizata na dundata IZGARYA!
Nyakolko saveta kam teb:
1. Vzemi vizite
2. Ela tuk kato semeen, tya ne e zadaljitelno da idva.
3. Priberi se v BG i togava se RAZVEDI. Absoljuto ZADALJITELNO e da nyamash promyana v marital status predi da vlezesh v Canada parviya pat!!!!!!
4. Ela si v Canada kato single i kakvoto sabya pokaje brato!!
Cheers
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

Vij Eric ,


Poclyshai drygite da taka e nai dobre za teb no ako momi4eto naictina e cviactno mi nakarai go da razmicli c ogled emigraciata ci . Miclia 4e za neino dobro e da doide tyk cancovete i ja normalen jivot ca mnogo po goliami nezavicimo ot cemeinia vi ctatyc. Procto napravi edno dobro delo ako naictina ci ctryva niakoi den moje i da tie blagodarna koi znae. E tova e ot men i ycpex :lol:
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Eric, pravilno si se orientiral! tochno taka, poslushay savetite tuk, osobeno tozi na AlexAA. Vzemi visata i ela tuk, a posle shte uredish razvoda. Taka shte mine vsichko s po-malko nervi i uslojneniya, a znaesh, che nervnite gledki ne se regenerirat i zatova ne tryabva da se habyat na poraziya! good luck i ot men! :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Късмет приятелю, нека силата да бъде с теб.
Жени, жени ,ах дяволи са те :)
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Вече се похвалих на някои съфорумци та сега и на вас-току що преди три минете ми продадоха кибрит с 21 клечки !!!!!!ето това е бизнеса хора.Напред към Канада-ще произвеждаме садолед на клечка ама без клечката,от клечките ще правим кибрит ,по21!!!!клечки и милионите са при нас.Помислете си 100 сладоледа -1000 клечки ето това е клечков мултипликатор.Бахти простотията.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Това по-горе е за друга тема sorry.Поне да видиш че гадни неща се случват на всички ни.Извинавай .Хайде живота продължава.
Заключено