За ваксинирането на малки деца в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Linko »

Light, двете ми деца в България са вече на възраст за женене и са живи и здрави въпреки или с помощта на всички необходими ваксини, както искаш така го приемай.
Третото ми дете е родено тук в Монреал и досега са му правени всички ваксини по тукашната система като последната беше преди близо 1 м. - на 18 месечна възраст. На всичкото отгоре без притеснения го ваксинирахме и срещу свински грип преди две седмици. Засега няма никакви проблеми (да чукаме на дърво) и се надявам така да е и занапред. Ако има някакви нежелани последици ще ти кажа.
А през това време ти можеш да продължаваш да сондираш мнения сред приятели, познати, колеги, интернет и където се сетиш докато изпушиш съвсем. Аз и не мисля да се ровя и да питам който и да е, води ме опитът, инстинктите и 6-то чувство на жена ми. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от miteto »

Light написа:Решението ми не е взето по времето когато пуснах темата, напротив търсих и още търся максимално повече информация по въпроса и се опитвам да гледам равнопоставено на въпроса.
За съжаление обаче не видях нито едно мнение на родител, който да каже "отидох без никакви грижи да ваксинирам детето и всичко е наред", точно обратното.
2-ра страница на тази тема:
ablood написа:Направих всички ваксини на 2-те деца. Никъв проблем няма.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от AnnaR »

Light написа: За съжаление обаче не видях нито едно мнение на родител, който да каже "отидох без никакви грижи да ваксинирам детето и всичко е наред", точно обратното.
А би ми било много по-спокойно ако имаше такива коментари.
Не вярвам, че наистина си се надявал/а да откриеш родител, който да каже, че изобщо не се е притеснявал, когато е ваксинирал детето си, детинско е и да си го помислиш даже. Винаги съм имала притеснения, но въпреки това съм поставила всичките ваксини на дъщеря ми до момента и ще продължа да го правя. До сега не е имало проблеми, но все пак си имам нормалните притеснения. Ваксините може да не са най-чистия и най-добрия начин за предпазване от сериозните заболявания, за които са предназначени, но няма за сега друг вариант, по-добър от тях. Избирам просто по-малкото зло.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от survivor »

Спорът про-анти ваксини се е пренесъл дори в Амазон :o
http://www.amazon.com/tag/baby/forum/re ... 0KE3WLFX6C
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от survivor »

Linko написа:Засега няма никакви проблеми (да чукаме на дърво) и се надявам така да е и занапред. Ако има някакви нежелани последици ще ти кажа.
Ще можеш да кажеш само за краткосрочните нежелани последици, не и за дългосрочните. Има един ефект на натрупване в организма на химикали. В един момент могат да стигнат някакво критично ниво. Ако може да ми каже някой защо аз на над 30-годишна възраст получих моето автоимунно заболяване (предавало се уж по наследство, нищо че в моя род такова не е имало), при условие че в този период нищо особено застрашващо здравето ми не бях правила?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от krimon »

и аз съм на мнението на сървайвър :y: Пазете си организмите, за да не дадат дефект, когато най-малко очаквате в резултат на системна злоупотреба с медикаменти, вкл. ваксини.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от pamelaa »

За съжаление не само ваксините са проблем. Спомнете си Чернобил , огледайте се какво ядете, спомнете си какво сте яли и преди в България и т.н. А за здравето на едно дете трябва да се мисли поне 1-2 години преди зачеването му.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от pumpy »

krimon написа:и аз съм на мнението на сървайвър :y: Пазете си организмите, за да не дадат дефект, когато най-малко очаквате в резултат на системна злоупотреба с медикаменти, вкл. ваксини.
Aз направо не мога да ви се начудя ?
Всички ние идваме от страна, където и до ден днешен лекарства се продават без рецепта, по препоръка на аптекаря. Не знам как е било преди 20 години, но през последните 20 хората в БГ масово се самолекуваха. И да ми говорите днес, че видиш ли ваксините в Канада биха били проблем - това ми звучи несериозно.

PS. Този коментар не се отнася за всички онези, които в БГ никога не са взимали и едно хапче без лекарско предписание и контрол. И които и тук при настинка ходят на лекар, а не се самолекуват с Tylenol и/или Advil докато отмине, защото нямат лекар или не им се чака ;)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Independent »

poumpy написа: Aз направо не мога да ви се начудя ?
Всички ние идваме от страна, където и до ден днешен лекарства се продават без рецепта, по препоръка на аптекаря.
Даже не и аптекаря. Колко пъти съм виждала някоя тетка да си поръчва направо антибиотици. Че някои даже се и сърдят "ама как така един прост амопен няма да ми дадете".

С очите си съм виждала какво може да причини полиомиелитът на едно десет годишно дете. Извинявам се на всички противници на ваксините, но шокът така се е запечатал в мен, че без никакви колебания бих си ваксинирала децата.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от survivor »

О, точно детският паралич... Аз пък си спомвня как един месец не ми даваха да излизам навън заради карантина. Едно дете от моята група в детската градина се беше разболяло от детски паралич... заразено от ваксина... Аз не съм била от тези самолекуващите се, всъщност откакто излязох от детството почти никакви лекарства не съм пила. И не казвам че точно от ваксините съм получила моето автоимунно заболяване. Всъщност никой не знае от каакво точно съм го получила (предполагам ме причината не е само една), но при това положение и никой не може да ми твърди че ваксините нямат нищо общо. Споменах го само да да правите разлика между дългосрочни и краткосрочни ефекти върху здравето...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от krimon »

poumpy написа:
krimon написа:и аз съм на мнението на сървайвър :y: Пазете си организмите, за да не дадат дефект, когато най-малко очаквате в резултат на системна злоупотреба с медикаменти, вкл. ваксини.
Aз направо не мога да ви се начудя ?
Всички ние идваме от страна, където и до ден днешен лекарства се продават без рецепта, по препоръка на аптекаря. Не знам как е било преди 20 години, но през последните 20 хората в БГ масово се самолекуваха. И да ми говорите днес, че видиш ли ваксините в Канада биха били проблем - това ми звучи несериозно.

PS. Този коментар не се отнася за всички онези, които в БГ никога не са взимали и едно хапче без лекарско предписание и контрол. И които и тук при настинка ходят на лекар, а не се самолекуват с Tylenol и/или Advil докато отмине, защото нямат лекар или не им се чака ;)
аз пък си мислех, че тукашните аптекари са по-квалифицирани от лекарите и изписват лекарства стой та гледай на крак в Жан Котю или Фармапри. 8)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Linko »

Абе хората са си казали "парен каша духа" и който е преживял или бил свидетел на някакъв проблем със здравето, пряко или косвено свързан с ваксини и медикаменти, резонно е да е негативно настроен. Аз не съм патил (да пази Господ) и може би поради това се породило убеждението ми, че трябва да се прави което лекарите препоръчват като превенция.
Иначе това със злоупотребата с лекарства няма как да се случи при мен и най-близките ми. Твърд противник съм на самолечението и прибягвам до тлекарства при сериозна нужда и само по лекарско предписание. Привърженик съм на греяната ракия и червено вино, черният пипер, свинската мас, инхалациите и разни такива "илачи" при по-леките случаи. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от krimon »

в този смисъл, какво мислите за препоръките на Здравното министерство за превенцията и лечението на така популярния грип H1N1 :
Situation pour un adulte
ou un enfant

Je fais plus de 38 °C (100,4 °F) de fièvre. Celle-ci a débuté soudainement et j'ai les symptômes suivants :

* toux;
* mal de gorge;
* maux de tête;

* fatigue importante;
* douleurs musculaires.
Décision

J'ai probablement la grippe.
Je me soigne à la maison.
Je consulte le Guide autosoins.
Au besoin, j'appelle Info-Santé 8-1-1.
http://www.msss.gouv.qc.ca/extranet/pan ... _decision/

Моят извод е, че самото Министерство настоява да се самолекуваме, а не да ходим на лекар 8)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от anxeli »

Ама ние този език не го разбираме, как да го прочетем?
Аз още се мъча с домашните на детето, как се произнася jeux например :worried: ?
А иначе министертвото предполагам предлага след като не сте се ваксинирали да си държите вирусите в къщи, на ла мезона :). И да се обадите на 811 ?
Циганите - на Сатурн !
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от krimon »

само "жу" (кажи как прави пчеличката :rofl: )

специално за теб го има и на английски :clap:
http://www.msss.gouv.qc.ca/extranet/pan ... cision_en/
Situation for an adult
or child

The person has a fever over 38 °C (100,4 °F). The fever came on suddenly and is accompanied by these symptoms:

* Cough
* Sore throat
* Headache

* Significant fatigue
* Muscle aches
Decision

Probably the flu.
Rest at home.
Refer to the Self-care Guide.
Call Info-Santé 8-1-1 if needed.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Публикувай отговор