Искаме да емигрираме в Канада?!

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от jovani »

Преуспял написа:Не разбрах за кви обиколки говориш, ама нейсе...
Поправям се: "momentary lapse of reason" - моя е грешката.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от hadministratora »

Kirilius написа:...Ако и двамата нямате висше образование + стаж свързан с него...
Тук има лека грешка - по федералната процедура има определени изисквания за образованието и определени изисквания за стажа, но никой не се интересува дали има връзка между двете.
Milenita la Bonita
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:18 am
Местоположение: Burgas,Bulgaria

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от Milenita la Bonita »

jovani,ще се постарая да съм кратка,защото вече излизаме от темета! Аз лично наистина не съм живяла в Канада,но съм работила на пасажерски кораб и съм посещавала няколко различни града.Разбира се,че не съм се сблъсквала с нещата,с които си се сблъсквал ти през 7-те години,които живееш и работиш там,но всеки човек знае,че има доста разлики в законите,бюрокрацията и количеството корупция(и там я има,сигурна съм!) между Канада и България. '' Мога дори да се обзаложа, че ако се върна в България ще имам същият доход като тук до 2 години след завръщането ми, защото възможностите, които се разкриват там в някои сфери са излкючително добри в момента.'' Аз съм повече от убедена в това,защото първо ще започнеш с добър начален капитал и второ,ако имаш каквато и да е пречка,то тя в БГ се разрешава с много пари!!!А аз приятелски те съветвам скоро да си направиш една ексурзия до България,за да си спомниш защо си заминал преди толкова време и да се благодариш,че живееш в Канада!(а тя България ще си е винаги там) А нас ни остави да помечтаем,че някъде по света има държава,която за щастие се различава от родна България :lol: BTW,рутината ни кара да забравяме,че преди време сме се оплаквали от една друга рутина в държавата,в която сме се родили! Без лоши чувства:Милена
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от jovani »

Milenita la Bonita написа:jovani,ще се постарая да съм кратка,защото вече излизаме от темета! Аз лично наистина не съм живяла в Канада,но съм работила на пасажерски кораб и съм посещавала няколко различни града.Разбира се,че не съм се сблъсквала с нещата,с които си се сблъсквал ти през 7-те години,които живееш и работиш там,но всеки човек знае,че има доста разлики в законите,бюрокрацията и количеството корупция(и там я има,сигурна съм!) между Канада и България. '' Мога дори да се обзаложа, че ако се върна в България ще имам същият доход като тук до 2 години след завръщането ми, защото възможностите, които се разкриват там в някои сфери са излкючително добри в момента.'' Аз съм повече от убедена в това,защото първо ще започнеш с добър начален капитал и второ,ако имаш каквато и да е пречка,то тя в БГ се разрешава с много пари!!!А аз приятелски те съветвам скоро да си направиш една ексурзия до България,за да си спомниш защо си заминал преди толкова време и да се благодариш,че живееш в Канада!(а тя България ще си е винаги там) А нас ни остави да помечтаем,че някъде по света има държава,която за щастие се различава от родна България :lol: BTW,рутината ни кара да забравяме,че преди време сме се оплаквали от една друга рутина в държавата,в която сме се родили! Без лоши чувства:Милена
Хареса ми това, което сте написали. Мечтите са най-ценното на всеки от нас и наистина нямам намерение да ги отнемам на никого.
Ще вземете да ме убедите да остана в Канада, поне за известно време!
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Milenita la Bonita
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:18 am
Местоположение: Burgas,Bulgaria

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от Milenita la Bonita »

:lol: Ще се радвам ако съм те убедила да останеш в Канада,jovani,поне за известно време...може би за още 7 години,а защо не и повече!!! :wink: А както казах,тя България винаги ще си е там! Успех на всички,тръгнали да търсят щастието!Дано го намерим най-накрая!!!
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от Ninushevi »

Milenita la Bonita написа:jovani,ще се постарая да съм кратка,защото вече излизаме от темета! Аз лично наистина не съм живяла в Канада,но съм работила на пасажерски кораб и съм посещавала няколко различни града.Разбира се,че не съм се сблъсквала с нещата,с които си се сблъсквал ти през 7-те години,които живееш и работиш там,но всеки човек знае,че има доста разлики в законите,бюрокрацията и количеството корупция(и там я има,сигурна съм!) между Канада и България. '' Мога дори да се обзаложа, че ако се върна в България ще имам същият доход като тук до 2 години след завръщането ми, защото възможностите, които се разкриват там в някои сфери са излкючително добри в момента.'' Аз съм повече от убедена в това,защото първо ще започнеш с добър начален капитал и второ,ако имаш каквато и да е пречка,то тя в БГ се разрешава с много пари!!!А аз приятелски те съветвам скоро да си направиш една ексурзия до България,за да си спомниш защо си заминал преди толкова време и да се благодариш,че живееш в Канада!(а тя България ще си е винаги там) А нас ни остави да помечтаем,че някъде по света има държава,която за щастие се различава от родна България :lol: BTW,рутината ни кара да забравяме,че преди време сме се оплаквали от една друга рутина в държавата,в която сме се родили! Без лоши чувства:Милена
Очевидно с Милена се допълваме идеално в мненията! Само още нещо ще кажа-аз също не съм живял в Канада, но за да искам да отида не е от някакво сляпо желание. Малко или много съм слушал впечатления и съпоставки за нещата от много мои приятели и познати които се покриват с моите предположения. Ясно е, че идеално място няма. Но със сигурност има по-добро. В БГ много неща могат да се правят и то успешно, но повечето стават по "определени" начини. Дет се вика това и децата вече го знаят. В интерес на истината много неща бих искал да направя за тази държава, но никой няма да ми позволи. Съответно няма смисъл да си хабя силите за "кауза пердута". За съжаление това е действителността!А на теб Джовани, поклон ти правя, че си успял в тази космополитна държавада постигнеш подобно ниво! Знам, че не е лесно! Пожелавам ти още много успехи! ;) Надявам се не досадих много! :)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от Guinness »

jovani написа:
Преуспял написа:Не разбрах за кви обиколки говориш, ама нейсе...
Поправям се: "momentary lapse of reason" - моя е грешката.
Ето за такива
http://www.youtube.com/watch?v=dCYJzbyA ... re=related
htris
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 5:57 pm

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от htris »

Канада е страна като всяка друга,има всичко присъщо за човека.Те и хората са еднакви по света,затова е така.Има и рушвети,има насилие,има бедност,има беззаконие,има безправие,има безсилие,има мафия,има лицемерие,има бюрокрация,има всичко.За всекиго по нещо-няма начин да не е така,иначе държава дълго не може да съществува.От 9 до 6 всичко е измами,казано по интелигентно - бизнес.От най-дребните до най-едрите,пропорционално на големината на фирмата или партията.Ей хора от времето на Рим нищо не се е променило,това е неговия модел и няма по-добър.Затова е и едно и също навсякъде.Е има места,в които за тези негативни страни не се коментира нищо публично,но те си се случват и това кара някои слепи и глухи да си мислят,че там тези негативизми не съществуват,но те са си там и разцъфтяват даже.Преди време румънците искаха да приемат закон в парламента 50% от новините по тв-то да са положителни и като се надигна една вълна протести от медиите майко мила и го спряха.Т.е. по подразбиране новините си остават 100% негативни.
Това е малката разлика между едните и другите държави.Няма лесно никъде,като искате да не е такова в БГ възпитайте децата си да не са такива,тогава за тяхното поколение няма да е такова,но понеже няма да има моментален ефект едва ли ще го направи някой.За кандидат имигрантите мога само да кажа да се пробват,само така ще разберат дали стават или не и да дойдат.С психологията изградена от техните професии не виждам да имат проблеми тук,но тук не е ГБ,тук е нейна колония ,а както знаем периферия ли е не е стока,защото центростремителните сили опразват периферията от авоари.Проби му е майката-метода не пробите и грешките!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Искаме да емигрираме в Канада?!

Мнение от valioiko »

Подкрепям горното мнени с двете си ръце! :clap:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Публикувай отговор